Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dominancia jele vagy játszani...

Dominancia jele vagy játszani szeretne?

Figyelt kérdés
Amikor a kutyám az udvarunkon belül le-föl kísérget, hirtelen elém (utamba) áll és megáll. Főleg akkor zavaró, ha tele van a kezem és másra figyelek. Olyankor vagy kikerülöm vagy arrébb tolom. Tudja valaki miért csinálja ezt? Köszönöm.
2012. márc. 28. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt látatlanban nehéz megmondani, de mindegy is, egyik esetben se törődj vele. Ha játszik, azért ne, mert a játékot a gazdi kezdeményezi, és fejezi be, és nem az eb. Ha meg dominál, akkor egyszerűen told félre, de NE kerüld ki, azzal megadod magad, lényeg, hogy lássa, hogy nincs ezzel rád hatással.
2012. márc. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nagyon könnyen eldöntheted. játssz többet a kutyáddal az elkövetkező 7-10 napban, mint eddig tetted. (ne akkor, amikor eléd áll, hanem egy tetszőleges, általad megválasztott időpontban) ilyenkor érzi, h törődsz vele, és jól ki is fárad (az jó a kutyáknál) ha ezek után abba hagyja, ez volt a ok. ha mégis dominancia kérdés, járj el a 1. által javasoltak szerint
2012. márc. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 alice_L ***** válasza:

Az elsonek:

[link]


A jatékot NEM a gazda kezdeményezi, pontosabban megteheti ha akarja, de a jatékra hivas a lenyugvo, békélteto jelek kozé tartozik, melyeket inkabb az "alarendeltek" adnak le, mar amennyibben ilyen hulyeségbe belemegy az ember hogy ki dominal kit. Azaz ha egy kutya jatszani - megyugodi hiv, akkor azt pont nem visszautasitani kell.

Ez a dominanci dolog rendszeresen téma, egy kutya neveletlen vagy sem, és kulonbozo modokon probal kommunikalni.


Kérdezo: igy tényleg nehéz megmondani. Ha elallja az utad, akkor valoszinu fel akarja magara hivni a figyelmed, de lehet masért is. Az én kutyam mikor este sotétben sétalunk akkor all elém ha embereket észlel, még azelott hogy én észrevenném oket.

Tehet vagy hozzatudod kapcsolni valami okhoz amit csinal, vagy észleli hogy "masra figyelsz" és szeretné ha vele torodnél.

2012. márc. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

14.31

sok dologban egyet is értek veled (pl főként abban, h egy jelenségnek ezer meg ezer magyarázata lehet egy kutyánál). de ha egy gazdinak van egy kutyája, akit mondjuk képtelen behívni, mert nem hallgat rá, nem fogad szót, elszalad előle és miatt elüti egy autó, akkor hidd el, h elkezd majd azzal foglalkozni, h mi a falkasorrend, ki tartozik engedelmességgel, azaz ki dominál kit...

2012. márc. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 alice_L ***** válasza:

Ha a kutya elszalad a sajat gazdajatol, az nem falkasorrend kérdése, és ha behivhatatlan, akkor azt bizony ugy hivjak hogy neveletlen.


Emiatt az avitt teoria miatt latok teljesen elbizonytalanodott kutyakat lassacskan agresszivva valni, olyan szépen értik félre példaul a leadott megnyugvo jeleiket (ahogy te is pl a jatékra hivast) melyeket a konfliktus elkerulése végett probalnak kommunikalni.


A kutya tanitasanak, nevelésének koze nincs ehhez a dominancia teoriahoz, de felesleges ezen itt vitazni, volt mar itt is sok topik rola, vagy utanaolvasol annak hol tart jelenleg a cynologia, vagy sem, ez szerintem nem vita targy. Vitazni inkabb lehetséges megoldasokraol lehet egy adott helyzetre vonatkozoan.

2012. márc. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Látva a 3/5 képét, csak pontosítanám : a kutya pár lépéssel áll meg előttem, háttal hozzám és közben a forog hátra, mintha figyelne milyen messze vagyok tőle, mikor közelítem meg...
2012. márc. 28. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!