Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt? Behívás-go...

Miért csinálja ezt? Behívás-gondok.

Figyelt kérdés
Van egy fél éves kan kutyám. Egy jó 2 hete nem hajlandó visszajönni ha hívom. Próbáltam,hogy elszaladok, gügyögök,stb, de le se tojik.Próbáltam hosszú pórázzal,de ahogy le veszem,le se tojik,pedig míg rajta van, gyönyörűen megy. Próbáltam,hogy ha nem jön, akkor odamegyek,és megfogom, de ahogy olyan 1 méterre kerülök tőle, elugrik,kergetőzésbe meg nem akarok belemenni. Mit tegyek ilyenkor?
2012. márc. 29. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a kutya nem tekint fel rád, addig hiába gügyögsz, nem mész vele semmire.


Először is már megint a közhely:

Rendezzétek a falkasorrendet.



+ Szerintem a behívásod sem megfelelő.

Nem szoktad ilyenkor 5x-10x elismételni, hogy "XY gyere!"?


Amíg nem kezd helyreállni a falkasorrend, addig esélytelen behívási gyakorlatokat végeznetek.


ne haragudj, erről annyi irodalom van, hogy a csapból is ez folyik, olvass kicsit utána, de én még egy kutyasulit (tükörsulit!) is felkeresnék a helyedben pár alkalom erejéig, az nagyon jót tenne a kutyádnak.

Ráadásul még ovis korú, így az első óra ingyenes, ott szépen eldöntöd, akarod-e vinni.

(Csak 7 hónapos korig járhat kutyaoviba, ami alkalmanként 1000 ft, ha bérletet veszel, úgyhogy melegen ajánlom, hogy még most menjetek. - Szombaton és vasárnap vannak a foglalkozások.)

itt a honlap, ha bővebb infót akarsz:

kutyasuli.hu

2012. márc. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az nekem 120 km...

Ha ketten vagyunk, figyel rám,láb mellett jön póráz nélkül, és jön vissza első hívásra. A baj akkor kezdődik, ha többen vagyunk kint a parkban.

Igazából csak ez a "kergetőzősdi" érdekel. Több kutyának megtanítottam már, csak ezzel nem tudok mit kezdeni,ilyet egyik sem csinált.

2012. márc. 29. 09:41
 3/4 anonim ***** válasza:

A végkövetkeztetés mindig az, amit az első válaszoló is leírt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=beh%EDv%E1s&..

2012. márc. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A többieket tudom ismételni:


Ha valami nem megy, akkor kutyasuli, ott megtanítják a mikéntjét.


sajnos az általad felvázolt probléma nem megoldható egy fórumos válasszal, komoly PROBLÉMASOR húzódik a háttérben.


Nem csak Budapesten van tükörsuli, hanem országszerte, biztos van hozzátok közelebb eső is.

2012. márc. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!