Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a leg szembetűnőbb különbsé...

Mi a leg szembetűnőbb különbség az Amerikai staffordshire terrier és Az Amerikai pitbull terrier között?

Figyelt kérdés

Há ránézek egyre honnan tudom melyiket látom?:)

Van staffordshire terrier ami nagyon izmos van amelyik nagyon vékony nem túl izmos, nem show minőség.

De pitbullba is van ilyen!Akkor ?Törzskönyves kutyákról beszélek!:)

Normális válaszokat!!!!!

köszi!


2012. márc. 29. 19:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
18%

A bullterriernek homorú a homloka. De szerintem miután megnéztél egy helyesírási szótárak, megnézheted a google képtalálatai között, vagy mondjuk a tenyésztői oldalakat.

Ez volt a normális válaszom...-.-"

2012. márc. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszi.

1.Ki beszélt bullterrierről?

2.Telefonon netezek...és beilleszt szavakat!Nem tehetek róla!:/

sorry...

2012. márc. 29. 20:11
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

Te meg előző miután megtanultál olvasni lehet látni fogod a különbséget. Amerikai Staffordshire Terrierről és Amerikai Pitbull Terrierről volt szó. Senki nem említett (angol) Bullterriert...

Kérdező: A legszembetűnőbb dolog. Hááát nem is tudom. Úgy szokták említeni, hogy az amstaff a pit csak szmokingban.

Igazából nagy eltérés nincs, hisz mindkét fajtában van ugyanolyan típusú. Ami biztos, hogy rednose csak a pitben van. Szóval ha olyat látsz, tuti, hogy pit. Meg az ilyen nagyon "csokis" szín. Amit még észrevettem, hogy a piteknek (ha például ilyen tarka) akkor kék a szeme. Viszont amstaffban nem emlékszem, hogy láttam volna kék szeműt. De ez csak ilyen saját észrevétel. Nem tudom, mennyire helytálló..

2012. márc. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Az a legszembetűnőbb különbség, hogy nincs különbség. Nem véletlenül nincs már pit bull törvény.
2012. márc. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

2 dolog van amiből megtudod különböztetni.

1- az amstaff standardjaban a mályszín az nem elfogadott, a pitnél meg kifejzetten van olyan h red fawn amikor az orrik is mályszínű.Illetve a blue fawn amikor kékes sárgás a pit színe ileltve az orra szintén. linkelek kéépet:

[link]

[link]

Ez a színű orr a fajtatiszta amstaffoknál kizárási ok. csak piteknél megenegedett.További különbség a 2 fajta között küllemre egyátallán nincs!!!Sajnos mára már kerezstezik egyiket a másikkal. Vannak ahogy te is mondtad izmosabb vékonyabb magasabb és alacsonyabb pitek és amstaffok is. Mind elfogadott,igaz van az a 46-48cm standard marmagasség,de ez mára kibővült 52cm felé is akár.

Tehát még ez sem megkülönböztethető.

a 2. különség viszont jellemben van. Egy pit harcos jelleggel van megáldva,igazábol ugy is érthetjük h minden pit vagy amstaffnak mondott kutya amstaff és amelyikben agresszio mutatkozik azt nevezhetjük pitnek(game pit utódja)

Tehát amig egy amstaffot tarthatsz együtt más kutyákkal egy igazi pittel nem fogod megtenni ezt sosem,mert az ösztönt nem lehet kinevelni egy állatbol sem. És öszötnösen nem tűr meg maga mellett más állatot.

Tehát összegezve ez a 2 dolog van ami alapján meg lehet különböztetni. Én még a törzskönyvet sm mondanám ugyanis hallottam érdekes dolgokat a törzskönyv hamisitásrol is.

2012. márc. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Én űgy tudom, a pittbull magasabb...
2012. márc. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Nem magasabb:)
2012. márc. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Sem a pit sem az amstaffnál már nem különösen lényeges a magasság és a súly,csak h arányos legyen se tul karcso se tul massziv.
2012. márc. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek!!!:D

Hát első...:/

És köszönöm mindenkinek a rendes választ!:)

2012. márc. 29. 20:41
 10/21 anonim ***** válasza:
46%

Ha törzskönyves kutyákról beszélsz, a legegyszerűbb, ha megnézed a törzskönyvüket.


Kinézetet tekintve egy igazi pit és egy standard amstaff között hatalmas különbségek vannak, esélytelen összekeverni a kettőt.

Pit:

[link]

Amstaff:

[link]


Ma már viszont elterjedtek (főként pit és amstaff keresztezésekből) a (nem hivatalosan) bullynak nevezett "pitek". Egyes bullykat a hozzá nem értő igen könnyen összekeverhet egy amstaffal (mondanám, hogy vagy egy pittel, de sajnos hivatalosan ők is pitek)

Egy bully:

[link]


Nincsenek aranyszabályok, amiről 100%-osan kiderül, hogy egy kutya pit és nem egy standardtől eltérő amstaff, de aki ért hozzá, ránézésre megmondja.


A belső tulajdonságokba nem mennék bele, maradjunk annyiban, hogy egy game pit és egy amstaff ég és föld.

2012. márc. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!