Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tovább? Csivava vs Yorki?

Hogyan tovább? Csivava vs Yorki?

Figyelt kérdés

Csivava:


Volt egy csivava kiskutyám, aki sajnos távozott már közülünk:( Rendkívül okos volt, abszolút tanítható, szófogadó, engedelmes és fogékony. Ha énekeltem velem énekelt, ha sírtam velem együtt sírt!! Olyan volt nekem mint a kisbabám. Én voltam neki a fő gazdija. Hiába más is szerette, Ő engem szeretett a legjobban! Másokat csak soká engedett közel magához. De olyan közel mint engem, soha! még páromat sem aki ugyanúgy velünk élt. Olvastam is róla hogy ő az a fajta kutya, aki a gazdájához végtelenségig ragaszkodik, nem pedig mindenkihez ugyanúgy viszonyul. Csak nekem engedte hogy megpusziljam, másnak a fejét is leharapta volna. Annyira nagy boldogsággal töltött el hogy ennyire ragaszkodott hozzám. Más hiába is próbálkozott:). Sokat is nevettünk ezen. Hihetetlenül aranyos volt, nekem találták ki! Imádta ha betakargattam, imádott bebújni hozzám a takaró alá stb...

Ami gond volt: hullt a szőre és egyfolytában ugatott. A szomszédok már ki voltak tőle. Ha párommal elmentünk pl. moziba és a lakásban hagytuk, egyfolytában vonyított! Ez valószínűleg az én hibám -így utólag gondolva, hallottam hogy le lehetett volna szoktatni róla.


Tervezem hogy majd a jövőben veszek egy másik kutyust. Csak a gond hogy milyet?

Lakásban lesz ugyanúgy, ezért kicsi kell. A csivaván és a yorkin gondolkodom. Csivava tökéletes LENNE, csak attól félek hogy az én kicsim után minden csivavában őt keresném. Az egyik ezért- másik azért nem lenne nekem megfelelő. Ráadásul a külseje sem az az átlagos picit csúnyácska tömzsi pofájú volt, a reklámokban láttam csak hasonló csivavát. Úgyhogy lehet még keresve sem találnék hozzá hasonlót. Már nézegettem , de mindre azt mondom: csúnya, csúnya,csúnya..Iszonyú nagy szerencsém volt.



Yorki:


Az érv ami mellette szól, hogy nem hullik a szőre! Ami nekem nem az utolsó szempont. Ki nem állhatom ha mindenhol szőr van. Szép kutya, könnyebben találnék szép arcút yorkik között mint csivavák között. + nem akarnék már csivavát a leírtak miatt. Csak amit olvastam róla, hogy szeleburdi, makacs, önfejű, nem szófogadó... Hát nem is tudom, félek hogy hogy viselném az én kutyusom után aki olyan engedelmes volt, hogy sírtam a boldogságtól- h hogy lehet ennyire okos az én kiskutyám? Ha betakarnám takaróval lehet meg sem állna a yorki? + ha jól tudom ez is ugatós fajta. És tényleg igaz, hogy a család összes tagját ugyanúgy kezeli? Mindenkit ugyanúgy szeret? Mert nekem elég fontos lenne, ha én lennék az egyetlen "anyukája".


Köszönöm hogy elolvastátok, és örömmel várom a válaszaitokat.



2012. márc. 28. 18:04
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Ha arra hogy ugatott mikor otthagytuk, nem volt teljesen egyedül- volt vele macska is.

Egyébként hogy tudtuk volna ezt elkerülni? Próbáltuk szokatni hogy először még kevesebb időre magára hagytuk kiskorában később egyre hosszabb időre. De nem múlt. Ezt mindenképp szeretném elkerülni a következőkben. Úgyhogy nyitok is egy új kérdést.

2012. márc. 28. 19:04
 12/15 anonim ***** válasza:
49%
A kettő közül nem tudnék választani ezért ajánlanék harmadikat. Bichonok közül bármelyik. Nem hullik a szőrük és igazi ölebek.
2012. márc. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A yorkik szőre nem hullik. A fiú kutyus a női gazdához jobban ragaszkodik. Nagyon okos fajta. Nekem van mindkét fajtából. Ha allergiás vagy, akkor tudod a választ.
2012. márc. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Ingridd válasza:

CSIVAVAAAAAAAA!!!!!! Nekem van egy csivavám, és ö a mindenem

;)

2012. márc. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Inkább Csivava mivel a yorkival lehet rossz élményed is,ha kicsúszik az irányítása kezed alól akkor lehet egy igazi kis hárpia a cukinak tűnő yorkiból aki akaratos,makacs,önfejű kezelhetetlen lehet,ha nem neveled szigorúan. Elég sok panaszt olvastam már ezzel kapcsolatban. Ha csivavád volt akkor már jól ismered a kutya jellemét, szokásait akkor jobb, ha csivit veszel vele sokkal jobban elboldogulsz majd és nem lesznek álmatlan éjszakáid,hogy hol és mit rontottál el. De ez csak az én véleményem igazából neked kell tudni eldönteni magadban,hogy mit is szeretnél.
2012. márc. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!