Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » C-s típusú dysplazia mennyire...

C-s típusú dysplazia mennyire komoly?

Figyelt kérdés
Esetleg akinek ilyen lett a kutyájának szűrése, írna róla hogy mit tapasztalt ?

2012. ápr. 5. 17:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
48%
én munkára nembiztos, hogy ajánlanék C -s csipős kutyát. sokkal nagyobb megterhelésnek van kitéve.
2012. ápr. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
48%
Hát a német juhász eleve gázos fajta DP-t tekintve, én nem nagyon ugráltatnám C-s DP-vel, de kérdezd meg a dokidat, meg a szintén dolgozó kollegákat, hogy szerintük hogy lehet ezt megoldani.
2012. ápr. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

D-s csípővel rendelkező munkakutyám van. 5 éves, aki látta dolgozni meg volt róla győződve, hogy mentes a kutya, de a röntgen mást mutatott. Nem volt és nem is lesz tenyésztésbe vonva, és tüneteket sem produkál.


A diszplázia körüli herce-hurca megosztja még a szakembereket is. Én úgy gondolom, hogy Te ismered a kutyádat, fokozatos terhelés mellett nem okozhat gondot egy C-s csípő. Adj neki izületvédő vitamint, és figyelj oda rá. Ha bármiféle tünetet mutat, akkor vegyél vissza a munkából, és konzultálj állatorvossal is.


Az enyémet lánccal sem lehetne itthon tartani. A kutya nem hülye, ha nincs erőből mozgatva, akkor nem erőlteti meg magát, addig meg, amíg bírja.

2012. ápr. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Enyhe még nem DP.
2012. ápr. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Igazából az orvos sem mondott semmi rosszat a felvételről de kíváncsi vagyok mások véleményére és tapasztalatára is.
2012. ápr. 6. 12:32
 16/17 anonim ***** válasza:
Nagyobb odafigyelés. Mennyi idősen készült a röntgen? Súly alacsonyan tartva. Hátsó izmoltságra érdemes rámenni. Úszás, kerékpározás, netán húzás.Zöldkagylós készítmény adása.
2012. ápr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Másfél éves a kutya.
2012. ápr. 6. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!