Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki ugatós? Megmarad ölben,...

Yorki ugatós? Megmarad ölben, bújós?

Figyelt kérdés

Otthon hagyhatom nyugodtan a panelban? Csendben marad? Tudom hogy ez nevelés kérdése is, szokatni fogom, de azért alap tulajdonsága is van.

Pl. csivava mindenre ugat. Ha valaki jön fel a lépcsőházban akkor is.

Aztán a csivava imád ölben lenni, imádja ha viszik. Yorki is ilyen?



2012. ápr. 1. 13:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%
Mivel a másik neve öleb, persze, hogy szereti ha kényeztetik, és ölben lehet.
2012. ápr. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ezeket arra tenyésztették ki, hogy társasági kutyák legyenek, egész nap elvannak ölben. Nyilván nem mindegyik egyed, de a fajtára általánosságban ez elmondható.

Otthon hagyhatod nyugodtan, ha nem csinálsz szeparációs szorongást a kutyádnak. Csendben amrad, ha arra neveled, hogy csendben legyen. Nézz utána a kutyanevelésnek, mert magától egyik kutya sem lesz olyan, amilyennek elképzelted, nevelni kell.

2012. ápr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Utánanéztem már, de azért kíváncsi vagyok hogy a gazdik is mit mondanak. Hogy érték el hogy a kutyájuk ne ugasson?
2012. ápr. 1. 13:19
 4/16 anonim ***** válasza:

Nevelés. Megtiltod neki, hogy feleslegesen ugasson, ilyen egyszerű.

Amiket a neten olvasol, azt meg általában tenyésztők írták, akik többszörös gazdák, és valószínű jobban tudják kezelni a kutyáikat, mint némelyik gazdi. Szóval ők tudják, milyenek, ha nem cseszik el őket.

2012. ápr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Hát nekem van egy kerekes székes ismerősöm, egy idősebb hölgy, neki van ilyen yorki kutyusa, kan.

1 év körüli. Nem nagyon bújós, inkább játszik, rohangál.

Másik akit ismerősöm mesélt meg napi 8 órán át képes ugatni a lakásban idegesítve a felettük, alattuk lakókat.

Meg a mi házunkban is van 2 egy lakásban, elég ugatósak, mármint ha lehozzák őket kis haramiaként ugatnak, de ha feléjük lép a kutyám - pincsi - akkor majd beszarnak.

Ha jó idegrendszerűt fogsz ki, semmi gond nincs vele.

Akit először írtam egy tündér, nyugodt, kedves, csak nem bújós annyira.

Nekünk 2 db pincsi keverék van, nah ők imádják ha babusgatod, simogatod, puszilgatod őket és csöndben várják hogy hazaérjünk ha dolgozunk. Míg egyik volt, ő is csöndben várt minket. 1 hete fogadtuk örökbe a másikat. :)

[link]

Lizi a vadas fehér mellénnyel

Szonja az aranyszőrű :)

2012. ápr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az én yorkim kan, nagyon bújós! Ugatni csak akkor szokott, ha oka van rá, vagy nagyon izgalomban van. De nevelés kérdése. Nekünk napközben egyedül van odahaza a lakásban. Nyáron, ha nagyon jó idő van akkor meg kint van egész nap, még éjszakára sem jön be. Van neki egy kis kutyaháza a teraszon, az a nyári lakja..:) Nyáron bejön velünk, kajál, játszik, pedig már 7 éves..:) És mikor látja, hogy mi is cihelődünk aludni, ő szépen kikéretőzik a kis vackába. Nyáron önállóan költözik ki. De télen a lakásban sincs vele semmi gond. Nem rosszalkodik egyedül, nem rág szét semmit sem. De sosem volt az a rágcsálós fajta.
2012. ápr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Minden nevelés kérdése, nekem 4 yorkiból 1 ugatós, ő is csak azért, mert asszociált, nem neveltük, inkább nevettünk mikor 2-3 hónaposan mindent és mindenkit megugatott, most meg szoktathatjuk le róla :S, minden nevelés kérdése, jah, és csak az az egy olyan nagyon ölis, el van kényeztetve.

NEVELD KÖVETKEZETESEN KUTYÁD, és nem lesz gond vele. Akár több éves kutya is alakítható, ha véletlenül mégis ráragadna 1-1 rossz szokás.


Sokan egyáltalán nem szólnak rá a kistestű kutyájukra semmiért, pedig ugyanolyan nevelést igényel, mint egy közép vagy nagytestű fajtársa. Fogékony az új dolgokra, tanulásra. Mivel terrier, van mozgásigénye, ha lemozgatod nem lesz gond vele.


Írhatnék még egy regényt, de már így is írtam egy felet.

2012. ápr. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok ismét.

Igaza van a 4 yorkisnak! Pl. Szonja minden kutyát megugat, és most szoktatjuk le róla, nem rég óta van nálunk. Nem akarom hogy folyton megugassa a kutyákat, azokat hergelheti ezzel, idegesítheti a gazdákat stb. Nem szép szokás.

A parkban ha elengedem ott nem szólok rá, azért van a kutyázós park. De pórázra véve, sétálva ne ugasson.

2012. ápr. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nekem a Palotapincsi nem jön be az orra miatt, de Lizi nagyon szép.:)
2012. ápr. 2. 13:27
 10/16 A kérdező kommentje:
Amúgy nem hullik a pincsik szőre??
2012. ápr. 2. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!