Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kell ahhoz, hogy kutyakikép...

Mi kell ahhoz, hogy kutyakiképző lehessek?

Figyelt kérdés
Kerestem az interneten, azt írják, hogy érettségi kell, az nekem megvan, illetve 2 év szakmai gyakorlat. Milyen gyakorlatra gondolnak? Gondolom, nem kutyakiképzői gyakorlatra, hisz az nem lehet, mert még csak most szeretném tanulni.
2012. ápr. 1. 19:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Kutya. Az tuti kell.
2012. ápr. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el egy kutyasuliba,és ott beszélj erről egy kiképzővel...biztosat ugyis ő tud,és az, hogy elmész,megkérdezed,válaszol, ezért ő még nem kérhet pénzt.


Ha viszont elkezd tanítani,na az szerintem már nem lesz ingyen.

2012. ápr. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Pedig kutyaiskolai gyakorlat kell.Lehet tanulni kiképző mellett. Lehet saját kutyával tanulni. Még így sem leszel teljes értékű kiképző, ha elvégzed az OKJ-t.

Ez az a "szakma", ahol mindig tanul az ember.

2012. ápr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Kutyát kell tudnod képezni, semmi más. Papír egyáltalán nem szükséges hozzá, egyetlen tanfolyamon sem fogsz tudni elég tudást összeszedni. Kutyázz sokat, tevékenykedj, versenyezz abban a konkrét témában, amivel később is foglalkozni akarsz, és egyszercsak lesz elég tapasztalatod ahhoz, hogy másokat is okosíthass.
2012. ápr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
A tanfolyam egyetlen értelme, hogy papírt ad. Tudást azt nem. Tapasztalatot meg főleg nem. Kezdj el kutyázni és úgy 5-10 év múlva már besegíthetsz egy kutyaiskolában.
2012. ápr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Már rég elkezdtem kutyázni, de csak a saját magam elképzelései után megyek illetve a mások által írt dolgokat próbálom hasznosítani. Szeretném most már 'professzionális' szinten űzni.
2012. ápr. 1. 21:42
 7/17 anonim ***** válasza:
Egyetlen tanfolyammal nem fogod "professzionálisan " csinálni a kiképzést. Évek, sok-sok kutya tapasztalata, mások megfigyelése és még annyi minden kell hozzá. Persze, az OKJ ad egy alap tudást,irányt, amin el tudsz indulni
2012. ápr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
De az alaptudáshoz nem kell OKJ tanfolyam. Az tényleg csak akkor jó, ha valahol a papírt is kérik. Ha már régóta kutyázol, akkor biztosan van tapasztalatod! Milyen vizsga vagy versenyeredményeid vannak? Szoktál-e másokat is oktatni és azok milyen eredményeket érnek el?
2012. ápr. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá, csináld professzinálisan. Keress egy vagy több szimpatikus kutyaiskolát, kezdj el oda járni, és tanulj sokat az ottan kiképzőktől. Mindenki így csinálja.
2012. ápr. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Egyébként nem tudom, hogy az OKJ-s tanfolyam mennyire követi a modernebb irányvonalat, de egyáltalán nem biztos, hogy tényleg naprakész tudást ad. Nem mondom, hogy mindenkinek a falkavezérség útján kell tanulnia és tanítania, de azt javaslom, hogy minden módszerrel ismerkedj meg, akkor is, ha a hátadon feláll tőle a szőr, mert mindenből tanulhatsz. Én is nézek olyan kutyás műsort, hogy ötpercenként ordítanom kell valamiért, de három részenként azért találok egy-két értelmesebb megmozdulást, amit később használhatok. Jó pap holtig tanul.
2012. ápr. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!