Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta kutyát ajánlanátok?

Melyik fajta kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Kutyavásárlás előtt állunk. Milyen fajtát ajánlanátok a következők alapján?

Legyen egy kiállása, nagy termete, hogy bárki ne jöjjön csak úgy be a kapun (kertben lenne tartva), viszont tulajdonságra legyen nyugodt, gyermekszerető,szelíd, családi kutya. Nyugodt lehessek, ha játszik vele a gyerek, este pedig vigyázzon ránk :-)

Köszi!


2009. jún. 17. 12:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%

Bocsi, de ez minden 5.kérdés szinte ugyanolyan kritériumokkal...

Véletlenül se dobott ki párat mielőtt elküldted?!

Neked is mindenki a labradort, goldent, kaukázusit és német juhászt fogja első körben ajánlani.

2009. jún. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
kaukázusi??!na azt ne...nem első kutyának való
2009. jún. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

örökbe fogadás?

rengeteg fajtatiszta kutya vár gazdira..pl.retrivermentők,vizslamentők,német dog mentők stb stb..

2009. jún. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én az Amerikai staffordshire terriert ajánlanám.Ha megnő szép tartása van és izmos.Órákon át imád játszani és a gyerekeket is szereti.Én merem ajánlani,mert nekem is volt nagyon szoros volt a kapcsolat köztünk.Szerintem ezzel a kutyával jól járnátok!
2009. jún. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Retriever mint házőrző?? Jó vicc.


Belgajuhász - azok közül is inkább a tervueren és a groenendel.

Személy szerint nekem a dobermanokkal is jó tapasztalatom van - akiket én ismertem a fent leírtaknak megfeleltek volna.

A bauceron vagy a rodéziai ridgeback hasonlóan jó választás - szerintem.

Ám mind a belga, mind a dobi vagy akár a németjuhász nevelést igényel. Nem kevés belefektetett energia kell hozzájuk - mint a legtöbb kutyához. Ezt szem előtt kell tartanotok.


De jó választás lehet egy 2-3 éves örökbefogadott kutya. Nagyon sok helyen nagy hangsúlyt fektetnek rá, h még mielőtt örökbeadnák a kutyát megismerjék a jellemét és ezen tulajdonságai alapján keressenek neki családot - tehát az örökbefogadók nem zsákbamacskát kapnak, hanem egy letesztelt, szocializált, kiszámítható kutyát. Érdemes utánanézni! Ha gondolod tudok egy-két linket adni.

2009. jún. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Leonbergi.
2009. jún. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

a bauceron egész napos elfogalatságot igényel,nem hinném,hogy a gyerekek mellet erre lenne idő..


"lötyötős" családi kutyának a labrador,vagy valamilyen mentett kutya pont jó..

2009. jún. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%
Én is az örökbefogadás mellett lennék. Elmentek a legközelebb eső menhelyre és elmondjátok, hogy milyen kutyát szeretnétek. Az ottani gondozó ez alapján javasolni tud Nektek kutyákat, akikből Ti választhattok. A legtöbb helyen lehetőség van kijárni és ismerkedni a Nektek tetsző kutyával.
2009. jún. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még nem volt labradorod, ha azt mondod h "lötyögös" családi kutyának pont jó..... Ha annyi ezresem lenne, ahány ilyen megfontolásból vett labradorral/goldennel találkoztam, és akikkel nem bírt a gazdája, akiken látszott h neveletlenek és a gazdi fejére nőttek és inkább azon gondolkoznak hogyan szabaduljanak meg tőle, akkor nagyon gazdag ember lennék.


Egy labrador sem magától nyugodt, okos, engedelmes...


- egy (örökbefogadott) labrador gazdája -

2009. jún. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én Német Dogot ajánlanék. Óriási mérete és mély hangja miatt elriasztja az idegeneket, a családjáért oda van, tűri, sőt szereti ha a kisgyerekek ölelgetik. Mi is ilyen kutyust szeretnénk vásárolni, csak még a megfelelő tenyésztőt nem találtuk meg, de remélem ez hamarosan sikerülni fog.

2009. jún. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!