Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha tudomásom van arról, hogy...

Ha tudomásom van arról, hogy egy "tenyésztő" olyan kutyát nevez meg a most született kiskutyák apjaként a törzskönyvezésnél, amelyik már meghalt, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Több alom is volt már a halott kutya nevére törzskönyvezve, miután már meghalt. Mit lehet tenni ilyen esetben? Hol kell jelenteni? Mi a hivatalos eljárás?
2012. márc. 28. 18:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Meoe-nél kell bejelenteni.
2012. márc. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
55%

Off..

Ez hihetetlen, hogy van ilyen!!! Valami kutyakamaránál nem lehet jelenteni? Én nem értek hozzá. Priviben lenne 1-2 kérdésem még.

2012. márc. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Az nem lehet hogy mesterséges megtermékenyítés volt fagyasztott spermából? (csak érdeklődöm)
2012. márc. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban igaz amit írsz, és van is rá bizonyítékod, a MEOE-nél kell jelenteni.
2012. márc. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Nem, nem volt fagyasztott spermája a kutyának. 5 évesen vettem meg, de nagyon rövid időn belül elpusztult nálam a kutya rákban. El kellett altatni, mert már az egész testében áttétek voltak. Látható jelei voltak már akkor, amikor tüzetesen átvizsgáltam hazaérkezés után. Követeltem vissza a vételárat(az orvosi költséget nem, hiszen nem akartam visszaadni a kutyát, szerettem volna neki szeretetteljes utolsó napokat). A vételárat sem az összeg miatt követeltem vissza, hanem a sok szomorúság miatt, amin keresztül mentünk a kutyával, amitől a "tenyésztő" megkímélhetett volna, hiszen tisztában kellett lennie a kutya állapotával. 1 év nyakára járás után kaptam vissza a vételárat a törzskönyv ellenében, amit naivan odaadtam. Nem gondoltam, hogy csalásra fogja használni. A kutya most lenne 9 éves, láttam a tk-ét a mostani alom hirdetésében és már több alom hirdetésben is, az elmúlt 4 év alatt! Levelemre nem válaszol, telefont nem veszi fel, vagy kinyomja.
2012. márc. 28. 20:20
 6/27 anonim ***** válasza:

A te kutyádat nevezi meg apának???

Az ő nevém maradt a meoé-nál a kuya?

2012. márc. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Pontosan. A kutya nem lett a nevemre íratva, mivel a kutya nálam pár hét múlva meghalt, nem volt értelme átíratni. Az első héten kiderült a betegsége.
2012. márc. 28. 20:43
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
MEOE jogásza és a fajta klubjának elnöke. Itt kell feljelentést tenned. Az ilyen hozzáállás nagyon rossz fényt vet a többi tenyésztőre.
2012. márc. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Én személyesen mennék be a kutya orvosi papírjaival a MEOE-hez, de minimum tértivevényes levélben tennék feljelentést.
2012. márc. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Fajtaklubnak jelentsd feltétlenül, bár ha nagy fejes, akkor meg fogja úszni egy kis ejnye-bejnyével, de hátha utánajárnak a dolognak és komolyabb büntetést kap. Hajrá, remélem nem ússza meg szárazon!
2012. márc. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!