Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Autoimmun betegség kutyusoknak?

Autoimmun betegség kutyusoknak?

Figyelt kérdés
Volt vmelyikőtök kutyusának már autoimmun betegsége?ha igen melyik fajta?Hogy kezelték?meggyógyult e?Mik voltak a tünetek?és h kapta el?
2012. márc. 29. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Autoimmun betegséget nem lehet elkapni vagy kigyógyulni belőle...
2012. márc. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

h ne lehetne. Elsődlegesen az immunrendszert kell megerősiteni. az autoimmun betegség egy olyan fogalom mint a virus. ezermillio alfaja van.

A kutyusomnak jelen pillanatban ilyen van ami egy 2 cmes kis dudorként jelenik meg. neki állitolag elég 1 injekcio ,de a sulyosabb eseteknél szteroidos kura és a többi. Sokuk nem gyogyul fel. de ksikutyáknál egy oltás is elegendő sok esetben ahhoz h teljesen felépitsék az immunrendzserét.

2012. márc. 29. 21:57
 3/11 anonim ***** válasza:
és arról nem világositottak fel, hogy a szteroidos kurák pillanatok alatt tönkrevágják az állat máját, ill. veséjét? Ami aztán már nem gyógyitható? Az autoimmun betegségből NEM lehet kigyógyulni, max. jobban odafigyelni az etetésre. ha neked ezt orvos mondta, hogy el is lehet kapni, akkor csak azt tanácsolom, hogy cseréld le a dokit, de sürgősen!!!!!
2012. márc. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Autoimmun reakció többek között kullancs okozta babézia esetén is ki szokott alakulni. Az első fertőzést még viszonylag könnyen át szokták vészelni a kutyák, ha időben kapják el, a második alatt viszont nagyon gyakran szövődmények alakulnak ki. Többek között ez. Ilyenkor sajnos nincs más lehetőség, mint a szteroid, igen gyakran transzfúzióval kombinálva. De autoimmun folyamat sajnos nem csak ekkor jelentkezhet kutyáknál, bármikor előfordulhat, hogy az immunrendszer hibás működése miatt saját maga ellen kezd ellenanyagot termelni. Például a vörösvérsejtek ellen (autoimmun haemilyticus anemia), vagy az ízületek ellen (rheumatoid arthritis) stb.... Sajnos sok esetben itt sincs más lehetőség az immunrendszer visszaszorításánál valamilyen szerrel. Nálam, illetve az egyik kutyámnál csak a babéziával összefüggő autoimmun reakció jelent meg, ami a szteroidra szerencsére nagyon jól reagált, így a transzfúziót szerencsére megúsztuk.
2012. márc. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én nem sokat tudok erről a betegségről,nylván azért kérdeztem. A kutyus orrán 4 honapja van egy kb 2cmes fekete sem szerűség,megkérdeztema dokit h ez mi?Majd közölte h ez egy autoimmun betegség miatt van.És h ne aagodjak injekcios kura hatására elmulik. MErt h még kölyök(8 honapos) 20 kilos és h REMÉLJÜK h emiatt egy injekcio is felfogja gyogyitani. Én azért sem aagoodtam idáig,mert külsöre viselkedésre nem látszik semmi tünet,rengeteget szaad játszik eszik,vidám boldog. Tehát semmi eltérőt nem tapasztaltam nála. Majd 2 napja miután hazajöttünk a dokitol elkezdtem utána olvasni és ennek az autoimmun betegségnek millio egy változata van és én ezt a fajta "sebet" ami csak egy helyen van sehol nem találtam.Az is lehet h nem az hiszen akkor tejredne nem? vagy lennének tünetek?
2012. márc. 30. 21:29
 6/11 anonim ***** válasza:

Létezik egy betegség, aminek a latin neve sebaceous adenitis. Azért ezt a nevet írom, mert erre kell rákeresni a neten. Elsősorban angol nyelvű oldalakat fogsz róla találni. Lehet, hogy ez van neki. Az enyémnél is először csak az orra melletti szőr hullott ki egyik napról a másikra. Olyan volt, mintha a bőr felső rétegével együtt levált volna. Itt lehet nagyon jó képeket találni arról, hogy hogyan nézett ki neki az elején:


[link]

2012. márc. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én azért kivizsgáltatnám, mert ránézésre megállapitani szerintem felelőtlenség, és nem is egyértelmű.
2012. márc. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy ki kell vizsgáltatni. Az enyémnél is végig mentünk a teljes soron a vérvételtől a tenyésztésig. Mikor minden negatív lett, jött a bőrbiopszia (a betegség kizárólag ezzel diagnosztizálható). Csakhogy az enyém akkor már nem úgy nézett ki, mint a képen látható kutya, hanem így:


[link]


A nyakán maradt meg egy kicsivel több szőr, meg elöl a mellkasán, egyébként dettó ugyanez volt. Ugyanis egy másik kutyám gombás fertőzést kapott el, és az orvos utasítása szerint őt is kellett fürdetnem a gyógysamponnal. Csakhogy az ilyen beteg kutyák bőre iszonyú érzékeny a kémiai anyagokra, még az sem mindegy, hogy milyen bolha irtót használsz.... Ha én előbb látom a fent belinkelt képeket és időben rájövünk, hogy mi lehet ez, akkor valószínűleg sosem jutunk el ebbe az állapotba. Sajnos akkor még, mikor nála ez több, mint 10 éve először jelentkezett, gyakorlatilag nemigen hallott senki a betegségről, nem tudták megállapítani mi lehet. Mikor előjött, akkor az egyetemi bőrgyógyászatra, Dr. Pápa Kingához jártam vele, ott rakták rendbe.

2012. márc. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem igenis nézzen utána és kérdezzen csak rá a dokijánál. Könnyen lehet, hogy nem gondolt rá, pedig erősen benne van a pakliban.
2012. márc. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönönm . Nem szőrhullás van neki hanem ilyen dudor,inkább seb formáju feketeség. De nem terjed. Viszem egy hét mulva mindejképp. Én már akkor kviiszgáltattam volna amikor voltunk (4 napja) a dokinál,de akkor azért mentünk emrt meg kellett hánytatni s modnta a dokih most nem traktálja a kutyát egy 3. injekcioval majd egy hét muvla hozzam vissza. Nyilván nem itthon akakrtam meggyogyitani,de olyan kevés dolgot mondott a doki,sőt 1. mondatot,h én rögötn a legrosszabra gondoltam. Közsönöm a tanácsot mindeképp megkeresem azt a doktornőt akit irtál utolso előtti,köszönönm!
2012. márc. 31. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!