Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen agresszív a...

Miért ilyen agresszív a kutyám más kutyákkal? És mit tegyek, hogy barátságosabb legyen?

Figyelt kérdés

4 éves, keverék kanról van szó, nincs ivartalanítva, de tervbe van véve..

Ha sétáltatom, és találkozunk más kutyákkal, először megszaglássza, aztán morog, meg támadni akar, de közben nyüszít is, mintha félne.

A múltkor elengedtem, mert azt hittem, hogy nincs kutya a közelben, de egy férfi a német juhászát pont sétáltatta. A kutyám rohant oda, én meg utána, a férfi leültette a németjuhászt, meg sem mozdultak, a kutyám meg körbe-körbe szaladgált, és hátulról is támadta a másik kutyát.. alig tudtam megfogni, egyáltalán nem hallgatott rám, pedig itthon, meg amikor nincs kutya a közelben, mindig hallgat rám.

kb. 2 hónapja volt egy egy hetes kóborlása, lehet hogy amiatt ilyen agresszív? Vagy azért, mert van a szomszédban 2 németjuhász és velük állandóan összeugat? Azok a kutyák nem normálisak, mivel nincs velük foglalkozva, de az enyém ne legyen ilyen:S

Mit lehet csinálni? Egyszerűen akármilyen kutyával találkozunk megtámadja..:S Mindegy, hogy szuka, vagy kan.

Sajnos anyagilag nem engedhetem meg magamnak a kutyaiskolát.


2012. ápr. 6. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:
nincsenek kutyás barátaid,akikel együtt sétálhatnátok? akkor lennének kutyabarátai és megszokná,hogy a kutya lehet barát is
2012. ápr. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

A kutyaiskola lenne tényleg a tökéletes választás. De mivel azt írtad, hogy nincs rá pénzed így csak házi praktikákat tudok javasolni.


Fogj egy műanyag flakont és dobj bele néhány kavicsot. De ne sokat és ne is keveset (kb az üveg negyedéig).


Majd ha rosszat csinál akkor dobd mellé és mondd neki hangosan, hogy nem. Ha így sem hagyja abba akkor dobd neki (de ne erősen). - mivel ettől a kutya megzavarodik és tudod irányítani.


Mellesleg ajánlott egy ideig a fojtónyakörv is.


(Nekem ezeket mondták a kutyasuliban)

2012. ápr. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs meg a megfelelő tudásod, tapasztalatod a probléma megoldására, az anyagiak pedig "nem engedik", akkor keress neki szerető, FELELŐSSÉGTELJES gazdát, és vegyél magadnak plüsskutyát, azt nem kell kutyaiskolába vinni, és nincsenek szükségletei, amit neked felelősséged, kötelességed lenne elláss!


Egy fórumon nem lehet megtanulni kutyázni, főleg, hogy hozzád hasonló "szakértők" szólnak bele sokszor... Természetesen tisztelet a kivételnek, a kutyás kollégáknak.

2012. ápr. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igazából a barátom kutyájával szeretném, ha összebarátkozna, de sajnos támadja őt is. Pedig 2x nagyobb nála:S

Ezt a flakonos dolgot kipróbálom, ez lehet tényleg beválna.

3.válaszoló: kezdő kutyásként honnan kéne tudnom, hogy mit kezdjek a kutyámmal, amikor régen nem volt ilyen.. és igenis foglalkozok vele, normálisan nevelem, ez az egyetlen dolog, amire nem tudok megoldást, és ez sem régi probléma, hanem mostanában jött elő. Régen normális volt a többi kutyával.. Egyébként meg azoknak pofázzál, akik verik az állatokat meg kidobják az utcára..

2012. ápr. 6. 11:57
 5/6 anonim ***** válasza:
ajánlom a póráz két végén műsort.
2012. ápr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kaviccsal teli üveget tényleg próbáld ki... nekem bevált. Pedig nekem egy 5 éves kuvaszom van :)
2012. ápr. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!