Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SEGÍTSETEK! Mit tegyek a...

SEGÍTSETEK! Mit tegyek a nagyon-nagyon domináns kan kutyámmal?

Figyelt kérdés

Minden trükköt megcsinál elsőre ha utasítom!Kutyasuliba is járunk!De!Nekimegy a kan kutyáknak!!!Nem agresszív hanem domináns!!!3éves.kan.Csak Kanokkal ilyen, de nem mindeggyikkel!Àltalában le tudom állítani!Tudom falkavezérség...Én vagyok a főnök, de teljesen kétségbe vagyok esve már.Há meglát egy kan kutyàt egyből magasra emeli a farkát és fejet.Ha a kutya odanyomja a fejét akkor megharapja a pofáját, de elötte morog (figyelmezteti).Há meglátom a póràzt akkor nagyon morog /hörög rámnéz de nem bánt engem!!!Odanyúlhatok a nyitott szájához nem nyúl hozzám és nem is morog rám csak a kutyára.Szerintem nagyon felhergeli magát!Miért?MIT tegyek???Cibaljam?Ha lefektetem lefekszik de nem adja meg magat!Ha a kutya odamegy miközben fekszik megharapja!:'(

Csak normális válaszokat!!!Köszi!:)


2012. ápr. 3. 14:54
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Ok.:)De nem fogják elvitettetni őt ugye?
2012. ápr. 3. 15:44
 12/16 anonim ***** válasza:
Miért vitetnék el?
2012. ápr. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk feljelentenek állatkínzásért és elkobozza valamilyen hatóság?Vagy nincs ilyen?:)
2012. ápr. 3. 15:56
 14/16 anonim ***** válasza:
Bocsi, de ezek szerint nem csak domináns, hanem agresszív is. Az enyém is domináns, nem kell bemutatnod a domináns kanokat, de ettől még nem harap! Minden olyan szituációban, amikor egy-egy ilyen domináns magatartás közben ő maga kifordul a másik kutyától, azonnal dicsérj rá! Ha ismerős kutyákkal viselkedik így, akkor állítsd le. Idegen kutyák esetében még a kevésbé domináns példányok is hajlamosak az erőfitogtatásra, mert valamikor le kell rendezni az erőviszonyokat és erre a találkozás pillanata is alkalmas, de a nyílt agresszió nem megengedett. Az az ideális eset, ha mindkét gazdi ismeri a kutyáját annyira, hogy még idejében ki tudja hívni az ilyen szituációkból. És mégegyszer: ha magától kifodul, akkor hatalmas dicséret! Amennyiben mégis agressziót mutat, akkor mehetne egy komoly büntetés is, mondjuk egy elzavarás, falkából kizárás, bár ha ilyet még nem láttál, akkor nem fogod tudni egyedül megcsinálni. Emellett dominancia gyakorlatokkal növelni kellene köztetek a hierarchia-távolságot. Ezekben a dolgokban egy Tükör iskolában tudnának neked segíteni.
2012. ápr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Hát falkában ha őt ledominálják megadja magát.Csak az útjainak nem.De ma REMEK volt!!!:D Leállìtottam időben.Naná, hogy beszóktak...De NEM érdekelt :)
2012. ápr. 3. 18:03
 16/16 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták, nem agresszív.Ha az lenne akkor nem kivételezne.
2012. ápr. 3. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!