Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok-e kutyámnak csontot?...

Adhatok-e kutyámnak csontot? Hallottam hogy pl a csirkecsont veszélyes, mert szilánkosra törik és kiszúrhatja a beleket. Vagy maradjak a műcsontnál? És mi a helyzet a tejjel, ez sem ajánlott?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 2. 17:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%
Adhatsz nyugodtan sertés kivételével bármilyet, csak nyersen add. A főzött csont törik szilánkosan.
2012. ápr. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%

Az első nagyobb hülyeséget nem is írhatott volna.


Na szóval, szárnyas csontot nem lehet adni a kutyának, mert gondot okoz, kivéve nyakat és far-hátat FŐZVE. Marha illetve sertés csontot adhatsz, ezt is főzve.


Egy kutyakozmetikus.

2012. ápr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%

Kb. 10 éve adok nyers csontot a kutyáimnak, hetente 1x egész csirkét. Soha semmi bajuk nem volt.


Egy java fejlesztő.

2012. ápr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én kb. 1 éve tértem át BARF étrendre, rendszeresen kap csirkét is a kutyám, természetesen csonttal együtt, semmi probléma nem volt még belőle.


Egy egyetemista.

2012. ápr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ja annak, aki esetleg nem tudná mi a BARF étrend:

[link]

2012. ápr. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

olyan csontot ne adj a kutyának ami szilánkosan törik (csirke lábszárcsont, nyúl stb) a többi csont mehet nyersen pl marha (disznó az kivétel azt inkább hanyagold...tudom, hogy a mai sertésállomány már elenyésző százalékban fertőzött és inkább a vaddisznóra jellemző de jobb félni mint megijedni.... ha nagyon disznót akarsz adni akkor alaposan megfőzve)

Ha a csontot megfőzöd akkor keményebb lesz (nézz meg egy megfőtt marha lábszár csontot- olyan mint a kő) na ezt akkor add ha a kutya fogait tönkre akarod tenni a fogait vagy jó kemény székletet szeretnél neki. A marha csont simán mehet nyersen ha nagyon aggódsz akkor forrázd le de felesleges.

Elviekben a csirke is mehetne nyersen, forrázva mert akkor a csont sokkal puhább mint főzve de én ezzel nem kísérleteztem még soha...szintén jobb félni mint megijedni alapon.


A tejet a kutya nem tudja feldolgozni pontosabban sok kutya nemképes rá. Alapból a tej a feldolgozás hiányában nyákot képez a gyomor belsejében ami szuper táptalaj a baciknak. Még a jobbik eset ha megy tőle a hasa mert akkor nem tapad a gyomorfalra.

2012. ápr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Mindenféle csontokat adunk a kutyának, csirkének bármelyik csontját, és eddig még nem volt semmi gond 12 év alatt. Azon is múlik ez, hogy mennyire mohó a kutya, ha szép lassan eszi és jól megrágja, akkor nem fog sehol megakadni meg befúródni. De ha nem akarsz kockáztatni, akkor még mindig marad a marha vagy sertés csont, csak a sertést semmiképp se nyersen. De szerintem jobb az igazi csont, mint a mű, jobban erősíti a fogakat, egészségesebb.
2012. ápr. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
szerintem ne adj neki mi sem adunk inkább műcsontot adj vagy porcot .)
2012. ápr. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szüleim ,nagyszüleim és én is kutyatulajdonos vagyok nagyszüleim több mint 40 éve tartanak kutyákat volt ,hogy egész csirkét kaptak a csontot mindig megkapják még az életbe nem volt semmiféle probléma. De ne rajtam múljon ezért azt mondom hogy ne adj neki szilánkosan törő csontot ha mohó.
2012. ápr. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
szerintem tejet ne adj csak,ha valami olyat eszik be amit nem kéne,mert elvileg semlegesíti a mérgeket gyógyszereket illetve csökkenti a hatásukat.
2012. ápr. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!