Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Étel agresszió megszüntetéséhe...

Étel agresszió megszüntetéséhez a legjobb módszer?

Figyelt kérdés
Légyszi olyan tippeket adjatok amiket már kipróbáltatok és beváltak. Több mint 3 hónapos kutyáról van szó, amióta nálam van mindent úgy csinálok, ahogy egy falkavezérnek kell (kapun nem mehet ki előttem, gesztus-evés, stb.), de egyszerűen ez a dolog nem tudom hogyan alakult ki, vagy hogy mit rontottam el. Sürgősen szeretném orvosolni ezt a dolgot, még mielőtt elfajulna.

2012. ápr. 4. 18:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hogy adod neki oda az ételt, és mi az ő reakciója, ami szerinted agresszív viselkedés?
2012. ápr. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Megcsinálom a kajáját, elmajszolok a tálja felett egy ropit vagy valamit, leültetem majd oda adom neki. Amikor már megsimogatom megfeszül, aztán elkezd morogni. Múltkor a rágós csontnál is ezt csinálta, párom el akarta tőle venni és morgott, aztán megkapta.
2012. ápr. 4. 18:28
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát én külön módszereken sosem gondolkoztam, egyszerűen azonnal kapott egy nagy sallert ösztönből mindegyik amikor eljátszotta (amikor hozzám kerültek, mind eljátszotta egyszer). Többet eszükbe sem jutott. Akkor még nem olvastam Fennelt meg Milant, meg mindenféle híres kutyaiskolákat, de a kutyáim köszönik szépen jól vannak, tisztelnek, vizsgázottak stb. Most hogy ismerem a modern módszereket, ugyanúgy csinálnám. Persze ez egy átlag kiskutyára vonatkozik (nem olyanra akinek valami előélete volt, pl kóbor, verték stb).
2012. ápr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Magáról az agresszióról - ez volt meg nekem , bemásolom


TÚLZOTT AGRESSZIVITÁS


Az ilyen jellegű viselkedészavarok rendszerint visszavezethetők a csoportba illeszkedés kritikus periódusában a kutyát ért megrázó élményekre, illetve tulajdonosnak ebben az időben elkövetett oktatási-nevelési hibáira. Gyakran előfordul - különösen nagyvárosi tartási viszonyok között -, hogy a lakás falai között bezárva, elszigetelten élő kedvenc túlságosan függ a gazdájától, ezért képtelen normális, illetve pozitív kapcsolatot kialakítani más állatokkal és emberekkel. Az ilyen állat általában "félelemből harapós" kutyává válik. Fordított esetben vagy az állat lesz domináns a gazdájával való kapcsolatában, vagy túlságosan védelmezőjévé válik tulajdonosának, s ilyenkor ugyancsak idegenekkel és más kutyákkal szemben. A hosszú ideig kennelben, emberektől elszigetelten tartott fiatal ebeken szintén kialakulhat egyfajta "öntudatlan agresszió" ismeretlen tárgyak, illetve emberek iránt.

undefined


A túlzott agresszivitás, többnyire a kutyát ért megrázó élményekrevezethető vissza


Az elhanyagolt kutya ugyancsak érdekes eset: érzelmileg hihetetlenül labilissá válik, idegenekkel szemben túlzottan félénk lesz. Az ilyen állatokat gyengéd bánásmóddal, illetve a beilleszkedés, szoktatás megújításával lehet kezelni. Ezekben a kutyákban ugyan általában kevés a harciasság, de elég gyakran haraphatnak félelemből, különösen ha menekülési lehetőségeik korlátozottak.


VÁRATLAN PSZICHÉS SÉRÜLÉSEK


A túl erős hirtelen ingerek, a váratlan sokkoló hatású változások a gyengédebb idegzetű kutyákban rendellenes viselkedést válthatnak ki, s ez állandósulhat is. Hangos zajoktól való abnormális félelem, irtózás az autóktól, villamosoktól, szokatlan tárgyaktól, ismeretlen élőlényektől - "bizarr viselkedést" (tömegiszonyt, abnormális agresszivitás stb.) fejleszthet ki az állatban, ami általában hiányos alkalmazkodó képességre utal. Amennyiben ezek a torz reakciók valamilyen konkrét tárgyra vagy személyre irányulnak, megfelelő figyelmes és hozzáértő kezeléssel fokozatosan újranevelhetjük az ebet, és megszüntethetjük benne a rendellenes reakciókat. Ennek egyetlen módja van csupán: meg kell tanulnia, hogy a számára félelmetes tárgyak vagy élőlények - ártalmatlanok!



