Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Behívás probléma?

Behívás probléma?

Figyelt kérdés
szóval most gyakoroljuk/tanuljuk a behívást a kutyámmal. hogyan kell megbüntetni, ha nem jön oda? menjek oda hozzá, fogjam meg és szidjam le? vagy hogy?

2012. ápr. 1. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tanítottam meg nyáron hogy pórázon magam elé ültettem és lépkedtem hátra és szoltam hogy hozzám juti falat volt a kezemben és mindig adtam ha csak felém jött és ha ez ment akk megkértem ismerősömet hogy fogja meg elmentem 2-3 métere aztán szoltam neki ha oda jött nagy jutalom ha meg nem akk dühösen rászoltam és ha akkor oda jött akk úgy tettem mintha megütném ( nála ez használ) aztán 5 percet melletem kellett ülnie aztán meg ismételtük párszor ha oda jött már rendesen akk hátrébb mentem mindig már póráznélkül megyünk a környéken ha ki kell mennie pisilni :) remélem segítettem
2012. ápr. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elfutás működik? Ha igen, akkor egyszerűen csak fuss el, nem kell büntetni.

Hosszú pórázzal gyakoroltatok? Ha nem, itt az ideje.

Egyébként ha odamész és visszaviszed oda, ahova hívtad, az is működik.

2012. ápr. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :) az elfutás részben működik, mert ha szagolgat valamit, hiába futok el nem jön utánam. ha nem szagolgat, csak nézeget, érdeklődik azonnal jön, ilyenkor nm is kell futni. a hosszú pórázt pedig köszönöm, azzal fogok gyakorolni. :)
2012. ápr. 1. 12:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha szagolgat valamit, akkor úgy kell hozzászólni, hogy meghallja. Hangosan, élesen, kicsit akár visítósan is, de jusson el a tudatáig, hogy hozzászóltál, át a szagok alkotta "ködön" a fejecskéjében, mert ilyenkor általában az a baj, hogy nem is vesz észre. De ha mégsem hallja meg, az sem baj, fuss el nyugodtan, de csak lassan, hogy mire feleszmél, még lássa, hogy hol vagy és utánad tudjon rohanni. Ha ezt sokat gyakorolod vele, meg fogja tanulni, hogy figyelni kell mindig, mert bármikor eltűnhetsz, ha elmulaszt odafigyelni a hívásra.
2012. ápr. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!