Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első gazdisnak milyen kutyát...

Pinky1981 kérdése:

Első gazdisnak milyen kutyát javasoltok?

Figyelt kérdés
2009. jún. 15. 13:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem egy spániel ideális első kutyusnak! Könnyen tanítható és játékos kutyus.
2009. jún. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Ez nagyon összetett kérdés. Kisgyerek mellé? Mert akkor a Labradort ajánlanám, vagy a Golden retriwert. Nyugodt fajták. Az sem mindegy, hogy kertbe, vagy panelba.... A tacsikat, ha sokat macerálják őket, odakaphatnak, de alapból nyugodt kutyák. A Német juhászokkal rengeteget kell foglalkozni, mert munkamániásak. Bár sajnos nagyon rossz a hírük, de a kuvasz is nagyon családcentrikus, a család gyerekeiért él hal. Fát lehet a hátukon vágni.... Ez csak pár példa volt..
2009. jún. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%
Golden retriever. Szinte mindenféle körülmény mellett jól érzi magát. Értem itt: a gyerekek, macska, lakás, kezdő kutyás.
2009. jún. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem németjuhász is kiváló. Minden kutyával sokat kell foglalkozni, ezzel a fajtával se többet, sőt szerintem még kevesebbet, mint a goldennel (vagy lehet, hogy azzal a fajtával csak nekem vannak fenntartásaim). :)
2009. jún. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%
egy komondor az ideális választás. a jég hátán is megél idézőjelben
2009. jún. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%
Ma a tv-ben egy kinologusnak tették fel azt a kérdést hogy gyerek mellé mit javasol.Tudom hogy Te nem ugyanezt kérdezted de ha végig gondolom te is most fogsz tanulni "kutyául"Ö amit javasolt a labrador,ujfullandi,és németjuhász.Nekem a németjuhásszal van tapasztalatom,és ez csak nagyon jo.Szeretném megjegyezni hogy nem csak az a lényeg hogy mit választasz hanem hogy te hogy fogod megtanulni a jeleit .Egy dolgot nagyon jol jegyezz meg:Ha a kutyus alszik és oda akarsz menni vagy megsimogatni mindig hangosan de nyuggodt hangon szolj neki,mert ha nagyon mélyen alszik ijjedtében odakap.Nem biztos hogy feláll ha szolsz neki de jelezni fog,általában megmozditja valamiét/fül,farok/.
2009. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
40%

Mudi.

Közepes termetű, barátságos, békés, viszonylag csendes, bárhol megél csak a gazdi legyen közel, nem kell sokat foglalkozni a szőrével (öntiszuló), kis fogyasztású. Még nem rontották el tehát olyan egészséges mint egy keverék.

2009. jún. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fontos, hogy fajtatiszta kutyád legyen, akkor a helyedben menhelyről fogadnék be egy felnőtt kutyát. A legtöbb menhelyre ki lehet járni és ismerkedni lehet a kutyával, aki megtetszett. Pár hét után már Te is ismernéd a kutyát és ő is téged, ezért nem lenne zsákbamacska a dolog.
2009. jún. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyelj azonban, hogy bármilyen kutyát is szerzel, ne csak neked tetsszen, hanem te is tetsszél neki! Ha kölcsönös a szimpátia, sokkal jobb lesz a kapcsolatotok! Lehet, hogy neked jobban tetszik egy gyönyörű, de ha rád sem bagózik, ne azt válaszd, hanem inkább egy kevésbé szépet, amelyik odamegy hozzád, barátkozik veled! Nálunk ez mindig bevált kutyaválasztásnál!
2009. jún. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem első kutyám felnőtt mentett labrador. Picit nehezen birok vele .. nincs tisztában a méretével, az erejével .. annyira menne ha valamit szeret (pl, ha meglátja a Balatont) hogycsak repülök utánna ... Én ezért azt mondom hogy első kutyának valami közép méretüt válassz: törpepincser, törpesnaucer, skót terrier, foxi, parson, ausztrál juhász :D ...

Modjuk az is nagymértékben befolyásolo tényező hogy kertes ház vagy lakás? Mennyit tudsz kajára, kozmetikusra költeni? Mennél-e sportolni vele: agilitizni, túrázni? Mennyi idő van naponta foglalkozni vele? Napközben egyedül van, vagy van vele valaki?

Ez mind fontos tényező abban hogy milyen kutyusod legyen.

2009. jún. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!