Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha állatmenhelyről hozunk ki...

Ha állatmenhelyről hozunk ki kutyát, akkor azért kell fizetni? Ha igen akkor mennyit?

Figyelt kérdés
2009. jún. 16. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

szerintem ez menhelyenként függ

De szerintem örülnek ha elviszik a kutyákat nem h még pénzt is kérnek inkább adományokat szoktak kérni pl kutya kaja Xkg vagy ilyesmi :D jó döntés a menhelyi kutyus :D:)

2009. jún. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy tudom, hogy jelképesen 1000 forintot kell fizetni az elhozott kutyusért a hozzánk legközelebb eső menhelyen.
2009. jún. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában pár ezer forintot, az oltás árát szokták elkérni.
2009. jún. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyenként változik. Valahol meghatároznak egy konkrét összeget, de többnyire csak adományt kérnek. Nekem mondjuk nem lenne pofám elhozni úgy kutyát, hogy legalább egy oltás árát nem fizetem ki.
2009. jún. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hozzájárulást szoktak kérni, ami az oltás ára.


Egyébként igen örülünk, ha elvisznek egy kutyus, csak sajnos nekünk se puszira adják a kaját az oltás meg a műtéteket, hogy a menhely rezsijét már ne is említsem...

2009. jún. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden menhelyen máshogy van. A legtöbb budapesti menhelyen nem kérnek pénzt, az adományt elfogadják természetesen és az állatok jellemzően(helyenként változhat) ivartalanítva, oltva, parazitamentesítve és chipezve mehetnek gazdához.
2009. jún. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Budapesten természetesen mindenre nagyobb keret van, mint vidéken.


vidéken kénytelenek vagyunk hozzájárulást kérni.

2009. jún. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk:

Kölyök kutya és felnőtt kan kutya: 7-10000 Ft

Felnőtt, ivartalanított szuka/kan: 12-15000 Ft.

Nem azért kérünk adományt, hogy pénzt keressünk. Ez az összeg az állatorvosi ellátásukat sem fedezi, amivel a gazdi megkapja őket (féreghajtás, gardia féreghajtás, bolhairtás, min. két oltás, de van olyan kölyök, akinek 5 oltása van!, ivartalanítás, regisztrált chip).

Az ételről, a rezsiről, a dolgozók béréről, a folyamatos építkezésről ne is beszéljünk.

Egyes emberek felháborodnak az adomány hallatán.

De kérdezem én: az ember elvárja, ha kutyát/cicát talál, bevegyük, ellássuk, majd oltásokkal, egészségesen kapja meg az új gazdi. Mégis miből fedezzük ezt, ha nem kapunk segítséget? Az nem fair, hogy csak oda, de vissza nem működik a dolog.

Nyilván más lenne a helyzet, ha az állam támogatná a menhelyeket.

2009. jún. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Bogyigazdi ***** válasza:
Nálunk csak adomány van, és csak néhány embernek jut eszébe, hogy adjanak is...aztán 1 év múlva meg hozzák vissza, vagy 3-6 év elteltével, persze oltások nélkül, és mikor mondjuk, hogy legalább a veszettség ellenit fizessék ki, hamár nem oltatták x ideje... húzzák a szájukat:S...bár most eltértem a témától...
2009. jún. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem kell, de illik hozzájárulást adni. (2-3000 Ft.)
2009. jún. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!