Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kutya sétáltatás közbe...

Ha kutya sétáltatás közbe kóbor/kiszökött kutyákkal találkoztok mit tesztek?

Figyelt kérdés
Nem igazán merem egyedül kivinni az Arany retrieverünket,mert elég sok a kiszabadult,vagy elszökött kutya az utcán.Mit tehetek,ugyebár nem kis kutya nem vehetem ölbe,ha baj van.Ha több kutya is van,pl egyszer volt h ketten vittük még amikor kicsi volt,sötétbe jött szembe két boxer,akkor én felvettem,apukám pedig megdobta őket kővel,igy se nagyon akartak elmenni.De ezt ha egyedül vagyok és már nagy kutyával.Mit lehet ilyenkor csinálni?Nem akarom nézni hogy a kutyámat megmarják.

2012. ápr. 5. 21:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem is szabad felvenni, azzal csak arra öszönzöd a kóbort, hogy megnézze jobban a kutyádat. Mi gyakran találkozunk német juhászokkal, ilyenkor próblok nyugodt maradni, réjuk ordírok, feléjük szaladok, ekkor ált. elszalafnak. Múltkor este 9 kor nekünk jött 2 közepes méretü keverék, megakartak harapni engem, és a kutyámat is. Velem volt a tesóm is, elkezdtünk ordítani, zavargatni őket, de nekünk akartak ugrani. A végn már fenyegetve emeltem a kezem, lábam, ordítva nekik rohantam. Erre eloldalogtak, így gyorsan elindulrunk a másik irányba, de utánunk jöttek, és megint nekik ugrottak. Megint eljátszottam az előbbieket, és nagynehezen leráztuk őket.

Én ölbe kaphattam volna a kutyámat, mert törpe, de nem tettem, merte gy vezé nem tesz ilyet. A kutyámnak még csak az ínyét sem kellet felhúznia, mert látta rajtam, hogy nyugodt vagyok, és megtudom csinálni. De a falka ugye támadhat egyszerre is, ha a vezér azt mondja. A második nekiugrásnál jeleztem neki, erre ő vakkantott kettőt, ezzel párhuzamosan ordítottam, és így zavartuk el őket. A lényeg, hog csak engedéllyel léphet fel a kóbor kutyák ellen, egyedül nem hozhat döntést. :)

2012. ápr. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Bocsi, most látom mennyi helyesírási hiba van abban, amit írtam, csak siettem. De szerintem így is érthető :).
2012. ápr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Én olyankor megpróbálok olyan nagynak tűnni, amennyire csak lehet és elkezdek morogni. Ha nem értenek belőle, akkor a saját kutyámat arra utasítom, h ő is morogjon (itt még pórázon van). Ha nem mennek, akkor a kutyámat támadásra utasítom én pedig feléjük indulok. Ha ekkor se mennek el, akkor lecsatolom a pórázról, de nem kerülhet elém. Én rúgok, ő meg haraphat, ha valamelyik mögém kerül. De sosem cselekedhet hamarabb, mint én.
2012. ápr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Én általában semmit nem teszek, ők se tesznek semmit velünk. Persze tökéletesen szociális ivartalanított szukám van, eleve nincs mitől tartanunk, de anyósom kankutyáját is odaengedem, mivel ő nem egy kötözködős típus, ha meg rossz szándékú a másik kutya, azt látom rajta. Mármint a saját kutyán látom, hogy nem megy oda a kóborhoz, csak messziről nézi meredten, és gondolkodik, mi legyen. Olyankor hátat fordítok a kóbornak, kutyákat előreküldöm, én meg visszafordulok és rettenetes határozottan hazaküldöm. Ha kerülni akar, elállom az útját széttárt karokkal, és addig zavarom, amíg el nem kezd távolodni. Akkor elindulok a kutyák után, néha visszanézek, és ha szükséges, elküldöm még párszor. Ha a kutyámra utazik is, emberrel nem kötözködik, amíg el tudja kerülni a balhét.
2012. ápr. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
1. Vagyok. Persze, én is próbálom elkerülni a konfliktust. Debvannak esetek, amikor nem elegendő, hogy kihúzom magam, és tovább sétálok.
2012. ápr. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Az azért elég szar ügy, ha 2 kißaszott nagy őrző-védőre kiképzett németjuhász kiszabadul és üldözőbe vesznek, mert még a "területükön" értsd az utcán amit belátnak sétáltok pórázzal, gyanútlanul. A németjuhászok paraszt tulaja meg rohan a dögök után mint az őrült. Felelőtlen marha.


Szépen feljelentést lehet tenni a helyi közterületiseknél, hogy ilyen és ilyen kinézetű dögök garázdálkodnak a környéken, és életveszélyesek. De erre való a gyepmesteri hivatal is. Bizonyítéknak meg lehet fotózni mobillal.


