Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 5 hónapos labradorom,...

Van egy 5 hónapos labradorom, lakásban. Minden nap, ha elmegyek dolgozni, akkor mire hazaérek délután, darabokra tépve találom a kutyapelust. Ötletek? Mit tehetek vele hogy leszokjon erről?

Figyelt kérdés
Próbáltam már leragasztani, egy bútorlaphoz rögzíteni, és próbáltam a műanyag tálcás megoldást is, egyik sem használt. Ha itthon vagyunk akkor sosem bántja a pelenkát, és sétálunk is eleget, minden reggel közel másfél órát kint vagyunk, aminek jelentős részét ráadásul póráz nélkül tölti. Este is sétálunk még vagy kétszer fél órát, vagy egyben több mint egy órát.

2012. márc. 30. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Ne tegyél le pelenkát...? Minek az egy 5 hónapos kutyának? Gondolom javarészt szobatiszta. Ha meg úgyis csak széttépi, akkor tökmindegy.
2012. márc. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is feleslege a pelenka. Minek, ha meg van a napi megfelelő mennyiségű sétája?
2012. márc. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Minek kutyapelus 5 hónapos kutyára?
2012. márc. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem szobatiszta még, a kb 9,5 órát amit munkában töltök nem bírja ki...
2012. márc. 30. 21:14
 5/7 anonim ***** válasza:

jó itt most nem a pelenkán van a hangsúly hihetetlenül tudtok viselkedni, kimondják a pelenka szót aztán mint egy nyugdíjas kórus felhörkentek..na mindegy

Egy nagyon hatásos módszer van erre ha elötte jól lefárasztod nem fog máshogy menni! Vidd le elötte sétálni,labdázzatok stb,lényeg hogy le legyen fáradva agyilag így nem jut eszébe a rongálás:) Olvastam hogy sokat viszed le de a hangsúly közvetlen az otthonhagyás elött van:) Társon nem gondolkoztál neki?

2012. márc. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Utolsó, nem a pelenkával van baj, én is használtam a kutyámnál egy ideig, és remekül bevált, a kutyám soha nem bántotta. A kérdezőé viszont széttépi, tehát ennek így semmi értelme.

Mondjuk a 9 és fél óra nagyon sok, az még egy felnőtt kutyának is megterhelő:S Nem tud valaki hazamenni napközben, hogy 5-10 percre levigye?

2012. márc. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én így csinálnám:Akárhányszor hozzáérne a pelenkához jutalomfalatkát adnék neki,így jó dolgokhoz kötné.Ajánlom a póráz két végén műsort.
2012. ápr. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!