Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy gyengébb jellemű kutya jó...

Egy gyengébb jellemű kutya jó nevelő lenne?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám és szeretnék még egyet!Viszont az a baj hogy a kutyám elég úgymond "gyenge jellem"!

Észre vettem nem rég hogy ha lent másik kutya füvet eszik,akkor ő is!Ha megugatja 2 kutya egymást akkor hajlama van beszállni,ha nem szólok rá!Legalábbis az utóbbi ne rég fordult elő!

Egyébként jól szocializált,jól nevelt,kiegyensúlyozott kutyus,de félek hogy a kiskutya fogja elnevelni őt,és nem ő a kiskutyát!

Szerintetek?


2012. ápr. 6. 07:28
 1/5 anonim ***** válasza:

A kiskutya nem fogja elnevelni,az én öreg kutyám is ilyen, és ugyanilyen most is, hogy itt a kicsi már régóta.


Ez az egész rajtad áll, hogy mennyire vezeted/irányítod őket, és nem rajtuk.. :)


Ha szükségét érzed, járjatok kutyaiskolába. :)

2012. ápr. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért lenne a leírtak miatt gyenge jellemű? Amit leírtál, az nem jellembeli sajátosság.
2012. ápr. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mert magától ha egy habzó szájú kutya mellett megyünk el,ügyet sem vet rá,eszébe sem jut olyan dolgokat csinálni mint amit mondjuk egy másik kutyus társaságában igen!:)

Amúgy engem ez nem zavar,csak ha lenne egy kölyök,nem biztos hogy örülnék ha elhülyítenék egymást!:)

2012. ápr. 6. 09:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem minden kutya ilyen, beleviszik egymást a csintalanságba :)) Ez nem jelenti azt, hogy gyenge jellem.
2012. ápr. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kutyák sokkal hamarabb tanulják el a mellettük élőtől a szokásokat, mint akár a gazdától elvártakat.Pl előfordulhat olyan, hogy a meglévő kutya fél a kerítésnél. Akkor az odakerülő kicsi nagy valószínűséggel át fogja venni ezt, még akkor is, ha amúgy nem lenne félős. A gazdának kell odafigyelni, melyek azok az általa nem kívánatos jelenségek a meglévő kutyánál, amit neveléssel még meg tud oldani, hogy a kicsi nem veszi át.
2012. ápr. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!