Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges az, hogy a kölykök...

Lehetséges az, hogy a kölykök valamilyen szinten öröklik a szülők tudását?

Figyelt kérdés
Az én kiskutyám szülei rendőr kutyák voltak. Azt vettem észre, hogy vannak olyan dolgok amiket nagyon gyorsan megtanult. Ilyen pl. figyel, ül, fekszik és a szobatisztaság amit 1-2 nap alatt letudtunk. Vannak mások amiket már eleve magától csinált. Ilyenek: hiába alakítottunk ki külön helyet neki, Ő csak a bejárati ajtóban hajlandó aludni,étkezésnél meg sem próbál kunyerálni hanem csendesen fekszik amíg mi eszünk, a kapun való közlekedésnél is alapból leül amíg mi ki nem megyünk. Ez csak véletlen lehet?
2012. ápr. 3. 23:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Milyen fajta? Amúgy szerintem is valószínű, hogy örökölte a szüleitől is.
2012. ápr. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az élet során szerzett tapasztalatokat, tudást nem lehet örökíteni. Mindenki csak az eleve meglévő, kódolt képességeket tudja örökíteni, de az egyedi élet során szerzetteket nem. Nyilván, a kiskutyád genetikai sajátságaiból fakadóan ilyen könnyű felfogású és fogékony, de ez nem a szülei "munkájával", hanem azok képességeivel vannak összefüggésben.
2012. ápr. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezekben amit leírtál semmi különös sincs. Tudást nem lehet örökölni, mert az tanult információkon alapul.
2012. ápr. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Németjuhász
2012. ápr. 3. 23:25
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez teljesen normális, amit a kutyád csinál:)

A tudás nem örökíthető, legfeljebb a képesség, hogy gyorsan tanul.

2012. ápr. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom vagy másfél hónapig az anyjával volt. A fajtára általában jellemző tulajdonságokon túliakat valószínűleg már ekkor tanulta tőle.
2012. ápr. 4. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk Pulink van, ő meg terel. :)

Egyszer volt 10 kiskacsánk, és eleinte mindig "terelte" őket.

Persze sose tanulta, hogy kell rendesen csinálni, csak az volt neki a lényeg, hogy egybe legyen a csapat. Úgy egybeterelte őket, hogy 1 mm se volt köztük, amelyik megmozdult, azt megugatta, enni se mertek. :)

Aztán persze gyorsan leszoktattuk, inkább fociztunk vele, mert azt is szereti, és tehetséges is benne.

2012. ápr. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Lényeges, hogy meddig volt a mamájával és hogy hol. Mert a kutyák bizony nagyon hamar tanulnak akkor főként, ha van mellettük másik "tanító" is.


Az NJ-s rendőrkutyáknál egyébként - hallottam tapasztalt emberektől - előfordul az efféle örökítés is!

2012. ápr. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten biztos, hogy öröklődik, noha tudományosan nem bizonyítható. Nem úgy, hogy pl. tudja az ülsz-öt, hanem a képesség rá. Ha azt vesszük, hogy minden fajtának vannak jellemző tulajdonságai, ezeket valamilyen szinten örökítik. De ez egy lassú folyamat, ezért kell a szülők jellemét is figyelembe venni egy-egy párosításnál.


Nálad inkább az lehet, ahogy írták előttem, eltanulta az anyjától. Láthatta is, ahogy a gazdájának ezeket a parancsokat megcsinálta, de az is lehet, hogy már elkezdték tanítani őt. A szobatisztaság meg szinte minden jó helyről származó kiskutyánál magától értetődő, azokat nehéz megtanítani rá, akiket kis nyúlketrecben szaporítanak, mert a kutya nem piszkít maga alá, az életterébe, csak ha rá van kényszerülve. Később ez berögzül.

2012. ápr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezt látta a szüleitől + képesség. De szerintem mindegy is, örülj, hogy ilyen szuper kutyád van!
2012. ápr. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!