Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék magamnak 1 kutyát,...

Szeretnék magamnak 1 kutyát, de a szűleim nem repesnek az őrőmtől. ők nem szeretik a kutyákat. én magyar vizzlára gondoltam ti mit mondtok?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakom, és nyárára szeretnék kutyát mert akkor sok időm lesz ra. Gondoskodok rola mert még volt egy kutyám csak azt édesanyám eladta. Imádok futni,ezért gondoltam a vizslára. Tudnátok irni a kutyárol valamit amit még tudnom kellene?
2012. ápr. 1. 14:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

A kutya nem csak egy nyárra van.Lesz ősszel is és télen is.Akkor islesz rá időd? Ha zuhog az eső akkor is elmész vele sétálni?

Mert a vizsla mozgásigényes munkakutya,sok nagy séta és feladatok kellenek neki minden nap

2012. ápr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen ez természetes..csak azért irtam,hogy nyárra mert akkor sokkal több idöm lenne es kölyök kutyát szeretnék . Természetesen minden szabad idömet rá forditanám
2012. ápr. 1. 14:30
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
És ha ezt is eladja majd édesanyád erre nem gondolsz? Ha szüleid nem akarnak kutyát akkor nem tudsz mit tenni sajnos meg kell várnod míg külön élsz és nem kell félned ilyentől hogy mire hazaérsz a kutya már nem lesz meg! Mit mondanak a szüleid az a lényeg??
2012. ápr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ök 1 kisebb testü kutyára gondoltak..de az elözö kutyámat ugy hoztuk hogy nem volt éppenséggel kölyök és nem tanitottak semmit neki.. És ezért én is bele egyeztem ,hogy adjuk el.De mivel most faj kutyát akarok mert az elözö nem volt az ,100% hogy nem adná el.Mert a saját pénzemböl venném és tutira gondoskodok rola
2012. ápr. 1. 14:42
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Akkor vállalj csak be kutyát, ha a szüleid vállalják az anyagi oldalát. Hogy dokihoz kell vinni, ha beteg, sok pénzt ott kell hagyni, ha nagyon beteg, ivartalanítani is hasznos (olcsóbb, mint utána egy alom kölyköt felnevelni, vagy a verekedésből, elütésből származó sérüléseit kezelni), eszik, bolha-kullancs ellen folyamatos védelmet igényel, ami szintén nem két fillér, kutyaiskola is szükséges lehet, és egyébként is, egy kiskutya rengeteg macera, kárt tehet a lakásban, cuccokban.

Enélkül felejtsd el, mert a kutyával cseszel ki, ha a szüleid miatt nem kapja meg a megfelelő ellátást.

2012. ápr. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
A kölyökkutyát is ugyanúgy nevelni kell, mint egy felnőttet. Ha ezt is tovább akarod adni, ha magától nem lesz tökéletes, akkor is felejtsd el, vegyél plüsskutyát.
2012. ápr. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
természetesen nem adnám tovább..foglalkoznék vele.. és a szüleim vallalnák a gondot az ijenekre...csak ök nem rajonganak ugy a kutyákért
2012. ápr. 1. 15:06
 8/14 anonim ***** válasza:
Azt, hogy inkább ne vigyél oda semmilyen kutyát. Eltartani nem tudod, a szüleid nem repesnek érte, szóval ez lenne a legjobb döntés.
2012. ápr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

'természetesen nem adnám tovább..foglalkoznék vele.. és a szüleim vallalnák a gondot az ijenekre...csak ök nem rajonganak ugy a kutyákért'


Legyél felelősségteljes! A szüleid nem akarnak kutyát. Kutyát akkor vesz az ember, ha a vele egy háztartásban élők is beleegyeznek. Azt írod, hogy a szüleid vállalnák a gondot 'ilyenekre'. Hidd el nekem, hogy aki nem akar kutyát, az nem fog kifizetni 20ezret egy ivartalanításra, 20ezret a kutyasulira és több ezer forintot tápra, ha van olcsóbb is. Arról már ne is beszéljünk, hogy közbejöhetnek váratlan kiadások is.

2012. ápr. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Így van ahogy utolsó írta. Ne akarj te még kutyát várd meg míg külön élsz és van saját kereseted! Ha mégse győzünk meg téged akkor ha annyira akarod az a kis kutyát akkor menj el suli melett dolgozni,meg nyáron is és spórolj össze először is a kutya árára ami vizslánál kb 100 ezer ft TK-vel,vagy nézz szét menhelyen, a többi munka árából meg tartsd fent a kutyát! Ne a szüleidet presztáld ezzel akik nem is akarják szegényemet!
2012. ápr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!