Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám fuldoklik pórázon...

Ha a kutyám fuldoklik pórázon majd el fog múlni?

Figyelt kérdés
A tenyésztője azt mondta, hogy ne rakjak rá hámot, mert csúnya lesz tőle a szőre.
2009. jún. 15. 16:22
1 2
 1/15 anonim válasza:
73%
Ha fuldoklik akkor inkább a hámot válaszd. Gondolj csak bele a helyzetébe.
2009. jún. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Ha egyszer megfullad, akkor persze:S


Milyen fajta, milyen korú és miért fuldoklik?

2009. jún. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Gondolom Te a yorkis gazdi vagy!

Azt hiszem akár hányféle képen teszed fel a kérdésed, a válasz adók közt akkor lesz pro és contra, hám és nyakörv párti!

Szóval te tudod mi jó a kutyádnak. Nyilván, ha fuldoklik az nem jó.

Adhatsz rá hámot, de a legtisztább megoldás az lenne, ha engedelmességre tanítanád, vagyis nem húzna, mert gondolom azért fuldoklik, különben nem feszülne a vezető póráz!

De ezt te tudod!

2009. jún. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Yorki, 4 hónapos. Persze, tanuljuk, hogy ne húzzon, de gondolom az nem 2 nap lesz. Mit tanácsoltok?
2009. jún. 15. 16:45
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

(2. vagyok)

A pórázon sétálás tényleg nem megy egyik napról a másikra, következetesen és kitartóan kell gyakorolni akkor természetesen egy yorki is megtanul húzás nélkül sétálni:)

De választhatod a hámot is, de ez nem azt jelenti hogy azt nyugodtan húzhatja mert úgysem fullad, akkor is meg kell tanulni normálisan sétálnia.

Viszont azt nem tudom h egy hosszúszőrű yorira lehet-e hámot tenni...., de miért ne? Úgyis meg kell fésülni séta után.

2009. jún. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor megkérdezem a Cerberos kutyasulisokat, hogy mit javasolnak. Itt tényleg mindenki mást mond. Szeretném, ha a kutyám jólnevelt lenne és azt is, hogy életben maradjon, mire ez bekövetkezik. Azért egy kölyökkutyánál szerintem nem tragédia, hogy gyerekként viselkedik. Ezért pedig nem fogom megfullasztani.
2009. jún. 15. 17:11
 7/15 anonim válasza:
100%
Az első válaszolót miért pontoztátok le? Szerintem semmi rosszat nem írt.
2009. jún. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

3. vagyok!


Igen, mint mondtam, itt mindenki mást mond, mert mást tapasztaltunk, valószínű.

De a kutyasuli jó ötlet!

Ott okosabbat mondanak majd nektek!

Jó kutymákozást neked!:)

2009. jún. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Azt senki nem mondta, hogy tragédi volna, elvégre a kölyök az csak korához méltóan tud viselkedni. Viszont azt akkor is meg kell tanulnia, hogyan kell szépen sétálni.

Amúgy nem hiszem, hogy annyira nagyon fulladna, hogy abból baja lehet. Nekem is volt kölyök kutyám, de arra azért rájött elég hamar, hogy ha nem húzz olyan durván, akkor a torkán is lazább lesz a póráz, nyakörv.

Max, egyszer kétszer határozottan rántsd magad mellé, és mond, hogy lábhoz, majd állj meg egy pillanatra. Ekkor a kutyus is megáll, majd érzi, hogy: jé, most nem fulladok.

Sok sikert, és kitartást!

Amúgy ha félsz, hogy csúnya lesz a szűre, akkor csak abban az esetben válts hámra, ha már úgymond nem látsz más kiutat. Meg hát azt te látod, hogy mennyire húz, fullad.

2009. jún. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a másik yorkis gazdi vagyok, aki majdnem ugyanezt a kérdést raktam föl. :)

Ha kapsz valami jó tanácsot ebben az ügyben, megkérlek írj (ide, vagy e-mailt), mert még én sem tudtam eldönteni milyen módon is sétáltassam a kutyimat.

Köszi szépen!!! :)

2009. jún. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!