Verd csak ki a balhét a városban, fogjatok össze többen, nehogy már megvárják míg valakit széttépnek.

2012. ápr. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Sajnos,sokszor nekünk is kockáztatnunk kell.Eddig még-egy kivétellel-mindig hatásos volt a határozott fellépés(em)és a kiabálás.Ha kiszökött kutyát látok,amely ráadásul felénk tart,nem csak megijedek,de pipa is leszek(a felelőtlen gazdájára)és elkezdek rá piszkosul kiabálni.Szerencsém,hogy ha akarom,nagyon erőteljes,kutyafül-bántó hangom van,eddig(egy kau kivételével)minden kutyát sikerült vele elűznöm.Illetve(volt már,hogy nekiugrottak az enyémnek)ha látom,hogy baj lesz,lecsatolom a pórázt és azt használom fegyvernek.Láncpóráz,nehéz,és nagyot üt,ha kell.Azt szoktam pörgetni a levegőben és kiabálni éktelenül.Ezzel sikerült a legutóbbi,igen csúnyán ígérkező támadástól is megvédeni a kutyámat,amikoris egy komondor-közép ázsiai keverék rontott ki a kerítés lyukán és rohanta le ezerrel az én kutyámat.Már bele-bele is tépett,de ismét szerencsém volt,addig hadakoztam és rikácsoltam,amíg jóformán hazaűztem.Nehogy már megtépjék a kutyámat,olyan szerencsétlen ilyen helyzetekben az Isten áldja meg,még vissza sem harap...Határozott fellépés,ennyit tudok javasolni.Illetve,ha olyan helyen jársz el,ahol(mivel már ismered a környéket)tudod,hogy önsétáltató kutyák is laknak,mindig legyen nálad kavics,vagy méginkább paprikaspray.Utóbbi tuti,támadás esetén is.
2012. ápr. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Szilvi & Argos ***** válasza:

Argos kutyám egy lassan 4 éves roti-nj keverék ivaros kan kutya, domináns-közömbös-barátságos más kutyákkal nemtől-egyedtől függően. Ha gazda nélküli kutyával találkozunk, akkor erősen figyelem a kutya testbeszédét. Ha barátságos-közömbös, akkor vagy továbbhaladunk bármilyen interakcióba lépés nélkül, vagy engedem, hogy ismerkedjenek. Ez nagyon fontos nálunk, mivel régebben sokszor Argos-nak kellett megvédenie magát, elzavarnia a támadó kutyát, mert hirtelen jött elő a semmiből, és egyenesen neki rontott...szóval Argos a gazdi nélküli kutyákat már potenciális fenyegetésnek vette, és szerette volna őket elkergetni, amit persze nem engedtem. Ezért fontos, hogy néha ismerkedhessen gazdi nélküli kutyákkal is.

Ha úgy ítélem meg, hogy a másik kutya fenyegetően-dominánsan jön és nem akarok ismerkedést, akkor Argos-t lefektetem és elé lépek, majd határozottan, magabiztosan el kezdem óvatosan tolni-zavarni a kutyát az ellenkező irányba. Közben Argost is fegyelmezem, mert hajlamos sípolni-felpattanni, de már nem jön "segíteni" engedély nélkül :D A legtöbb kutya ezzel a módszerrel kezelve megfutamodik...ha nem, vagy támadólag lép fel, akkor keményen toppantok, kihúzom-felfújom magam és kemény hanggal próbálom elzavarni. Ez is használ legtöbbször.

Ritka eset, mikor balhéra kerül sor, ilyenkor próbálom elkapni az én kutyámat, a másikat pedig elzavarni hanggal-rúgással, valamilyen méretesebb tárgy hozzávágásával. Ez is legtöbbször sikerül, mert az utcán gazdi nélkül nincs akkora bátorságuk, hogy életre-halálra való harcot kezdjenek...

Régebben elkövettem azt a hibát, hogy hagytam, sőt buzdítottam Argos-t, hogy ugatva-vicsorogva menjen a kutya felé, hogy elzavarjuk. De ettől már gazdás szabadon lévő kutyákkal is ezt akarta játszani, illetve az én tekintélyem is csökkent a szemében. Ezért az utóbbi időben ÉN zavarom el a másik kutyát, ezzel a kutyám szemében nagyot tudok nőni! Ezt ajánlom mindenkinek...

