Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összezavarodtam. Vélemény?

Összezavarodtam. Vélemény?

Figyelt kérdés

Igen, megint én vagyok az a h_lye aki 3. kutyát szeretne.

Van egy csivavánk és egy amstaffunk.

Eddig néha-néha vittem el sétálni a csivavát, az amstaffot anyum hordja futni. Egy hete minden nap sétálok a csivavával. Kedden 2 órát sétáltunk, szerdán megmakacsolta magát és fél órát se jött, majd a csütörtököt kihagytam, pénteken se akart jönni. Előtte már anyunak mondtam azt hogy jó lenne egy közepes kutya amivel többet tudok sétálni. Egyenesen "nem lehet róla szó" volt a válasz. Most hogy ezt mondtam neki hogy minden nap viszem, de nem jön azt mondta beszélünk róla. Minden nap lenne bőven lenne időm 2-2.5 akár 3 órát sétálni, kedvem is lenne hozzá, de csivavával lehetetlen:(

Az amstaffot nem szeretném vinni, ezt anyunak is megmondtam itthon az udvarba elvagyok vele, de nem szívesen viszem ki. Nem vagyok az az ember társaságát kereső ember, szóval inkább kutyával mennék, vélemények így megérné kutyát hozni?

Én személy szerint mudira gondoltam, Magyar fajta, okos és mozgással sincs semmi baja, faluban élünk, Duna mellett, úszás, völgyön sétálás és erdőben mászkálási lehetőségek.



2012. ápr. 1. 20:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
A mudi is hiperaktívvá válhat. Valami kis keverék? Menhelyről. Vizsla? pumi?
2012. ápr. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
15%
A válasz egyértelműen magyar vizsla.A legjobb,leghűségesebb,legkitartóbb társ.Ha jól neveled,és elég időt szánsz rá,nem fogsz csalódni benne:)
2012. ápr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Vizslát anyu ellenzi, mert mikor apuval együtt voltak akkor volt 2, nem nagyon szerette, apu akart is régen hozni nekem, anyu nem engedte. A mudit is csúnyának tartja, akkor még a pumit..:/

Keveréktől fél, hogy nagyon nagy testű lesz

2012. ápr. 1. 20:49
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul nevelt kutyák mellé nem ajánlott másik kutyát hozni, főleg nem mudit. Ez egy egészen érzékeny és hozzáértő nevelést igénylő fajta. Nagyon sok mozgásra és foglalkpzásra van szüksége.

Amúgy pedig elég érdekes hozzáállás, hogy csak azért akarsz kutyát, hogy sétálj vele. Azért ennél egy kicsit több kéne ide, egy élőlényról beszélünk.

2012. ápr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Ha csak sétákra kéne akkor nem kérném anyuékat ilyenre:)

Milyen rosszul nevelt? Nem mondtam hogy rosszul van nevelve egyik kutya is, mert én nem szívesen vinném el amstaffot az nem azt jelenti hogy nevelési problémái vannak. Az maga hogy amstaff és az rémít a sétáktól, vittem őt is, de ha nagyon muszáj csak akkor inkább kimegyek labdázunk futás, meg simogatás.


Egy kicsit érdekesebb: volt szomszédunk 3 kutyája van, egy nj egy tacsi keverék és egy öreg foxi, foxi kikötve, német juhász bezárva tacsi szabadon...

2012. ápr. 1. 21:07
 6/22 anonim ***** válasza:
85%
Az a kutya amelyik eldönti, hogy nem akar sétálni, annak valami problémája van. Ha pedig tényleg semmi baj velük akkor főleg nem értem miért kell még egy kutya? Elég értelmetlenül írtad le, de az a baj a kutyával, hogy amstaff? Láttál te már mudit? Elég jó őrző ösztönnel van megáldva, egygazdás, nem szereti az idegeneket túlzottan. A kutyákkal is barátságtalan ha rosszul neveled fel. Egy igazi amstaff ehhez képest kezesbárány más emberekkel, persze erősebb kutya az tény.
2012. ápr. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%
Amíg van két problémás kutyád, addig ne vegyél harmadikat. Tanulj meg úgy kutyázni, hogy mindkettőt el tudd hordani sétálni, és ha van két tökéletesen elégedett, boldog, rendszeresen sétáló és engedelmes kutyád, akkor jöhet egy harmadik.
2012. ápr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Hát, csivava szobacirkáló egész nap kinn futkározik, meg előtte (több mint) 2 óra séta..Egy darabig jön leül és néz, csak hazafelé képes jönni.

Hát régen vittem volt hogy nekünk jött kutya. És az hogy nem az a nyurga amstaff. És kaptunk megjegyzéseket is. Ami még magában nem az ami elveszi a kedvem. Nem tudom, én őt nem merem elvinni. Udvarban elvagyunk, de nem merem, ez nem a kutya hibája semmi nem volt ami adna rá okot.

2012. ápr. 1. 21:43
 9/22 anonim ***** válasza:
75%
Kutya a mudinak is nekimehet. És be is szólhatnak rá. Spőt még jobban is mert ismeretlen fajta és nem látszik veszélyesnek. Nekem 3 mudim van és rendszeresen beszólnak rájuk ilyen-olyan indokkal. Ne haragudj de kutyát nem az alapján kell választani, hogy beszólnak-e...
2012. ápr. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%
Ezért mondom, hogy tanulj meg bánni a kutyákkal, és kielégíteni az igényeiket. Ha a csivinek sok a két óra séta, akkor vidd csak egy órára. Az amstaffnak is szüksége van a sétára egyébént, ez nem attól függ, hogy te mit gondolsz róla, menni kell és kész, mert a kutyának kell. Ha meg alaptalan félelmektől hajtva nem mész vele sehova, akkor végképp nem való neked kutya.
2012. ápr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!