Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tovább? Csivava vs Yorki?

Hogyan tovább? Csivava vs Yorki?

Figyelt kérdés

Csivava:


Volt egy csivava kiskutyám, aki sajnos távozott már közülünk:( Rendkívül okos volt, abszolút tanítható, szófogadó, engedelmes és fogékony. Ha énekeltem velem énekelt, ha sírtam velem együtt sírt!! Olyan volt nekem mint a kisbabám. Én voltam neki a fő gazdija. Hiába más is szerette, Ő engem szeretett a legjobban! Másokat csak soká engedett közel magához. De olyan közel mint engem, soha! még páromat sem aki ugyanúgy velünk élt. Olvastam is róla hogy ő az a fajta kutya, aki a gazdájához végtelenségig ragaszkodik, nem pedig mindenkihez ugyanúgy viszonyul. Csak nekem engedte hogy megpusziljam, másnak a fejét is leharapta volna. Annyira nagy boldogsággal töltött el hogy ennyire ragaszkodott hozzám. Más hiába is próbálkozott:). Sokat is nevettünk ezen. Hihetetlenül aranyos volt, nekem találták ki! Imádta ha betakargattam, imádott bebújni hozzám a takaró alá stb...

Ami gond volt: hullt a szőre és egyfolytában ugatott. A szomszédok már ki voltak tőle. Ha párommal elmentünk pl. moziba és a lakásban hagytuk, egyfolytában vonyított! Ez valószínűleg az én hibám -így utólag gondolva, hallottam hogy le lehetett volna szoktatni róla.


Tervezem hogy majd a jövőben veszek egy másik kutyust. Csak a gond hogy milyet?

Lakásban lesz ugyanúgy, ezért kicsi kell. A csivaván és a yorkin gondolkodom. Csivava tökéletes LENNE, csak attól félek hogy az én kicsim után minden csivavában őt keresném. Az egyik ezért- másik azért nem lenne nekem megfelelő. Ráadásul a külseje sem az az átlagos picit csúnyácska tömzsi pofájú volt, a reklámokban láttam csak hasonló csivavát. Úgyhogy lehet még keresve sem találnék hozzá hasonlót. Már nézegettem , de mindre azt mondom: csúnya, csúnya,csúnya..Iszonyú nagy szerencsém volt.



Yorki:


Az érv ami mellette szól, hogy nem hullik a szőre! Ami nekem nem az utolsó szempont. Ki nem állhatom ha mindenhol szőr van. Szép kutya, könnyebben találnék szép arcút yorkik között mint csivavák között. + nem akarnék már csivavát a leírtak miatt. Csak amit olvastam róla, hogy szeleburdi, makacs, önfejű, nem szófogadó... Hát nem is tudom, félek hogy hogy viselném az én kutyusom után aki olyan engedelmes volt, hogy sírtam a boldogságtól- h hogy lehet ennyire okos az én kiskutyám? Ha betakarnám takaróval lehet meg sem állna a yorki? + ha jól tudom ez is ugatós fajta. És tényleg igaz, hogy a család összes tagját ugyanúgy kezeli? Mindenkit ugyanúgy szeret? Mert nekem elég fontos lenne, ha én lennék az egyetlen "anyukája".


Köszönöm hogy elolvastátok, és örömmel várom a válaszaitokat.



2012. márc. 28. 18:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor Csivavát válasszál mert sokkal több pozitív élményed van iránya mint a Yorki iránt. Amúgy ha nem akarod, h ne ugasson akkor vegyél neki olyan labdát amibe van jutifalat és azzal elvan.
2012. márc. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Annak örülnék ha meggyőznétek a yorkiról, könnyebb lenne vele a szőr miatt. (Allergiás vagyok ha száll)

De viszont tényleg nagyon érdekelne hogy egy csivavához képest miben hasonló és miben különbözik?

Köszi

2012. márc. 28. 18:27
 3/15 anonim ***** válasza:

Szerintem neked inkább a Csivava való.

A Yorkik viselkedése ha anyáskodsz fölöttük nagyon hamar a rossz irányba változik.

Azt mondják rájuk, hogy ölebek de belülről igazi terrierek!

