Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki öngyilkos akar...

Ha valaki öngyilkos akar lenni, de nem sikerül elviszik valahová, valamilyen kezelésre vagy a szülők is elvihetik valahová a gyereket?

Figyelt kérdés
ha az aki öngyilkos akar lenni megsérül, kórházba kerül, de jól van
2010. júl. 16. 08:23
 1/8 anonim válasza:
Ha jól tudom, akkor vagy rábízzák a szülőre,hogy hazaviszi a gyereket és elviszi pszichológushoz, vagy beutalnak valamelyik pszichiátriára kivizsgálásra és kezelésre. Nem biztos, de ha jól emlékszem így van.
2010. júl. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem így van, kötelezően pszichiátriára kerül.
2010. júl. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha kiskorú, akkor gondolom szülői kísérettel pszichiátriai kezelésre küldik. Nagykorú személy azt csinál amit akar, ha bekerül a toxikológiára és nem súlyos az állapota, akkor másnap reggel saját felelősségre hazamehet. Persze a pszichiátriai kezelést így is javasolják.
2010. júl. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ugye nem te akarsz öngyilkos lenni?
2010. júl. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hát gyerekekről nem tudok nyilatkozni, csak felnőttről. anyám egyszer bevett egy rakás gyógyszert és elment vezetni, hálistennek senkinek sem lett baja, csak az árokban kötött ki. a kórház után pszichiátriára került, becsukták a betegek közé és addig nem engedték ki, míg meg nem ígérte és alá nem írta, hogy ilyet többet nem csinál. mondjuk ő nem öngyilkos akart lenni, ezért engedték ki egyszerűbben, szerintem öngyilkossági kísérletnél nem megy ilyen egyszerűen. hálistennek anyumnak ez volt az első és utolsó megmozdulása is.
2010. júl. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pszichiátriára beviszi a mentő, ahol segítséget kap. Felnőttnél, gyermeknél egyaránt.
2010. júl. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Öngyilkossági kísérelt után kötelezően a pszichiátriára visznek, és később egy kirendelt bíró dönti el együtt az orvosokkal, h olyan állapotban van-e az illető, hogy kiengedjék.Kiskorúaknál nem tudom pontosan, hogy hogyan zajlik, de gondolom hasonlóképpen.
2010. júl. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kirendelt bíró??? Ugyan, engem négyszer vittek be a toxikológiára gyógyszer-túladagolással és másnap reggel már haza is mentem, senki nem erőltette hogy maradjak vagy szállítsanak át máshová, csak javasolták.. És nem én vagyok sajnos az egyetlen, az ismeretségi körömben is történtek hasonlók, ugyanígy.

Persze ez nagykorúakra vonatkozik.

2010. júl. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!