Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlanáto...

Milyen fajta kutyát ajánlanátok nekünk és mikor?

Figyelt kérdés

Decemberben költözünk egy üdülőövezetnek besorolt kertes házba. Szeretnék mindenképpen kutyát majd, de tanácstalan vagyok.


Van egy 4 éves kisfiam, ezért mindenképpen kölyökkutya kellene, hogy együtt nőjenek fel.

Jó házőrző legyen (ugasson ha idegen jár a közelben) és szoktatható a szabályok betartására. (pl. ne túrja fel a kertet, ha baromfiudvart is csinálok, akkor őket se bántsa).

Ragaszkodó legyen, de ne igényelje a gazdi állandó közelségét...sajnos nem vagyunk időmilliomosok.


Gyermekkoromban volt németjuhászom, akivel jó emlékeim vannak. Volt még malamutom, akit imádtam, de ő tudom, hogy most nem lenne megfelelő (túl zabolátlan).


Még az ár is szempont. 50 ezernél többet nem szívesen adnék érte...


2011. szept. 27. 09:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!:)


Sok ilyen kutyafajta van, de ahhoz, hogy ajánlani tudjak, tudnom kellene, naponta sétáltatnátok-e, vagy csak hétvégente, esetleg sosem jutna erre idő, vagy csak ritkán?...

Az is fontos lenne, hogy a sétáltatást ki oldaná meg? - Az a cél, hogy a kisfiad is majd elbírjon vele, amikor 7-8 éves lesz, vagy a kutyaséta mindig is családi program lenne?


Nagytestű legyen, közepes, vagy kicsi?

2011. szept. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"Még az ár is szempont. 50 ezernél többet nem szívesen adnék érte..."

Mint ahogy az első válaszoló is írta, ezek az elvárások nagyjából bármelyik kutyára illenek. Az hogy hogyan viselkedik kizárólag a hozzáállásodon, nevelésen múlik.

Ha ennyire nem tudod milyet szeretnél, akkor menhelyi legyen. Fajtatiszta kutyát 50 alatt egyébként sem fogsz kapni.

2011. szept. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

50 ezer alatt lehet venni fajtatiszta kutyát!!!!

Ha nem akarod, hogy bent legyen a házba akkor nagy testű kell ami nem fagy meg télen!! Én a golden retrievert vagy a labrador retrievert ajánlom de ne decenberbe vigyetek kutyát hanem tavasszal mert a kiskutyának nem jó ha télen kerül hozzátok! A golden és a labrador nagyon gyerekbarát kutyus és ha jól nevelitek a kisfiad is el fog bírni vele.

És általába ugatnak ha idegen van a háznál viszont nekik szügséges a rendszeres séta és imádnak úszni is!

2011. szept. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mindent leírtál, hogy milyen elvárásaid vannak, de azt nem, hogy Te mit tudsz nyújtani a kutyának! Ezeket a legtöbb kutya "tudja", a keverékek is. Csak az a gond, hogy nem így születnek, tehát ezt a "tudást" ki kell faragni belőlük. Ha van rá naponta 3 órád, hogy ezt megtedd, és hajlandó vagy beiratkozni egy kutyaiskolába, ahol megtanítják neked, hogy mindezt hogyan érheted el, meg egyáltalán hogyan kell bánni egy kutyával, csak akkor vágj bele! Amúgy a "ne igényelje a gazdi állandó közelségét" kitétel a legnehezebb, ugyanis a kutya falkaállat, tehát a családja közelében érzi jól magát, egyedül nem. Ez persze nem jelenti azt, hogy 24 órás szórakoztatást igényel, de napi rendszeres foglalkozást, sétáltatást, tanítást igen. Legalábbis akkor, ha szeretnéd, hogy ő is teljesítse a fenti igényeidet.
2011. szept. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó ötlet lenne egy menhelyi kutyus! Több menhelyen is szét lehet nézni, illetve, ha elmondod a paramétereket akkor tudnak segíteni választásban is. Egyébként a keverékeknek erősebb az immunrendszerük, épp ezért ellenállóbak a fertőzésekkel szemben. Gondolom az sem utolsó szempont, hogy egy menhelyi kutyáért nem kell több 10 ezreket fizetni, van ahol ingyen, van ahol pár ezerért lehet kutyát kivenni. Egyébként menhelyeken is sok fajtatiszta kutyus van, szóval szerintem így járnátok a legjobban. Arra válaszolva hogy mikor legyen, azt mondom, hogy jobb ha már jobb időben hozzátok el. Főleg ha kölyök, mert nekem például nem lenne szívem kirakni 10 fokba egy két hónapos kutyát a kertbe. Mondjuk ha eleinte bent van, akkor azért nehezebb kiszoktatni, mintha már az elejétől kinn van a helye. Remélem tudtam segíteni! Jó kutyázást :)
2011. szept. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
10:02 vagyok. Itt egy oldal, amin egy csomó menhelyi kutya szerepel, Beállíthatod a keresési feltételeket, és lehet nézelődni!
2011. szept. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
9%

A hosszúszőrű németjuhászt ajánlom, sok örömet fog okozni, intelligens, igazi családtag lesz, az árba is belefér.

Az oltásokon nem szabad spórolni, mint általában a fajtiszták, érzékenyebb a betegségekre.

2011. szept. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hoppá, a link lemaradt :D : [link]
2011. szept. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez sajnos egy nehéz kérdés. Sok időt kell fordítani a kutyára és tiszteletet "kérni" tőle, különben mindegy milyen fajta... ezt pedig sok törődéssel és foglalkozással lehet elérni. Fontos, h gyerekbarát legyen, de mégis őrizze a házat és azért ne röhögje ki az esetleges betörő a méretei miatt. Gondolom azért ne ugasson sokat se.

Nem tudom mennyire vagytok tapasztalt kutyagazdák...ezt is jó lenne tudni. Én németjuhászt annyira nem ajánlanám, mindegyik kutya más-más tulajdonságokkal rendelkezik fajtán bellül is. Ha nem megbízható a vérvonal, agresszívvá válhat a későbbi években (nem akarok álltalánosítani), ezért kefejezetten örző-védőnek titulált kutyát ne!

Ami szerintem szóba jöhet

Magyar vizsla, labrador, de amit a legszívesebben ajánlanék az a:


border collie (mivel ők az egyik legtanulékonyabb fajta, nem túl nagyok/kicsik és imádják a családot!)

2011. szept. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

bordel colliról kép:

[link]


az utolsó hozzászóló :D

2011. szept. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!