Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya fajta legjobb...

Melyik kutya fajta legjobb hazorzesre?

Figyelt kérdés
rotin kivul mer azt tudom hogy jo arra de valami mas is van ????? - ami rettentoen orzi a hazat????
2012. ápr. 2. 14:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Tibeti masztiff.
2012. ápr. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Boxer, Doberman is szóbajöhet még, de igazából nem fajta függő. Nyilván vannak kutyák, amik öszötnösen jobban védig a területüket.


De ahhoz, hogy rendesen meg is védjék, ahhoz úgyis őrző-védő oktatás kell a kutyáknak, és úgy bármelyikből lehet jó házőrző, ha van érzéke hozzá.

Biztonsági őr is lehet jó néger, fehér, vagy sárga is. Nem a külcsíntől függ.. :)

2012. ápr. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Kuvasz.
2012. ápr. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
német juhász
2012. ápr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%
Stafford,Pit Bul, Tibeti,Leonberger,Vizsla,Boxer,Husky,Középázsiai :)
2012. ápr. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

kuvasz?????????,

szerintem az nem hazorzo

vagy meg valaki szerint az???

nemet juhasz , boxer ,dobberman hat az hazorzo szerintemis de a kuvasz???????? hazorzo ???? szerintetek ???

2012. ápr. 2. 14:28
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdésedből azt értem,hogy nem nagyon vagy jártas a kutyák világában.Általában a rettentően őrző kutyafajtákhoz egy kis tapasztalat,ráérzés vagy legalább több szakirodalom elolvasása szükségeltetik...Az,hogy mennyire jó területvédő ösztönökkel rendelkezik egy kutya,nem csak a fajtától,hanem az egyedtől is függ.S hogy egy kutyafajtát is írjak:Fila Brasileiro.Jó védőösztönökkel rendelkező kutyafajta,idegenekkel, mondhatni,hogy agresszív,nem csak bizalmatlan.Azt,hogy a legjobb vagy nem,nem tudom,de a jó őrző kutyák közé tartozik.Neveléséhez azonban tudás,határozottság,szeretet,magabiztosság,nyugodtság és nem utolsó sorban egy kis erő szükségeltetik a gazdi részéről..S ezen tulajdonságokkal,így együtt,nem sok ember rendelkezik.
2012. ápr. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval, és a kuvasz mellett én is leteszem a voksomat. Miért gondolod hogy nem az?

Tapasztalatból mondom, mert sajnos rossz élményem van a kuvasszal, túl jól őrizte barátnőmék házát. (Persze nagyban közrejátszott, hogy nincs megnevelve, ahogy kell.)

Eleve nagyobb testű kutya, teremt maga köré egy légkört ami azt sugallja, hogy tartsuk magunkat távol tőle.

2012. ápr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
14:28.Biztos vagy benne,hogy az összes fajta,amit felsoroltál,jó házőrző?Pl. pitbull,vizsla,husky,staffordshire nem hinném,hogy annyira jó házőrzők lennének...Vagy legalábbis én még nem találkoztam ezekből a fajtákból jó házőrzővel.
2012. ápr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
kepzeld el , vagyis vedd tudomasu hogy am a kutya tartas-tenyeszteshez van tapasztalatom es igen is ki merem mondani hogy ertek hozza es hisz 34 eve tartok kutyakat es edig egy kutyanak se volt semmi baja se gondja es kerlek hogy maskor ne gyanusitsa
2012. ápr. 2. 14:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!