Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A k99e vizsgarendszerben...

A k99e vizsgarendszerben mennyire szigorúak?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 1. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem nagyon, de a bírótól függ.
2012. ápr. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

"A vizsgaszabályzat szemlélete szerint az elsô négy szinten a bírálatok jellege támogató, az öttôl hétig terjedô szinteken megmérô, a nyolcas és kilences szinteken szigorú."


Nekünk van E3, E5 és Ü3. Ápr. 14-én megyünk E7-re és Ü7-re.

Azt vettem észre, hogy a HPO-hoz, BH-hoz képest sokkal megengedőbbek, elnézőbbek.

Egy negatív érzésem marad, méghozzá az Ü3-nál. Sima apportnál az a lényeg, hogy a kutya kézbe adja a tárgyat, vagy a gazdi 1 méteres körzetében letegye. Nos Argos tudja a formális szabályos apportot, de itt játékosra vette a figurát. Kirongyolt a fáért, visszahozta, pont előttem kiköpte, de mikor fel akartam venni, akkor kimancsolta a kezemből :D Vidiről nézve utólag nagyon vicces :)

A bíró azt mondta az értékelésnél, hogy a kutya bohóckodott az apporttal. De ez nem is fegyelmező!!!

Lehet, hogy azért vont le itt pontot, azért volt szigorú, mert pontosan az ügyességi előtt voltunk engedelmes 5-ön, ahol az apportot tökéletesen mutatta be a kutyám, és a bíró akkor elvárta, hogy ügyességin is komolyan dolgozzon...

2012. ápr. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az enyém 2 éves lesz kis kora óta van képezve de olyan nyomi tud lenni h ez hihetetlen... nem tudom mit tudnánk letenni de nem gondolom h sok mindent...Ha van egy nagy labda a kezemben akkor úgy dolgozik mint egy rendőrkutya, el se hiszem h ez az én "művem", ha nincs semmi csak okos, simi akkor meg egy behívást sem hajlandó megcsinálni...
2012. ápr. 1. 17:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát nem akarom lenézni, de az alsóbb szintek semennyire. Láttam olyan kutyákat akiket úgy kellett a pórázon rángatni a gazda után és kb semmit sem csináltak meg, ennek ellenére közel max. pontot kaptak. Az én egyik kutyám meg mindent tökékletesen megcsinált csak éppen nem pattogott közben a boldogságtól (teszem hozzá, hogy iskola nélkül tanulta meg és 11 éves volt! bocsi, hogy nem ugrál úgy mint a 2 éves vizsgázópárja) de azonnal "felrótták" neki. A felsőbb szintek az már valami...
2012. ápr. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az enyém sem boldog közben...
2012. ápr. 1. 19:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó hát de az enyém már idős, és nem olyan fitt. Amúgy megértem, hogy azt várják, a kutya szeresse amit csinál. Az enyém sem utálja, csak már nem fejezi ki annyira.
2012. ápr. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Birója válogatja.
2012. ápr. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!