Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ausztrál juhászkutya vagy mudi?

Ausztrál juhászkutya vagy mudi?

Figyelt kérdés

összeírtam hogy számomra mi az előnyei és hátrányai a 2 fajtának, ahol kérdőjel van ott nem voltam biztos benne hogy valóban úgy van-e.

Mozgásban, taníthatóságban szerintem nincs nagy különbség.

Aussie:

Előnyei:

Szőre

nagyobb

csendesebb

lovakhoz jobb

Hátrányai:

Drágább


Mudi:

Előnyei:

Olcsóbb

füle (hegyes)

nyugisabb ?

jobb védelmező ?

Egygazdás

magyar

Hátrányai:

Szőre (göndör)

ugatós

kicsi


Ja és még annyi hogy lakásba lenne, tanár vagyok így sok időm lenne rá (szünetek), de munka után is egész délután vele foglalkoznék.

Szerintetek melyik legyen?



2012. ápr. 6. 11:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
De igen, a fajtákba bele vannak kódolva dolgok. A vadászkutyákba a vadászattal kapcsolatos dolgok. A pásztorkutyákba az állatszeretet például stb. Ennyi épp elég alapnak. Ha nem lenne belekódolva, akkor bármelyik kutya jó lenne bármire, ez pedig nem így van ugyebár.
2012. ápr. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
45%
Nem láttál te még akkor elég kutyát. Nem lesz minden vadászkutya automatikusan jó vadász, nem fog minden terelőkutya automatikusan terelni. Némelyikben jobban benne van az ösztön, a többiben kevésbé.
2012. ápr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
58%

Tényleg nem láttam :)) Most is csak 3 pásztorkutya alszik a szobámban. Nem egyformán jól terelnek, de mindegyiknek megvannak a fajához való alaptulajdonságaik.

A kivételek csak erősítik a szabályt. A fajták azért vannak, hogy legyen egy keret. Ebbe a keretbe a legtöbb kutya belefér, ki tökéletesen, ki kevésbé. Különben nem is tenyészthetnének vele (na persze van akit a temperamentum nem érdekel, csak a "show" kinézet).

2012. ápr. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
58%
Meg azt sem mondtam hogy a vadászkutya, vadászni fog a terelő meg terelni. Ahhoz persze meg kell neki tanítani. De az alapvető "kódjai" nélkül ilyenekre nem fogod tudni megtanítani.
2012. ápr. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Sheltieben nem gondolkoztál? Lehet lakásba jobb lenne mint az aussie.
2012. ápr. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Jahj, bocs félrenéztem, azt hittem az az előny ha kicsi...
2012. ápr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
de pl a colliet ajánlják lakásba, mert elég nyugodt fajta, az is hasonlít és nagy.
2012. ápr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat

A collienak nem tetszik a nagy bundája, és a collie bár lehet vele is de nem olyan jó frisbeeben mint a masik 2 fajta.

Várok meg valaszokat

2012. ápr. 10. 19:22
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
A mudi egészséges fajta, nem minden példánya pörög annyira, jól kell tudni kölyköt választani. Az ausztrál pásztor is szép, de ha nekem kellene választani akkor Mudi lenne. Jó terelőösztönű, igénytelen (a szó legpozitívabb értelmében) könnyen tanítható fajta, ami elég sokoldalú. Itt például terápiás kutyákként használják őket. [link]
2012. ápr. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ha meg a mudinak csak a szőre a baj... Olyan is van, aki nyírja :D

[link]

[link]

2012. ápr. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!