Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya bevitele tescoba, plazaba?

Kutya bevitele tescoba, plazaba?

Figyelt kérdés

Volt nekem egy kicsi öleb kutyám akit sokszor magammal vittem - otthon nem akartam sok időre magára hagyni, mert még kicsi volt...Főleg nem egy egész napra.

Nem tudtuk senkinél otthagyni, minden rokon távol él.

Ezért vettünk neki egy kutyatáskát, ami teljesen zárt, a fejénél pedig hálós.

Ha nagybevásárlásra mentünk a tescoba, a biztonsági őr egyből kiküldött minket, hogy kutyával nem!

A plaza bejáratánál jártunk még csak, amikor szólt az őr h ne tovább!

Ha felszálltunk egy buszra még a sofőr is húzta a száját.

És ha ruha vásárlásra megyünk ami egy napig eltart???


Komolyan mondom, már nem merem "felvállalni". Mindig takargatni kell szegénykét ha beakarok fizetni egy csekket pl.


Nem mehetek sehova vele?


Bécsben mikor kint voltunk simán bement a kutya mindenhova a gazdájával. És ráadásul nagykutya pórázon!


+ Ha nyaralni megyünk és magunkkal akarjuk vinni, a szálloda honlapján csak fel van tüntetve hogy kutyabarát e vagy nem? Úgy többet kéne fizetni?


Csak mert a jövben is szeretnék egy kiskutyust és ez így nem túl jó:(



2012. márc. 29. 18:44
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
BKV-nál ha jól tudom, minél kisebb a kutya, annál több joga van, mondjuk ingyen utazni, vagy kicsikre nem kell szájkosár meg hasonlók.
2012. márc. 29. 20:42
 12/27 A kérdező kommentje:
"Élő állat a kézipoggyász méretét meg nem haladó, állatok szállítására alkalmas zárt szállítóeszközben díjmentesen szállítható, amely biztosítja, hogy az élő állat az utazás során nem szabadul ki, illetve az utasok ruházata, poggyásza vagy a jármű nem szennyeződik be."
2012. márc. 29. 20:48
 13/27 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem ne vásárolj 1 napig ruhát és akkor nem kell magaddal vinned a szerencsétlen kutyát. Plázába is max csak "sétáló utcán" engednék bevinni kutyát, boltokba már nem. Élelmiszer közelébe meg végképp nem. A plázába is csak kultúrált kutyákat, amelyek megvannak nevelve és közvetlen a gazdája mellett pórázon sétálnak (nem flexin). Dehát kutya nem való ilyen helyre, arról nem is beszélve, hogy neki se egy élmény.
2012. márc. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Ez a plázacica dolog már elég nevetséges:)


A "szerencsétlen kutya" imádott velünk jönni, táskával sem volt semmi problémája sőőt sokszor ő maga is belemászott.


Az 1napig vásárlás jelképes megnevezés.. azt takarja h közben van séta meg egy plázában azért végig nézem a legtöbb boltot h megtaláljam ami kell és azért nem árt megebédelni sem.

2012. márc. 29. 21:08
 15/27 A kérdező kommentje:
A kutya nem mehet be de azért a csöveseket, a mocskos romákat ( tisztelet a kivételnek) / nem szólitják fel a távozásra és a össze kunyizott pénzükön ha bemennek az élelmiszer boltba kajáért vajon nem fogdossák végig a dolgokat? és azután mi is. Azok akik a kukákat túrják sterilebbek mint a kutya? Vagy a ruhaboltban a jó fürdetlen testIre felpróbálja amit utána mi is... Ha a kutyákat kitiltják tiltsák ki a cigányokat és a csöveseket is! A kutya sokkal tisztább...
2012. márc. 29. 21:13
 16/27 anonim ***** válasza:
Elelmiszerboltba nem viszünk kutyát ...
2012. márc. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Tételezzük fel, hogy a tied a világ legkulturáltabb kistestű kutyája. Ha a tiedet beengednék mindenhova, akkor az összes többit is be kellene és nem túl sok köztük az ami rendesen meg is van nevelve.

Sok helyen már ott elakad ez az ország, hogy a SegítŐ kutyákat nem viheti be mondjuk a tolószékes, az epilepsziás... akkor ne azt firtassuk, hogy ezek a "táskakutyák" miért nem mehetnek be a gazdi kényelme érdekében.

Sajnos ilyen országban élünk, ilyenek a törvények. Tanulj sokat, állj politikusnak és változtass rajta. Addig meg ezekhez kell igazodnunk.

Én is szívesen mennék pl kutyával a szemközti postáig (de plázába, élelmiszer boltba akkor se vinném ha lehetne). De mivel nem lehet, ezért én felülök a biciklimre és elmegyek egyedül, a kutyám meg olyan türelmesen meg tudja várni a heti/havi nagy bevásárlást is, mint azt amikor elmegyek dolgozni.

Ráadásul -kutyásként is- ezer más baj is van ebben az országban amit sokkal jobb lenne megoldani.

2012. márc. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
a gazdi kényelme érdekében ? Nekem sem kényelmes cipelni, de ha muszáj, akkor nem tudok mit csinálni. Nem nagy kutyáról van szó.
2012. márc. 30. 08:37
 19/27 anonim ***** válasza:
Nem kötözködésképp, de miért lenne muszáj? Egy egészséges kutya simán kibír napi 8-10-12órát -sőt még többet is ha muszáj- otthon a gazdája nélkül. Nem muszáj sehova sem hurcibálni. Ha ennyi időt valaki nem bír ki a kutya nélkül, akkor menjen autóval, parkoljon olyan helyen, ahol télen nem fagy meg, nyáron nem sül meg a kutya benne és szépen meg tudja ott is várni a szállítóketrecben a gazdáját. Akinek ha kedve van akár negyed óránként mehet ellenőrizni.
2012. márc. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Te munkába vagy iskolába is viszed a kutyát? Hogy ne legyen otthon egyedül? HA nem,akkor miért nem? Mert oda nem engedik be? NA ugye! Akinek kutyája,állata van,az ne vásárolgasson egész nap,ne ebédelgessen, hanem vedd meg gyorsan ami kell, vagy oszd el több napra kevesebb vásárlás, és akkor kibirja a kutya otthon is. Fogd fel,hogy nem viheted be és kész! HA neked megengednék,akkor másnak is meg kéne,akkor meg tele lenne a bolt kutyákkal,ugatással,acsarkodással, szőrrel,szarral!!! Gondolkozzál már! Én meg viszem a kétéves kisgyerekemet oda! Én is szeretem a kutyákat,20 éve vannak is,családtagként,de ezt megértem,hogy nem oda valók! Lehet,hogy tisztább,mint egy csöves,sőt biztos,de nem ember.
2012. márc. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!