Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Húsvét után kapok egy koromfek...

Kimera10 kérdése:

Húsvét után kapok egy koromfekete, lány sinka kiskutyát. Ház örzőnek tarthatom? Elég ha az itteni erdőben gyakran megsétáltatom? Nincs "munka" számára, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nincs se szarvasmarhánk, se juhunk,csak nyulunk lesz.

2012. ápr. 6. 19:59
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
20:55 Most tervezem hogy mi elégíti ki igényeit, és ezért is kérdeztem meg tőletek,hogy mi a legjobb ilyen esetben.
2012. ápr. 7. 12:27
 12/20 A kérdező kommentje:
23:46 Igen trükköket tanítok neki ebben biztos vagyok.
2012. ápr. 7. 12:29
 13/20 A kérdező kommentje:
Egyébként falun lakunk.(Szabolcs-Szatmár-Bereg megye,Laskod)
2012. ápr. 7. 12:41
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miért veszel munkát igénylő kutyát, ha neked nincs igényed egy munkát igénylő kutyára. Biztos valami státuszszimbólum arrafelé a sinka, de ha csak házőrzőt akarsz, van rá jobb megoldás is.
2012. ápr. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Igazad van.Csak annyi még hogy én csak egy kiskutyát kérek nem házörzőt.Bevallom hogy a mostani pulimat láncon(nagy sugarú, vékony,sokszor elszakítsa)mert félek hogy elszökik és sintérek is járnak...valamint van a törvény hogy kutyát láncon kell, meg elég nagy farkaskutyája van a szomszédnak de csak ezekért tartom láncon ha nem vagyok otthon. Megpróbálkozom a sinkával szerintünk nagy kihívás lesz de nekivágok. Majd külön foglalkozom az ösztönével hogy a szomszéd baromfikat ne abajgassa de falun vagyunk nagy az udvarunk és erdő vesz körül szóval belevágok.Kitalálok majd neki valamit, elviszem majd Jóska bácsihoz ő majd segít,mert a szomszédtól kért egy keverék kiskutyát betanította és elvitték 40 000ft-ért szóval majd én is betanítom,egyébként úgy tervezem szerzek mellé egy fiút is szóval jól fogja érezni majd szerintem de ha nem majd odafigyelek rá.
2012. ápr. 8. 18:44
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Na ácsi, ezt már borzasztó rosszul kezded. Van egy pulid, akivel nem bírsz, erre beszerzel egy felturbózott pulit és azt hiszed, minden rendben lesz? Gondolkodj már egy kicsit, előbb neveld meg a pulit, utána akarj másik kutyát. A világ legnagyobb görénysége hagyni láncon elrohadni a régi kutyát lustaságból, és beszerezni mellé egy friss csilli-villit, "hátha az majd jobb lesz" alapon.

Igen, a puli már felnőtt, már el van rontva, melós rendbetenni. De tartoztok neki ennyivel.

Olyan törvény meg nincs, hogy láncon kell tartani a kutyát. Úgy kell tartani, hogy ne lóghasson meg, de arra a rendszeres séta, foglalkozás és jó kerítés a megoldás, nem a lánc... Jézudom, néha komolyan nem értem, hova lett a józan paraszti ész a világból.

2012. ápr. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszolóval egyetértve kiegészíteném: "szerzek mellé egy fiút is" Szóval szaporodjanak is a vakvilágba, igaz? Amúgy sem a másik kutya feladata, hogy szórakoztassa az egyiket, hanem a te feadatod, hogy lefoglald agyilag és minden nap megdolgoztasd!
2012. ápr. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Most és azonnal tegyél le a sinkáról! Ha nem tudod megnevelni a pulit, akkor ez a kutya számodra mégnagyobb rémálom lesz!


A puli láncontartása miatt pedig szégyelld magad!

2012. ápr. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Szabolcsi vagyok, nincs itt semmiféle törvény... Melyik kennelből veszitek?

Remélem sehonnan. Ha egy pulival ekkora gondok vannak, a sinkád is láncra fog kerülni. Nekem uszkárom van, 2 éves koráig csak űgy volt, semmi nevelés... Kisebb voltam, amikor kaptam, és miután megértem a kutyára, a kutyanevelésre, nem azt mondtam, hogy: na, anya és apa, ezt a kutyát nem neveltem, már amúgy sem lehetne, rakjuk láncra, vegyetek újat, arra majd jobban figyelek. NEM ám! Kerestem egy közeli, megbízható sulit, elvégeztem az alapot, most középre járok. Igaz, egy év volt, mire mindent helyretettem. De ez volt a kötelességem, elvégre felelősséget vállaltam érte! És egy év az semmi ahhoz, amennyit még tölteni szeretnék vele! Kérlek, gondold át az egészet! Ne egy ilyen kutyán kezd el kikísérletezni a kutyanevelési képességeid! Sőt, egyiken se! Hanem tedd rendbe a pulid egy szakember segítségével.


(különben megyek, úgy is a közelben lakok, és elviszem a sinkád!) Najó, viccet félretéve, kérlek: ne légy önző! csak akkor vállalj ilyen munkakutyát munka nélkül, ha te magad is munkanélküli vagy! Egy, hogy átérezd a helyzetét, milyen dögunalom úgy az élet, kettő, talán 24 óra elég lesz, hogy lefáraszd!!

2012. ápr. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
* úgy
2012. ápr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!