2012. márc. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
És a terrier mit takar? Nem volt még hozzájuk szerencsém.
2012. márc. 28. 18:30
 5/15 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


A terrier maga azt takarja, egy pörgős kutya amivel következetesen kell bánni. Ha anyáskodsz felettük akkor hamar átveszik a falkavezérséget és a "fejedre nő". A terrierek csak határozott gazdiknak való.


Inkább ajánlanám neked a Bishonok változatait (van neki 3 féle) egyik sem vedlek. Vagy shih-tzu.


De az alábbi fajták nem hullajtják a szőrüket vagy csak minimálisan:


Hipoallergénként ismert fajták:


Affenpinscher (majompincs): nem hullik a szőre

Amerikai kopasz terrier: nincs szőre

Bedlington terrier: nem hullik a szőre

Bichon bolognese: nem hullik a szőre

Bichon frisé: nem hullik a szőre, a felesleges szőr fésüléskor kihullik, DE sokat ugat, vagyis legyünk óvatosak!

Bichon havanese: nem hullik a szőre

Border terrier: kisméretű, nagyon kevés szőrt hullat, alkalmas a gyakori fürdetésre

Bouvier des Flandres: nem hullik a szőre

Cairn terrier: kisméretű, kevés korpa hullik belőle

Coton de tulear: nem hullik a szőre

Dandie Dinmont Terrier: nem hullik a szőre

Ír vízispániel: nem hullik a szőre

Kerry Blue terrier: egyrétegű bundája van, szőre rövid, és nem nagyon hullik

Kínai meztelen kutya: alig van szőre, nem nagyon hullik, de a nyál és a bőrdarabkák itt is veszélyesek lehetnek

Lengyel alföldi pásztorkutya: nem hullatja a szőrét

Lhasa Apso: nem hullik a szőre

Máltai selyemkutya: nem hullik a szőre

Papillon: csak egy kicsit hullajtja a szőrét

Perui meztelen kutya: nincs szőre

Pomerániai törpespicc: alig hullik a szőre

Portugál vízikutya: nem hullik a szőre

Puli: nem hullik a szőre

Szamojéd: nem korpásodik

Schnauzerek: rövid a szőrük, alig hullik, DE sokat ugatnak!

Shih-tzu: kétrétegű bundája van, az aljszőrzetből kieső szőrszálak inkább a fedőszőrbe tapadnak, ahelyett, hogy lehullanának a földre, ezért mondhatjuk, hogy alig hullik a szőre. Rendszeres fésüléssel és fürdetéssel a szőrhullás szinte a nullára csökkenthető. Az egyik leginkább ajánlott fajta allergiások számára.

Silky terrier (ausztrál selyemszőrű terrier): nem hullik a szőre, a felesleges szőrszálak fésüléskor kijönnek.

Skye terrier: nem hullik a szőre

Spanyol vízikutya: nagyon kevés szőrt hullat

Tibeti terrier: kevés elhalt hámsejtet hullat, kétrétegű szőre van, ha rendszeresen ápolják, nem hullik

Uszkárok: nem hullik a szőrük, kevés elhalt hámsejtet hullatnak

Welsh terrier: nem hullik a szőre

Wheaten terrier: nem hullik a szőre

Xoloitzcuintli: nincs rajta szőr, de nyála és a korpa veszélyes lehet

Yorkshire terrier: kifejezetten ajánlják allergiásoknak, nem hullik a szőre, nem korpásodik



De ha úgy érzed hogy következetesen tudsz nevelni egy Yorkit akkor ő is jöhet!

2012. márc. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

1. vagyok!

[link]


[link]

2012. márc. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Huh köszi:)Végignézem mindet.

Nevelésemmel szerintem nincs gond, mert kelőképp határozott voltam vele mindig, szót is fogadott. Parancsokat is pár perc alatt megtanulta. De emelett ugyanúgy el is kényeztettem, mégsem lett hisztis és szófogadatlan. Vajon csak a fajta miatt? Vagy a yorkinál is elérhetem ezt?

2012. márc. 28. 18:48
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi a linkeket, a csivavásat én is pont ma néztem:)és teljesen igaz.


A yorki egyébként milyen - több gazdás vagy egy gazdás mint a csivava?

2012. márc. 28. 18:54
 9/15 anonim ***** válasza:
De volt gond a neveléssel ha a kutyád szeparációs stresszben szenvedett...
2012. márc. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Pontosan melyik állításra érted?
2012. márc. 28. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!