Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » érdekelne az, mennyire lex...

érdekelne az, mennyire lex vészes a szülés? Nem szültem még és sok a félelmem. Félek a tűtől. A beöntéstől. és ráadásul külföldön szülök, így nem tudom a légzést meg ilyeneket! ha valakinek van valamilyen ötlete kérem írjon!

Figyelt kérdés
2010. jan. 24. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Ne félj!!!!

Ezt komolyan mondom, ha félsz sokkal nagyobb fájdalomnak éled majd meg mint amilyen valójában lesz. A tű- nem biztos hogy lesz rá szükség. Ha igen nem fogod észre venni, mert nem azzal leszel elfoglalva. A beöntés-nem fájdalmas, nem rossz.

A szülés, nagyon kellemesen tud eltelni, ha ráhangolódol. komolyan. Én azt csináltam, hogy amokor jött a fájás, csak és kizárólag rá gondoltam mint egy dologra, és próbáltam "bezárni" mintha egy dobozba tenném, és eltüntetni. Ez olyan jól sikerült, hogy nem volt a vége fele sem olyan nehéz. Ha nem figyeltem oda, akkor viszont fájt. Migrénem szokott lenni akkor tanultam meg ezt a módszert. És csakis kizárólag magadra gondolj és a babára, közhelynek tűnik, de akkor hidd el sok erőt add. Én gondolatban beszéltem hozzá, hogyan haladjon, forogjon, bevált. Második babámnál 20 perc alatt megszültem, előtte 1 hónappal homeopátiáztam.

Én imádtam szülni, fantasztikus dolog.

Könnyű szülést, és gondolj sokat pozitívan rá.

2010. jan. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Bocs az OFF-ért, de mit jelent az, hogy előtte 1 hónappal homeopátiáztál?
2010. jan. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 gyereket szültem, most várom a harmadikat, és nem tudom azt mondani,hogy csodás élmény. Nem akarlak elriasztani, ne érts félre, de mindenki fél szerintem a szüléstől. És valóban nagyon fájdalmas, de ki lehet bírni.A tűre meg az injekcióra időd se lesz gondolni a fájások között.
2010. jan. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálam az vált be, hogy utánaolvastam a szülésnek. Mikor mi fog történni, milyen mellékhatások lehetnek, stb. Én elővettem anyukám könyveit is, vettem egy babát várunk könyvet és ha maradt valamilyen kérdésem, akkor megnézztem a neten. Én úgy gondolom, hogy a félelem nem a szüléstől van, hanem az ismeretlentől. Nem tudod pontosan mi fog történni, mit fogsz te és mit fog az orvos csinálni?! Minél többet tud az ember a szülésről annál kevésbé félelmetes (bár ez is csak egy pontig igaz) Figyelj arra, hogy lehetőleg pozitív élményeket olvass, illetve reálisakat. Ha sok bajjal találkozol, akkor csak jobban fogsz félni, hogy mi van ha ez veled is megtörténik... A másik dolog ami megnyugtató nekem az az, hogy baba még nem maradt benn az édesanyjában, mindenki megszületett. Ha jól gondolom te is kórházban fogsz szülni, ott elég sokan lesznek körülötted akik naponta segédkeznek szülésnél, nekik rutin feladat, ezért tudnak segíteni, irányítani.
2010. jan. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!