Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítsen valaki, a kutyám 5...

Segítsen valaki, a kutyám 5 napja tüzel (10 hónapos kutya, első tüzelése) ma bejött hozzá egy kan kutya, nem szeretném ha kölykei lennének mert tenyészteni szeretném majd! Mennyi az esélye, hogy kölykei lesznek? Első tüzelésnél vemhes lehet a kutya?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 6. 11:11
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
63%

nekem is van szaporítótól olcsó kutyám, egészséges, szuper kutya, viszont van tenyésztőtől is méregdrága kutyám, aki szintén egészséges, tökéletes kutya.

De megfogadtam, többet nem veszek TK nélküli kutyát...


Aki megvesz egy méregdrága ebet, az tudatos gazdi, aki a menhelyről kihoz egyet, az is tudatos, hiszen lepapírozzák a dolgokat.


De aki szaporítótól hoz el... annál nem garantált, hogy jó helyen lesz a kutya....

tisztelet a kivételnek!

2012. ápr. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
69%

pf nem csak egy utcabajnok kutyával való szaporítás miatt leszel szaporító te eszes. Azért is az leszel főleg azért leszel az mert fajtatiszta kutyával párosítód és csak pénzért eladod őket ezért leszel az! Attól nem leszel tenyésztő mert van mondjuk egy máltaid és keresel hozzá egy ugyanolyat..pakoltasd ki a kutyádat ő nem akar kicsiket és az ország sem akar több szaporítót már :@

Onnét is látszik lövésed sincs a dologról mert ilyen kérdést hogy első tüzelésnél lehet -e terhes..szerinted??

Légy tudatos gazdi kérlek!

2012. ápr. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
73%

Tenyészteni akarsz de nem akarsz kennelt?

Akkor nem tenyészteni hanem szaporítani fogsz.....

2012. ápr. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
21%

Ez tetszik :))

"szeretnék almot egy azonos fajta kutyától, nem pedig egy ilyen utcai kutyától akitől nem tudni milyen örökletes betegségei lesznek a kiskutyáknak! "

Komoly tenyésztői hitvallás.

2012. ápr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

ettől független semmi jogod nincs ahhoz, hogy olyat mondj, hogy a menhelyen sok kutya van!Azt feltételezed rólam, hogy menhelyre adnám, vagy éppen olyannak adnám el aki által a sorsuk ide jut!

Csak is jó körülmények közé adnám és ha nem is tudnám az összeset eladni akkor se raknám ki a szőrüket!

De szerintem kevesenek tudnák megítélni úgy a megtermékenyítést, hogy arra érnek haza,hogy egy kan kutya van bent az udvarba!

Nem vagyok médium, hogy láthassam megtörtént-e az aktus!

2012. ápr. 6. 11:23
 16/33 anonim ***** válasza:
32%
Nem valószínű, de lehet h vemhes lett. Ilyenkor még nem szokták engedni a szukák, a 10-14. nap környékén szokott ez bekövetkezni. Vidd el állatorvoshoz, ő tud adni rá vmit, ilyen esemény utáni tablettához hasonlít, ha nem akarok ivartalaníttatni.
2012. ápr. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
75%

nem is azt mondtuk, hogy médium vagy. Csak olyat kérdezel, amit egy felkészült tenyésztő tud.

Hiszen ha valaki tenyésztő akar lenni, akkor felkészül erre az egészre, ő is és a kutyái is...


Azt sem mondtam, hogy menhelyre adnád... de lehet hogy elviszik tőled a kutyát mondjuk, 20 e forintért, és később kivágják, mert nem kell.. ergo menhelyre kerül (vagy agyonütik - sajnos ismerek ilyet -)


De.. aki 100 e forintért (vagy többért) megvesz egy kutyát az nekem elhiheted, nem fogja kivágni az utcára, mert nem kevés pénze áll benne.

És aki büszke a kenneljére, az nem igazán ad el 90 ezer alatt kutyát.

2012. ápr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos nem ennyire egyszerű az, hogy a kutyád kölyke és annak kölykei nem kerülnek menhelyre vagy sintértelepre. Inkább nagyon is valószínű, hisz nem tudod majd ellenőrizni, főként a tovább szaporodásukat. Nem fogod tudni ellenőrizni, hogy 5 év múlva, 10 év múlva még az eredeti gazdánál vannak-e a kölykök és azok kölykei + azok kölykei. Ez egy ördögi kör, amit, ha elkezdesz, akkor nagy valószínűséggel kutyák rosszul fognak járni. Hidd el a menhelyre bekerült kutyák 60-70 százaléka hasonlóan jó szándékkal indult, de valami baj történt... És nagyon-nagyon sokan vannak ők, reményük a gazdira pedig egyre fogy, hisz nincs annyi jó gazdi, mint gazdit kereső kutya.
2012. ápr. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
85%

meg azért az sem mellékes, hogy 100ért már TK-t is vár az ember az állat mellé, hiszen csak úgy nem adunk ki ennyi pénzt olyan állatra, amiről nem tudunk semmit (se a szüleiről).


És mivel adás-vétel készül róla, tetoválási szám, chip regisztrálva van, és regisztrálni KELL így mindig nyomom követhető az aktuális gazda.

2012. ápr. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
75%

Kedves előttem szóló, most nem a kérdező védelmében, de nekem van mentett afgán agaram, és ha jó tudom ők se 20ezerbe kerülnek, szóval szerintem az se számít hogy mennyiért veszi a kutyát, attól még hogy van 150ezer forintja egy kutyára, nem biztos hogy felelős állat tartó lesz!


Kedves kérdező kennel nélkül nem leszel tenyésztő, és még az sem biztos hogy a most 10 hónapos kutyád valaha jó tényészszuka lesz, ezt is tudja egy felelős tenyésztő.


Amúgy meg ezt az állatorvosodtól kellett volna megkérdezned, hogy ilyenkor mi van....

2012. ápr. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!