Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S Ivartalanítás utáni...

S. O. S Ivartalanítás utáni gondok?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon aggódom a kutyusom miatt, ma ivartalanították kb olyan 15:30 fele, kezdett hozzá az állatorvos. A doktor azt mondta, hogy elöző nap 6-ig legyen megetetve és másnap reggel már ne kapjon inni. Eszerint cselekedtem. Viszont még most se nagyon akar inni. Próbáltam itatni mostanság, kanállal és fecskendővel is (csak keveset), de nem igazán akar. Az orvos azt mondta, hogy ilyet tájban már ihat. Félek, hogy kiszárad. Pisilni sem pisilt azóta pedig pelust is raktam le neki. Nagyon kis elesett. Valaki segítsen, ez normális? Nagyon aggódom miatta!!



2012. febr. 10. 22:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyugalom, még egy ember is napokig bírja víz nélkül. :) Ilyenkor még kómás, szegény kb. azt sem tudja, hol van, mi történt. Hagyd csak. Majd reggelre biztosan megjön a szomja.
2012. febr. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Mailerdeamon ***** válasza:

Nyugi, nem fog kiszáradni csak mert nem iszik reggel óta. Ha szomjas lesz fog inni. Ha már ehet is és aggódsz, adhatsz neki nedves tápot. Pisilni azért sem pisil mert nem igazán van mit. :)


Normális, hogy elesett, nemrég tért magához és biztosan fáj is neki. Vagy ha még nem, majd fog. Ne aggódj, néhány nap is eltelhet mire újra a régi lesz.

2012. febr. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Jajj istenem köszönöm szépen a gyors válaszaitokat!!!

Próbálok megnyugodni, de annyira szeretem és annyira féltem nem akarom, hogy baja legyen. Remélem holnapra jobban lesz. A tölcsért a fején mennyi idő alatt szokja meg? Nem fogja nagyon kidörzsölni a nyakát? Bár az orvos rakott alá gézt. Akkor ezek szerint normális, hogy nem pisilt...? Nem lesz attól baja, ha csak reggel pisil? Arra is gondoltam, hogy nem lehet, hogy visszatartja? Csak mert szobatiszta... Neharagudjatok a sok kérdésért..

2012. febr. 10. 23:11
 4/18 Mailerdeamon ***** válasza:

Már éber, magánál van, sétálgat? Ha igen, próbáld meg kiengedni, hátha pisil. A gallért hamar megszokja, eleinte neki fog menni mindennek, de sebaj. Nem valószínű hogy kidörzsöli a nyakát.


Arra még készülj fel, hogy egy-két napig lehetnek hirtelen fájdalmai, nyüszíthet, kaparhat és oda-odakaphat a hasához (mert gondolom szukáról van szó). Ha nagyon vészes kérhettek neki fájdalomcsillapítót.


Persze az is lehet hogy holnapra már kutya baja sem lesz, de néhány nap múlva biztosan elmúlik minden aggodalomra okot adó viselkedés.

2012. febr. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 borcsi02 ***** válasza:

A tölcsért,amennyire én tapasztaltam,általában elég ügyesen teszik rá(stabilan,de egyáltalán nem szorosan),és csak pont annyira,ami ahhoz kell,hogy ne tudja lerángatni magáról,szóval ha pici kutyusról van is szó,nem hiszem,hogy felsértené a bőrét.(nálunk még cicánál sem okozott gondot). Nem a legkényelmesebb viselet,de pihenni,aludni tudnak benne,ami a lényeg,és mire megszokja,már le is veszik róla:)Egyébként meglepően jól elfogadják a kutyák és cicák is!

Ha már egy napja nem kapott folyadékot,szerintem normális,hogy nem pisil,most biztos amúgy is ki van dőlve,és majd akkor fog,ha ivott.

2012. febr. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszaitokat!! =)

Kan kutyus egyébként! Már nem viszem ki nagyon késő van amikor ki vittem kb másfél órával előtte nem akart semmit csinálni csak remegett és be akart menni. Még a ruháját sem tudom ráadni a tölcsér miatt anélkül meg fázik, mert rövidszőrű. Majd holnap reggel megint megpróbálkozunk a kimenetellel. Csak akkor meg a kertből is el kell takarítanom a havat, mert szegénynek pont a hasáig ér és az orvos szerint nem érheti víz. Nekem 1 picit szorosnak tűnik a tölcsér! Köszönöm az eddigi tanácsokat!!=))

2012. febr. 10. 23:49
 7/18 Mailerdeamon ***** válasza:

Ó, hát ha kan, akkor igazán nincs miért aggódnod! :)

Meg voltam róla győződve hogy szuka, azért ez a nagy aggodalom.

2012. febr. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Neeem!!=) Azért a nagy aggodalom, mert nagyon szeretem ő az első saját kutyum és az első ivartalanításom! Ezért kérdeztem, hogy van-e jó tanács evvel kapcsolatban! =)
2012. febr. 11. 00:08
 9/18 anonim ***** válasza:
hagyd békén a kutyát. Az ivartalanitás egy nagy műtét, és még tart az altató utóhatása is. majd mára jobban lesz, és kimegy. most pihennie kell.
2012. febr. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Szia!

Persze, hogy hagyom pihenni csak szeretném, ha inna egy picit. Enni már evett szerencsére. De inni szerintem a gallér miatt nem nagyon akar. Még nagyon szokatlan neki..

2012. febr. 11. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!