Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első gazdisnak milyen kutyát...

Pinky1981 kérdése:

Első gazdisnak milyen kutyát javasoltok?

Figyelt kérdés
2009. jún. 15. 13:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
61%

Az előző hozzászólónak:


Igazad van, jobb egy közepes, vagy kistermetű kutya, a foxi valóban talán az egyik leginteligensebb kutya, borzasztóan gyorsan tanul, viszont ha nem foglalkozol vele, pillanatok alatt kiismer, és a fejedre nő :) volt 3 foxim is. Még a csilláron is ők lógtak...a sok meló miatt sajnos nem tudtunk velük foglalkozni. A gazdájuk meghalt, és mi vettük őket pártfogásunkba. De végülis tanyára kerültek, mert nem bírtunk velük. :)

2009. jún. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Házban élünk, nagy kertünk van. Van egy 5 hónapos kisbabám. A spánielen gondolkodok. Van időm a kutyára. Mi sokat szoktunk utazgatni, kirándulgatni.
2009. jún. 15. 17:33
 13/20 anonim ***** válasza:
76%
berni pásztor kedves,családszerető és nem féltékeny
2009. jún. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
67%

Neten én is nézelődtem, és több helyen a Cavalier King Charles spánielt mondják kiválónak mind kezdő kutyásnak mind pedig kisgyerek mellé.

Nem utolsó sorban az se mindegy, hogy ti mennyire vagytok határozottak és jó erőben, mert nem mindegy, hogy a kutya sétál a gazdival vagy a gazdi repül a kutya után :-) A spánielekkel pont nincs ilyen probléma, mivel ti abban gondolkodtok, egy nagy testű kutyával már lehetne ilyen szempont is. :-)

2009. jún. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
76%
A spániel tényleg nagyon jó választás. Viszont ennél a fajtánál eléggé résen kell lenni, hogy honnan hozzuk el a kicsit, mert nekem volt már tapasztalatom szaporítótól vett spániellel. Epilepsziás volt a kutya, de viselkedésileg is teljesen kiszámíthatatlan volt, első hirtelen mozdulatra odakapott. Ha spanit veszel nagyon fontos, hogy törzskönyveset tenyésztőtől, vagy pedig a spániel fajtamentőktől ( www.spanielsos.hu ) egy szobatiszta, felnőtt, nyugodt kutyust. Én nem kockáztatnám meg a helyedben azt, hogy zsákbamacskát vegyek szaporítótól, főleg, hogy ilyen kicsi gyerek mellé kerülne.
2009. jún. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki, hogy várunk még 1 évet a kutyival. A kisbabánk miatt. Természetesen csak tenyésztőtöl veszünk.
2009. jún. 15. 21:32
 17/20 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem jól döntöttél :)
2009. jún. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én is első kutyás vagyok és nagyon iutána nézegettem és az uszkár ideális.Semmi probléma nincs vele csak a gyönyörű szőrét kell nyírni és fésülni:)

DE AJÁNLOM NEKED A "AZ IGAZÁN NEKED VALÓ KUTYA" CÍMÜ KÖNYVET.NAGYON JÓ PONT AZOKNAK VAN AKIK NEM TUDJÁK MYILEN KUTYÁT VEGYENEK.MINDENT LEÍR ÉS A BETEGSÉGEK IS BENNE VAN MEG MINDEN!!!

2009. júl. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
ha még nem vettetek kutyát akkor én a basset houndot ajánlom. Nagyon ember centrikus!
2010. jan. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

ANGOL COCKER SPÁNIEL*-* na az a világ legaranyosabb kutyuja(szerintem) :D nem lehet rá haragudni mert olyan szomorú a szeme. A miénk is állandóan rázza a farkát. :))

Amikor kint grillezünk.. akkor nem felborít mindent, hanem leül mellé és várja amit neki fogunk adni a végén.:P:) egyszer bementünk még vagy 5hús sült kint, leoltottuk a villanyt, és amikor kimentünk, akkor csak 1db volt lelopva a legszéléről és semmi több.:D de nem azért vette le mert nem voltunk kint, hanem mert azt hitte, hogy már vége a grillezésnek :) nagyon cuki, okos, és játékos. NEM AJÁNLANÁK NAGY TESTŰ KUTYÁT KIS GYEREKHEZ.

LEHET, HOGY NEM HARAPÓSAK, DE VESZÉLYESEK. FELBORÍTHATJÁK A KICSIT..STB.

2010. júl. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!