Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bulmasztiff mennyire jó házőrző?

Bulmasztiff mennyire jó házőrző?

Figyelt kérdés
Mekkora a mozgásigénye?

2012. márc. 30. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Hát, elég jámbor lélek, nem nagyon lehet rábízni komolyan a dolgot.
2012. márc. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekünk kis aranyos volt, mindenkit beengedett. a napbarnítottakat ugatta meg mindig de azokat keményen
2012. márc. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ismerek pár bulmacit de nem igazán házőrzésre valók. Az egyik mindenkinek eldobja magát és várja a hasvakarást.:)
2012. márc. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szerintem csak nevelés kérdése.

mellesleg a megjelenése is riasztó lehet egy ekkora kutyának!

2012. márc. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Én panelban tartok egy 9 hónapos bullmacit, a házörzésről nem tudok még nyilatkozni, minden esetre a zajokra figyel és megy az ajtóhoz/ablakhoz ellenőrizni. De hogy konkrétan hogy reagálna, ha betörőt kéne elrettenteni, azt nem tudom. Alapjába véve a területvédő ösztön bennük van.

Mozgásigényét tekintve nem egy örökmozgó típus, a lakásban nyugodtan viselkedik, rengeteget tud aludni :) 1 órás séta után már mögöttem bandukol, sokszor elgondolkodom, hogy mikor makacsolja meg magát, hogy ő bizony nem jön tovább :) Ennek ellenére, ha pl. kimegyünk anyósom hétvégi házához, ahol egész nap szabadon van a zöld területen, ott folyton jön-megy, figyeli az eseményeket, mindenhol ott akar lenni, játszik stb. Látszik rajta, hogy már fáradt, de azért mindig talpon van :) Ez persze változni fog majd, ha teljesen kifejlődött, akkor már nem lesz ennyire fáradékony, de napi 1 óra séta, egy kis futással így is elég lesz neki.

2012. márc. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
egyik kutya sem alkalmas csak úgy házőrzésre.... kizárólag akkor ha tökéletes a viszonya a családjával és megfelelően ki van képezve erre a feladatra!
2012. márc. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Akkor szerinted a területvédő ösztön micsoda? Nyilván kiképzés szükséges ahhoz, hogy helyesen fogjon a kutya, de attòl még vannak fajtàk, akiknek a területvédés az ösztönében van...
2012. márc. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szabo79 válasza:
Bár erre fajtára mondják, mindenkit kedvesen beenged, megnézi mit csinál - szándék, azonban, ha úgy véli nem jó ember, ki azonban már nem megy. Fejleszthető, ám, inkább egy kis kutyát vennék mellé, és az amúgy is behergeli..
2012. jún. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!