Ember ellen az önsétáltató, kóbor ebek nagyon ritkán fordulnak, inkább a kutyánkra pályáznak...Pl. ismerőssel sétáltunk 4 kutyával. 3 közepes szuka plusz Argos. Ismerős fogott pórázon 2 szukát, én egyet, Argos meg szabadon jött mellettünk-mögöttünk. Az egyik kertes házba ment haza egy gyerek, de a kutyája, egy talán roti-amstaff keverék kivágódott, egyenesen Argos-nak: verekedés tört ki, de ott teremtem ordítva, és a kutya vissza viharzott a kertbe. Ez mázli.

Volt olyan is, hogy kimondottan pórázos séta közben egy sarkon befordulva lerobbant stafford-féle kutyával találtuk szemben magunkat. Megálltunk, de a kutya jött vicsorogva-ugatva. Argos-t lefektettem, próbáltam elzavarni a másikat, de nem tágított, rám is vicsorgott...itt tényleg megijedtem, mert a magabiztos-határozott fellépés kiabálással-fenyegetéssel vegyítve sem működött...mintha azt az utca szakaszt a sajátjának tekintette volna, ahol etetik egy ideje...az lett a vége, hogy kutyámat átkapcsoltam hámra, a lábam közé vettem és biztattam, hogy "ugass, fogd meg"...majd kiengedtem a póráz végére, és ő őrjöngve, én meg kiabálva haladtunk lassan a kutya felé, aki hosszú percek múlva futamodott meg...meleg helyzet volt, a járókelők meg a szemükkel megöltek volna :D azt hitték, hogy direkt uszítom a szegény kóbor kutyára az enyémet...

Egy szintén durva eset volt, mikor egy ismerős tibeti masztiff szukát láttam meg gazdi nélkül, elszökött, tüzelt is ráadásul, két kóbor kan udvarolt neki, két középtestű kutya...Argost lefektettem távolabb és pórázzal elkaptam a tibeti lányzót, majd Argos-t is rákapcsoltam a pórázra...de a két kan jött, elzavarni ugye nem lehetett őket, de közben Argos-ra is fájt a foguk...Argos-nak megtiltottam, hogy beszálljon...lefektettem Argos-t, és a tibeti masztiffal a kezemben kezdtem zavarni a kanokat egy faággal együtt...a panelból lekiabáltak, hogy vigyázzak, mert meg fognak harapni...hát tényleg haraptak volna, mert ketten két irányból köröztek körülöttünk, a szukára pályázva...sikerült őket kicsit elzavarni, de jöttek utánunk, ezért párszor még meg kellett őket hajtani-dobálni faágakkal...meleg helyzet volt.

2012. ápr. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

hát én csak lesek most nagyokat.. Elkóborol egy kutya akkor elkezdik az emberek kővel dobálni meg halálra rémíszteni? adja akkor az ég hogy sose szökjön el a kutyám aztakurv@. Jó persze teljesen más helyzet ha támad a kutya de akkoris. Én lakótelepen élek,odajött hozzánk egy 50 kiló körüli kutya és segítettem neki megkeresni a gazdáját.. Ha nem teszem elüti az autó (megállt a kocsiút közepén én intettem le az autókat). Második esetben meg egy gyönyörű berni pásztor szaladgált neki is próbáltuk megkeresni gazdáját 1 órán keresztül sajnos neki nem sikerült,ezért felraktam internetre hátha valaki keresi és elolvassa.( haza sajnos nem hozhattam,albérletbe lakok)

Én rögtön azt gondoltam kérdés alapján ilyen válaszok jönnek hogy megkeresem a gazdáját,felhívom a legközelebbi menhelyet, erre meg tovább olvasok aztán már messziről kővel dobálod miközben szeretcsétlen kutya még semmit se csinált?? Lehet én értek valamit félre de ez szörnyű így belegondolva..

2012. ápr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ácsi!

Ha egyedül vagy, a kiszökött kutya nem bánt senkit, mert qrva jól érzi magát! DE ha kutyával vagy, 99%, hogy összeugranak, mert az hálidéjezik, a tiéd meg felvenné azzal a naplopóval a kesztyűt. Viszont városban élünk, nem a falu végén. A kikóborolt (nem stabil kóbor) kutya még egy helyen nagyon veszélyes, mégpedig a kisgyerekeknél. Potenciális játékszernek tekintik illetve az utcán SEM tud közlekedni, hanem összevissza rohangál amíg el nem csapja valaki, vagy balesetet nem okoz.


Neked ott akkor csak 1 lehetőséged van, elriasztani. Sajnos. De biztos megfigyelted már, ha 2 kutya találkzik, méregetik egymást, és egyszer csak összeugranak.


A gazdák 90%-a nem tudja az idegen kutyáról, hogy mi fog történni, mert nem ismeri a testbeszédüket, talán még a sajátjáét sem...

2012. ápr. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!