Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ausztrál juhászkutya vagy mudi?

Ausztrál juhászkutya vagy mudi?

Figyelt kérdés

összeírtam hogy számomra mi az előnyei és hátrányai a 2 fajtának, ahol kérdőjel van ott nem voltam biztos benne hogy valóban úgy van-e.

Mozgásban, taníthatóságban szerintem nincs nagy különbség.

Aussie:

Előnyei:

Szőre

nagyobb

csendesebb

lovakhoz jobb

Hátrányai:

Drágább


Mudi:

Előnyei:

Olcsóbb

füle (hegyes)

nyugisabb ?

jobb védelmező ?

Egygazdás

magyar

Hátrányai:

Szőre (göndör)

ugatós

kicsi


Ja és még annyi hogy lakásba lenne, tanár vagyok így sok időm lenne rá (szünetek), de munka után is egész délután vele foglalkoznék.

Szerintetek melyik legyen?



2012. ápr. 6. 11:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
19%

Mudinál nyugisabb hát nyugis ha lemozgatod megfelelően. Egy terelőkutya nem valami nyugis. (Saját tapasztalat).

Jobb védelmező

Hát inkább néha-néha jelez de minden embert imád.



Szerintem neked inkább az Ausztrál juhászkutya való. Mivel annak csak 1 hátránya van még pedig az hogy drágább. Ennyi hátrány mellett szerintem ezt kéne választani! Lakásban ha le van mozgatva ő is jól tatható!

2012. ápr. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem pont ez a két kedvenc fajtám, de a mudit jobban szeretem, és olyanom van is. :))

A mudi nem nyugisabb, hanem sokkal pörgősebb mint egy aussie (már ha azt nézzük, hogy a mudi van olyan pörgős mint egy border, és a border sokkal pörgősebb mint az aussie.) És nagyon jó védelmező. Igaz az aussiera is azt írják a standardban, ellenben sok ember azt mondja, nem igaz. A mudi 100%-osan egygazdás, az aussie talán nem annyira.

A méretére csak annyit, hogy: a mudi mérete nagyon változó. Vannak apró jószágok és akár 45-50 cm-es "óriások". Ilyen téren nem túl egyenletes a fajta. Ki lehet következtetni nagyjából, hogy mekkora lesz a kölyök. A lovakhoz nem tudom miért jobb az aussie. A mudi ugyanúgy terlőkutya. Imádja az állatokat.

Én a mudit választanám a helyedben, de csak mert jobban szeretem. Szerintem mindkét fajta megfelelne neked.

2012. ápr. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még miért hátrány, hogy göndör a szőre? Csak mert ápolhatóság szempontjából az aussie sokkal problémásabb. Egy mudit szinte "tilos" fésülni, fürdetni. Én is megjártam az első kutyámmal, amikor ezt még nem tudtam. Kinek mi. Én élnék halnék egy olyan kutyáért akit órákig lehet fésülgetni. :D
2012. ápr. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Járok lovagolni és azt olvastam hogy: Többek tapasztalata alapján az ausztrál juhászkutya igen sajátos kapcsolatot ápol a lovakkal. Nem fél tőlük, de terelni sem próbálja meg őket. Ennek megfelelően bevett szokás, hogy lovas emberek (különösen westernlovasok) kísérőkutyának választják maguk mellé.


A göndör szőr nekem nem tetszik, szeretem ha egy kutyának hosszú selymes szőre van, amit kedvemre fésülgethetek :D

2012. ápr. 6. 11:58
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát én pont most láttam a facebookon gyönyörű képeket amiken egy mudi és egy ló játszott együtt. De hát ha a szőre nem tetszik, akkor ne őt válaszd. De szerintem teljesen tökéletes kutya nincs, kompromisszumot kell kötni.
2012. ápr. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
49%
100x inkább aussi szerintem egy gyönyörű fajta :)
2012. ápr. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Minden egyedfüggő. Az én mudim például egészen nyugis, csak akkor pörög, ha játszunk, vagy szaladgálhat a testvérével. A nővére, aki szintén nálunk van, eszméletlen pörgős, viháncolós, ugrándozó. Már kiskorban jól látszik egy kutya jelleme.

Tapasztalatom szerint nem túl ugatósak, másoknak is ez a megfigyelése, de ez sokban függ a neveléstől is. A pumi például nagyon csahos, mindig "beszél".

Nekem személy szerint nagyon tetszik a csigás, göndörödő szűrük, gyönyörűen csillog és puha, de persze ez ízlés dolga teljesen. A lovakkal is jól kijönnek, ha kiskortól szoktatva vannak, mi is fogunk járni lovas túrákra.

Szerintem kiállításon, fajtás programokon ismerj meg minél több egyedet, hogy viselkednek, milyenek a gazdáikkal stb, a mudisoknak például Bujákon -Hatvan mellett- lesz majd egy túrájuk, amin bárki részt vehet:

[link]

Képről minden kutya másképp néz ki, mint élőben. Ezért nem is ajánlok neked fajtát, mert írhatnék akármit, neked kell érezned, melyik fajta illik inkább hozzátok.

2012. ápr. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%

Csak annyit jegyeznék meg, hogy az aussie nagyon jó öv kutya... szóval védelemként inkább aussie.

Az aussie nagyon nem egyszerű fajta nagyon tudnak pörögni és totál ön és közveszélyesek néha, unalmukban meg szétszedik a lakást. Én semmiképpen nem vennék aussiet lakásba... szóval én ezt meggondolnám a helyedbe egyébként nekem is aussiem van :)

2012. ápr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó, a mudi is ugyanolyan jó őrző. Nagyon erős ösztönei vannak ilyen téren. Arról meg nem tehet, hogy alkatilag nem olyan erős. Amúgy meg bármelyik kutyát el lehet tenni láb alól sajnos.
2012. ápr. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem egyik fajtába sincs belekódolva, hogy hogyan viselkedjen a lovakkal. Ha egy jól nevelt mudira rászólsz kétszer, hogy ne kergesse a lovakat, az se fogja, és bármelyik aussie is elkezdheti őket üldözni, csak mert neki éppen pont ahhoz van kedve. A kutyák nem csak fajták, hanem egyedek is.
2012. ápr. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!