Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért esznek a kutyáim füvet,...

Miért esznek a kutyáim füvet, ha Acanával etetem őket (vagyis elvileg nem lehetne hiánybetegsége)?

Figyelt kérdés
Nem rossz szokásból eszik.
2009. jún. 15. 21:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Mostanában minden kérdést kétféle képen tesznek fel a kérdezők?!

A válaszok attól ugyan azok maradnak!!!


Unalomig nem kéne a semmit ismételni!


A pontozás nem érdekel! Szóval, tessék csak...:)

2009. jún. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Én úgy tudom akkor esznek füvet, ha ég a gyomruk. (Nekem mindenki ezt mondta)

De enyém csak úgy is szereti rágcsálni, olyan aranyosan eljátszik vele. Nem hiszem, hogy bármi baja lenne.

2009. jún. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Mindenki egy véleménye van.

Mit ragozod!?

Ha meg ennyire szkeptikus vagy, akkor miért nem mentél már ezzel orvoshoz!

Majd ő ad PONTOS választ!

2009. jún. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
70%
Általában a kutyusok akkor esznek füvet ha ég a gyomruk.
2009. jún. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló hozzászólásait nem értem. " féle képpen? És mi akkor a válasz? Miért kellene orvoshoz vinni?

Egy állatorvos azt mondta, hogy baktériumokat, és ezt, azt is ehet meg a fűvel, vagyis le kellene róla szoktatni, de hogyan?

2009. jún. 15. 22:30
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hiánybetegség tünete, ha egy kutya füvet eszik? Ha igen, mire utal?


Kérdés:

Van egy 3 éves juhászkutyám, aki rendszeresen füvet eszik. Valami hiányzik az eleségéből?


Válasz:

A fű evése a kutyáknál teljesen normális viselkedésnek számít. A kutya őse a farkas is eszik füvet a zsákmányállatai mellett. Ügyeljen azonban arra, hogy ha a fű evése közben túl sokat törődik a kutyájával, akkor a kutya a fűevést olyan módszernek fogja használni, amivel felkeltheti érdeklődését. Ez után figyelmének felkeltése céljából is füvet eszik majd. Ne törődjön sokat ezzel a viselkedéssel. Ha jó minőségű eleséget etet, biztos lehet benne, hogy minden vitamint és ásványi anyagot megkap kutyája, amire szüksége van. Ha saját maga állítja össze az eleséget, ügyeljen arra, hogy kiegyensúlyozott legyen a vitamin és ásványi anyag ellátás. Kérjen tanácsot a Fressnapf-ban, a megfelelő eleség összetételről.



(Tessék itt egy állatorvos válasza.)

2009. jún. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyomorégés, sokat ettek, szórakozás, unatkozás, bármi... Ha nem alkalmi a dolog, keresd fel az állatorvost, ő többet tud. :]
2009. jún. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

22:30-as válasza tudomásom szerint a legpontosabb.

Azért eszik egyébként a füvet, amiért mi is esszük a növényeket(részben): a rostok miatt. Segíti a rendes bélműködést, pl kitisztul a szőr a belekből, és nem okoz elzáródást. Teljesen oké, ha néha füvet is eszik egy kutya, akármivel eteti is az ember (igaz, nem vagyok állatorvos, "csupán" egyetemen tanulok biológiát)

2009. jún. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor rendben. Köszönöm a válaszokat.
2009. jún. 15. 22:41
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Enyémek is Acanát esznek, meg füvet is. Ez teljesen normális, ne aggódj miatta.
2009. jún. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!