Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi Juhász neveléséhez...

Kaukázusi Juhász neveléséhez tanácsot kérnék?

Figyelt kérdés
A kutyámmal az a gondom h 1 még nem foglalkoztam nagytestű kutyával soha csak kicsikkel(pincsikkel)! S most vettem egy Kaukázusi Juhászt mivel h minden kutyám szétszedte a szomszéd németjuhásza! Nos de a kutyámmal az a problémám h nagyon makacs meg nagyfejű nem hallgat rám és a kissebb kutyáknál használt nevelési módszerem nem mükszik most 7 hetes valaki tudna segiteni nekem?? Valami tippet h mit tudjak kezdeni vele mert nagyon kevés az az eset amikor hallgat rám!Esetleg ha van valaki olyan akinek nagy tapasztalata van akkor azzal felvenném e-mailban a kapcsolatot h tudjunk értekezni! Előre is köszönöm a segítséget!

2012. ápr. 4. 20:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Volt már Kaukázusiim. Ha gondolod segítek.

De pontosan mit vársz el egy 7 hetes kiskutyától? Még az anyjával kéne lennie.

2012. ápr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%
Egy 7 hetes kutyától te semmit ne várj épp ellenkezőleg te figyelj és vigyázz rá, de nagyon!
2012. ápr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
89%

Cseréld el egy plüssállatra. Ahelyett, hogy csináltattál volna egy KIB*SZOTT KERÍTÉST, hagytad, hogy gyilkolásszák a kutyáidat, most meg vettél egy olyat, amit KÉPTELEN VAGY MEGNEVELNI akkor is, amikor még kölyök és a szépen nézésre is működik.

Nagyon remélem, hogy ez csak megkésett áprilisi tréfa vagy trollkodás, de ha mégsem, vegyél néhány KÖNYVET, tanulj meg kutyát nevelni, vidd el KUTYAISKOLÁBA, hívj szakembert, vagy ha ennyit nem ér neked, akkor vidd vissza oda, ahonnan hoztad, de sürgősen.

2012. ápr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%

Jaj, jaj, jaj! Mi lesz ebből? Keress a kiskutyának egy hozzáértő gazdit és vigyél helyette egy olyan kutyát, amely nem haladja meg a képességeidet. A kaukázusihoz erős, határozott kézre van szükség, különben a családdal is szembefordul. Nagyon veszélyes lehet, ha nem vagy alkalmas a nevelésére. A kerítést pedig csináld meg!!


Ha mégis vagy olyan elszánt, hogy megtartod a kiskutyát, akkor kutyaovi (ha meglesz minden oltása), kutyasuli, amíg még nem késő!!!

2012. ápr. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
92%
Ez de durva! És még hány ilyen felelőtlen ember van, aki ilyen komoly kutyát vesz mindenféle felkészültség nélkül! Ráadásul 7 hetesen még az anyja mellett lenne a helye! Amúgy is mit vársz tőle? 7 hetesen BH vizsgát tegyen? A kau amúgy sem az az engedelmes, együttműködő fajta. Önálló munkára szelektálták őket, nem arra, hogy szemkontaktussal sétáljon láb mellett és első szóra földhöz csapja magát, ha azt mondod, hogy fekszik.
2012. ápr. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Én 8 hetes korában hoztam el.Ami kell hozzá:türelem, türelem, kitartás és sok szeretet. Először ne várj sokat tőle, inkább csak játszatok, folyamatosan kösd le a figyelmét. Játékos formában, de következetesen haladj lépésről-lépésre. Az enyém most fél éves és bár nem mondhatom, hogy kezesbárány de semmiben nem lóg ki más nagytestű kutyák viselkedésével szemben.
2012. ápr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
90%
7 hetesen? Ha már gazdagítottad a szaporítókat, akkor azt, amit a kutyavásárláson spóroltál, költsd majd kutyasulira. Most még nem kell semmi különösebb nevelés, csak rávezetés, sok dícséret stb. De ahogy elnézem a kérdésed, kellesz felnőttkorában neki az a kutyasuli. Az a baj, hogy Mo.-n a sulik nem a tökeletesítésre kellenek, hanem már a tűzoltásra. Pont az olyanok miat, mint Te, akik feleltlenül választanak fajtát.
2012. ápr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
kutyasuli és/vagy kiképző, sürgősen. a kaukázusi nem egy nagy mozgó plüsskutyus, pláne nem öleb, hanem egy nagyon erős fajta akinek elképzelései vannak a világ működéséről... már a legelején tisztázni kell vele a rangsort és szigorúan betartani, különben nem lesz szép vége. nem tudom, mennyire vagy falkavezér-típus, de a helyedben azonnal felkeresnék egy szakértőt (kiképzőt), aki segít a vezérség kialakításában. ez tényleg nagyon fontos, ahogy feljebb is írták, a kau, ha nincs jól kezelve, az egész családot terrorban tarthatja. ez persze nem azt jelenti, hogy egy vadállat, csupán hogy egy olyan fajta, akit erős kézzel kell nevelni.
2012. ápr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Na jó kaptam hideget - meleget:p Előszöris nincs semmi baj a kerítéssel , nem áprilisi tréfa , tisztába voltam azelőtt h megvettemvolna a kutyát h mennyire makacs meg önfejű állat! Én csak arra lettemvolna kíváncsi h hogyan neveljem mivelhogy nincs tapasztalatom nagytestű kutyákkal!Ésköszi azoknak akik valamit is segítettek a kommentel!
2012. ápr. 5. 08:11
 10/26 anonim ***** válasza:
55%
Tudod, ezt kutyavásárlás ELŐTT kell megtudakolni, nem akkor, amikor már javában nevelned kellene...
2012. ápr. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!