Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet abból probléma ha...

Lehet abból probléma ha fertőtlenítőszer kerül a kutya szájába?

Figyelt kérdés
a minap nagyon összevesztek a kutyáim, az egyik megragadta a másik fülét, és az istennek nem engedte el! persze a másik a nyakát támadta, mindezt morgás, ugatás, rángatózás közben csinálták a kutyák. mire sikerült szétcibálnom őket, az egyik kutyának ottmaradt az egyik foga a járdán, meg a fülében leletkezett egy kissebb lyuk. mostmár viszonylag rendben vannak, kaján veszhettek össze, ugyebár ősi ösztön... a kérdés lényege az lenne hogy a kutya az istenért nem engedte el a másik fülét, próbáltam szétfeszíteni az állkapcsát, de engem is megharapott, aztán úgy jöttek szét, hogy felkaptam az egyiket, és szószerint leráztam róla a másikat. közben persze cincálták egymást, meg engem is. leferttőtlenítettem őket spitaderm-el, csípte őket, de muszály volt. ha legközelebb véletlenül ilyesmi fordulna elő, arra gondoltam hogyha valami rettenetes ízű cuccot öntök a kutya szájába akkor elengedi. a sebfertőtlenítőre gondoltam. de csak egy pár cseppre. ha belekerül a szájába érzi hogy nemjó, csak nem nyeli tán le... egyéb baja lehet tőle?
2012. febr. 23. 16:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem valószínű,hogy baja lesz.

De egymástól elkülönítve etesd őket akkor legközelebb a kaján nem verekednek össze.

2012. febr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Inkább tegyél minél nagyobb kannákba kavicsokat, amikor marakodnak, vágd le melléjük, vagy hozzájuk, hogy jó nagyot zörögjön!

Nem ajánlom azt a módszert amit írtál, mert könnyen elvétheted, a kutyák szemébe mehet a fertőtlenítő és az nagy károkat okozhatna.

2012. febr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
igazából valaki kinthagyta a kajájukat és másnap vesztek össze rajta. ezek nem reagálnak semmire, nyakönöntöttem őket egy vödör jeges vízzel, ököllel ütöttem őket de nem váltak szét sehogyse! az üvöltés meg sem hallatszik mellettük, úgy ugatnak. az én szemembe is volt szerencséje belecsapódni a fertőtlenítőnek, de nem lett semmi bajom tőle! csípett mint álat, de kikönnyeztem.
2012. febr. 23. 17:04
 4/14 anonim ***** válasza:

Hááát ilyenkor egy régi bevált trükköt szoktak alkalmazni :


egy jó nagy vödör hideg vizel nyakon burítod a támadó kutyát hidd el el fog menni.... tapasztalat .


de tényleg egy jó nagy vödör legyen kb diszperzites (10 l)


amikor marakodnak nem hiszem hogy a kutya szájába te tudnál seb fertőtlenítőt csepegtetni. !


ez olyan abszurd.....


ha két kutya össze verekszik akkor csak fizikális úton tudod őket szétválasztani.

2012. febr. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

nem-nem. van amikor éppenhogycsak összekapnak, akkor működik. most öntöttem rájuk egy kissebb hordó jeges vizet, de nem ugrottak szét. igen, felkaptam a támadó kutyát és addig ráztam pörgettem őket a levegőben míg szét nem estek. utána nagynehezen bedobtam a pincébe és különzártam őket. próbáltam szétfeszíteni a támadó állkapcsát de lehetetlen volt, vagy hatot ököllel kapott izomból, de az sem használt, mikor szétestek akkor vettem észre hogy az ujjamból ömlik a vér majdnem leherapták. persze csupa vér ,meg kutyaszőr, kutyadarabkák mindenütt:S

de most kicseszek velük, legalább 1 hónapig szájkosárban lesznen itthonis! igen vergődnek, de oda tudnám spriccolni a fertőtlenítőt.

2012. febr. 23. 19:21
 6/14 A kérdező kommentje:
az ujjaim érdekében legközelebb (már ha lesz ilyen) ezt fogom csinlni, de szerintem kapcsoltak hogy mi történik egy ilyen eset után.
2012. febr. 23. 19:24
 7/14 anonim ***** válasza:
Milyen neműek a kutyák?
2012. febr. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

hát ja van ez így...:(


de mi a fa...ért ugranak egymásnak?


vagy mindig csak az egyik kezdi ? (ki találom z erősebbik)


csinálj velük valamit mert gy csak szétszedik egymást.

2012. febr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ne próbálkozz fertőtlenítővel, veszélyes lehet. Akkor már inkább csípős paprika krémmel vagy hasonlóval, bár az is biztos, hogy verekedő kutyák szájába nyúlkálni nem ajánlott.. Nem tudom, hogy csinálod.


Igazából, ha te vagy a falkavezér, a kutyáknak nem lenne szabad verekedni. Valahol a látszatnál meg a kaján balhézásnál és az "ősi ösztönnél" mélyebben gyökerezhet a probléma. Érdemes lenne elmenni egy kutyasuliba velük, az is kb. annyiba kerül, mint állandóan orvosolni a sérüléseiket.


Milyen méretű kutyák? Gondolom azonos neműek..?

2012. febr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
nőstények mind a ketten. az egyik németjuhász-tacsi a másik labrador. gondolkoztam a paprika spray-n is, de az a helyzet hogy két évben egyszer fordulhat elő ilyesmi. van amikor morognak egymásra egyet, ha rájukkiabálok akkor szétszélednek. én nem voltam ott mikor elkezdték a verekedést, én a vérengzés hangjára mentem ki.
2012. febr. 23. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!