Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartás társasházban?...

Jsh559 kérdése:

Kutyatartás társasházban? Többi lent

Figyelt kérdés
Önkormányzati tulajdonban lévő házban lakunk, van egy lakó akinek a kutyája állandóan ugat, anyukámat megtámadja stb. Ez egy ilyen kertes ház, mindig hátrajön a területünkre, szarik, kiássa anyukám virágait stb. Mit tudnék tenni ez ellen? Aki tud segítsen kérem mert már nagyon elegem van abból a dögből. Nem tudom számít-e de minden nap kimegy közterületre emberi kíséret nélkül. Fejbe rúgni nem akarom mert akkor még én leszek az állatkínzó...

2012. márc. 28. 18:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Kiegészítés hogy mikor a kutya ide került nem kaptunk semmilyen papírt arról hogy bele egyezünk-e abba hogy jöhessen vagy nem. Ráadásul még ivartalanítva sincs pedig már kb 2,5 éves.
2012. márc. 28. 18:58
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

Az ivartalanítás nem kötelező, erről a gazda dönt.

Egyébként beszéltél már a gazdájával? Kommunikálj! A társasházak az alkalmazkodásról szólnak. Ti kicsit toleránsak lesztek a kutyával, a gazda meg rendszabályozza a kutyáját. Ha nem megy szép szóval, akkor szólhattok a közös képviselőnek, vagy a jegyzőnek, de szerintem jobb a békesség...

2012. márc. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Komendó Anna ***** válasza:
72%
Még azt is hozzáfűzném az előttem szóló mondandójához, hogy nem is kötelessége papírt aláíratni senkivel, hogy kutyát tartson...
2012. márc. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mindezzel az a gond hogy ciganyok ezert kommumnikalni nem tudnak normalisan es en meg azert nem fogok megfeszulni hogy ok csinaljanak vmit azzal a doggel. Feljelenteni nem lehetne oket ha este tiz ora utan is ugat neha a kutya?
2012. márc. 29. 22:03
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem lehet ezért feljelenteni, hiszen a kisgyerek sír éjszaka is, és hajnalban is. Az ő szüleit sem jelentheted fel. Minden társasháznak megvan a saját szabálya, hogy hány állat tartható. Egy kutya biztosan. Ha a gazdájával nem szeretnél beszélni, akkor max. a közös képviselővel tudsz. Légy szíves a kutyát ne bántsad, ő nem tehet semmiről. Még az is lehet, hogy a gazdái bántják, azért ilyen.
2012. ápr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Az csak egy dolog hogy cigányok. Sokszor elnézőbbek, békésebbek, ÖSSZETARTÓBBAK mint más nép. Nem akarlak bántani, mert nem ismerlek, de nagyon az jön le nekem, hogy veletek nem lehetne kompromisszumot kötni. Ezt felejtsétek el, mert van megoldás mindenre. Ha kell, el lehet azt az állatot keríteni, netán rászólni, ha vandálkodik. Az hogy kijár az utcára a kutya, megint a gazda felelőssége, ne érdekeljen téged. Hogyan támadja meg édesanyádat? Megharapja, vagy netán csak játszani szeretne vele? Az hogy kiás mindent, sajnos velejárója az ebtartásnak. Ha nem felel meg, költözzetek el. Nem bántásból mondom. Ne vedd szívedre. De először higgadtan beszélj a gazdával. Ha nem érdekli, akkor fordulj máshoz. Esetleg ha a kutyával elkezdenél foglalkozni? Lehet megszeretne, aztán a legjámborabb lélek válna belőle..

De ne bántsd szegényt, ő csak a szenvedő alany

2012. máj. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Panaszlevelet írsz a közös képviselőnek.
2012. máj. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%
Szép kutya mondhatomm!! -.- Mi a faja a kutyának?? Attól függ a segítségem.!!! Állat,kutya ügyben sokat tudnék segiteni neked!! Ha támad karanténba kellene zárni a kutyát... !!!
2012. jún. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
kepet tudnek csak kuldeni mert fajat azt nem tudom.
2012. jún. 25. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!