Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi legyen a jutalomfalattal?

Mi legyen a jutalomfalattal?

Figyelt kérdés
Kiskutyám 5 hónapos és egy hete kezdtem vele klikkerezni. 2 virsli minden nap elfogy így. Viszont megmakacsolta magát és pár napja nem hajlandó megenni a tápot. Nem beteg, mert mást megeszik, a kedve is jó, egyáltalán nem levert. Tehát eldöntöttem, hogy ha nem eszi meg, akkor elveszem előle és a következő etetésnél újra megkapja, és ezt addig amíg nem hajlandó megenni. Viszont így hogy ennyi jutalomfalatot eszik lehet nem is lesz annyira éhes, hogy megegye a tápot (4 kg-os kutyáról van szó). Ilyenkor mi a legjobb megoldás? A jutalomfalat szükséges a tanításához, nem tudom elhagyni. Vagy lehet, hogy egy idő után a virsli mellett is megéhezik annyira, hogy megegye a tápot?
2012. márc. 30. 10:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Így már értem. Hát a fene tudja. Az oviban nem mondták nektek a gyakorlások sűrűségét? Csak mert nálunk úgy volt, hogy 1 órás volt egy foglalkozás és felhívták a figyelmünket rá, hogy ne erőltessük túlságosan a dolgot, mert még nagyon picik, rövid tanulási időszakok legyenek, mert egyrészt hamar elfárad az kis agyuk, másrészt megunják és nem lesz számukra érdekes, ami ennyire monoton. Én nem adnám neki ennyire intenzíven az összes sétánál a jutalomfalatokat.
2012. márc. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Csak azt mondták, hogy a behívást mindig jutalomnak kell követnie az elején, aztán meg azt, hogy minél többet gyakoroljunk otthon.:S Na de akkor legközelebb rákérdezek! Köszönöm a tanácsokat!
2012. márc. 30. 11:55
 13/16 anonim ***** válasza:

Vagy az a megoldás, amit Alexandra ír, hogy ritkítod a gyakorlásokat, vagy amit én, hogy csak kézből kap enni és csak tápot. Amúgy pont azt írtam, amin problémázol, hogy igen, eleinte majd tojik a fejedre, hiszen nincs nálad virsli. Nem baj, az a kaja kimaradt. Megpróbálod a következő alkalommal. Ha nem, hát nem. Akkor majd este. Este se kell a táp, majd reggel. Közben a kutya egyre éhesebb, mert ugyebár nem evett semmit egy napja. Nagynehezen elfogad egy falatot. Utána megint nem. Másnap délben már három falatot is elfogad, mert rájön, hogy nem poén éhenhalni és egész fincsi az a táp. Próbáld ki magadon egy olyan kajával, amit nem szeretsz és nem szoktál megenni. Két nap koplalás után vedd elő azt a kaját és meglátod, hogy milyen jól fog esni, felzabálod az utolsó falatig!


Amúgy meg a behívást se kell vele feltétlenül 100x gyakorolni egy nap, főleg nem egy kölyökkel. Séta közben ha okod van rá, behívod. Ez max. 1-2 alkalom.

2012. márc. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm!:) Kipróbáljuk!
2012. márc. 30. 12:07
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Ami nekünk bejött:

A szeletelt virslit, kutyaszalámit...összekeverem a táppal, hagyom kicsit állni és így a táp is átveszi annak az illatát és a kutya sokkal szívesebben eszi. Én a reggelit vagy a vacsoráját (néha mindkettőt) szoktam feladathoz kötni (akkor megyünk el egy 1-2-3órás sétára, játékra és tanulunk) és igaz, hogy elfogadja a tápot simán is jutalomfalatnak, de ha valami sokkal izgalmasabb történik akkor azzal nem tudom elvonni a figyelmét, de a virslivel, párizsivel meg a kutyaszalámival és az így illatozó táppal sok esetben igen.

Nekünk a suliban kifejezett gyakorlásra kb napi fél órát mondtak 5-10perces időszakokra felosztva, de a behívást és a láb melletti sétát (most tanuljuk) valamint a séta közben a kerítés mellett vicsorgó kutyák figyelmen kívül hagyását én ebbe nem számolom bele. Az a 30perc meg tökéletesen elég az ül, fekszik...gyakorlására és új trükkök tanítására.

2012. márc. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
nekem a kutyamnak a jutifalija mindig is a tapja volt.
2012. márc. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!