TÁPLÁLKOZÁSI REAKCIÓK


A táplálék birtoklása


Amikor a kutya az ember vagy egy másik állat jelenlétében nagyobb darab húst vagy más táplálékot kap, akkor azt szájába veszi s néhány méterrel odább viszi, mielőtt enni kezdené. Ennek a magatartásnak a funkciója az élelemnek a vetélytársaktól való megóvása. Ha több kutyát egyszerre etetünk, és mindegyiknek megvan a maga "konca", addig egyik sem próbálja elvenni a másik életét, amíg a megkívánt húsdarab nem kifejezetten nagyobb, mint a sajátja, és amíg nem gondolja azt, hogy a másik - nagyobb ételdarab tulajdonosa - nem gyengébb nálánál. Megfordítva a dolgot: amennyiben több kutya egyidejűleg jut táplálékhoz, mindegyik "ki van téve annak", hogy valamelyik nála erősebb társa - akinek ráadásul kisebb darab étel jutott - megpróbálja elorozni "zsákmányát". Ezért tehát a kutya igyekszik biztonságba helyezni táplálékát, és minél nagyobb az ételdarab, annál inkább hajlamos erre.

2012. ápr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Adagold neki kézből a kajáját, úgy nem fogja tudni birtokolni. Egyébként meg ha morog, azonnal vége a kajálásnak, tíz perc múlva lehet újra próbálkozni. A rágóját meg fogd meg, minél közelebb a szájához, és ne engedd el, amíg ő át nem engedi. Igen, sokáig tart, igen, közben lehet, hogy rágcsál, de 3 hónaposan nem tud még harapni, tűrd el, vagy húzz kesztyűt, és várd ki, amíg megadja magát.
2012. ápr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Váratlan pszichés sérülések is ment , bocsi
2012. ápr. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok, én is ezt akartam írni, amit előttem leírtak.

A gesztusevés jó, de ha nem működik, akkor csinálhatod még azt is, hogy nem adod neki oda a tálkát, hanem adagolod.

Először Te eszel a tálkából, majd leteszel neki a földre néhány szemet. Ha engedélyt adsz, akkor megeheti, addig nem. Aztán várj egy kicsit, látnia kell, hogy tőled függ az ő kajája. Ismét tegyél le egy keveset, és mond neki, hogy ehet. Aztán szedjél a tenyeredbe, és úgy add oda neki, hogy onnan egye meg. Következőleg, amíg eszik a tenyeredből, a másik kezeddel simogasd meg a hátát. Aztán tegyél újra a földre, de tedd oda a kaja mellé a kezed a földre.

Nem tudom, annyi ötletem lenne, hogy én hogy csinálnám, de számomra elképzelhetetlen, hogy a kutyám rám morogjon kaja miatt.

Azt is csinálnám, hogy elkezdenék gurigatni előtte egy szem száraztápot, mintha játszanék vele, aztán kedves hangon mondanám, hogy kéred? és odaadnám, hogy megegye. A lényeg, hogy lássa, nincs mitől tartania.


3 hónapos kutyáknál ez ritkán jelentkezik, de mindenképp csírájában kell elfojtani. Szerintem hamar megoldod, ha ügyes vagy, hiszen nem egy rögzült szokásról van szó.

2012. ápr. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A "japán vacsora" erre is jó. Első adás:

[link]


Az amúgy szuper, hogy csinálod ezeket a dominancia gyakorlatokat, de ha nem jól csinálod, akkor hatástalanok lehetnek.

2012. ápr. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezt a kézből etetést megfogom próbálni, ez jó módszernek tűnik. Nekem is teljesen furcsa, nagyon sok kutyám volt már, és egyiknél se fordult elő ilyen. Ráadásul 8 hetes kora óta elveszem előle a tálat, simogatom amikor eszik, stb. És egyszer csak elkezdte ezt csinálni.
2012. ápr. 5. 08:28
 10/14 A kérdező kommentje:
Japán vacsorát is néha csináljuk, mindenképp folytatni fogom :)
2012. ápr. 5. 08:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!