Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsi de kertben tartható...

Kicsi de kertben tartható kutya fajtát keresek ami okos is!?!

Figyelt kérdés
Tapasztaltok,élmények is érdekelnek mondjatok el mindent.Ajánlatok dolgokat stb.

2012. ápr. 8. 18:36
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
Szerintem egy Basset Hound.
2012. ápr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:

Ha nagyon szeretnél még egy kutyát, gondoskodnod is kell róla, nem csak megveszed, "jajdecukii", majd a szüleid elajándékozzák vagy elviszik, mert nem törődsz vele.

Egy kutya NEM játékszer! Sétáltatnod, etetned, itatnod, játszanod kell vele, és még a bundáját is kell ápolnod!

Egy állat sohasem korcs! Maximum KEVERÉK!

Ilyen alapon, ha te félig francia és félig magyar lennél, a kutya is gondolhatná rólad, hogy "ez egy korcs, nem akarom hogy gazdám legyen"!

2012. ápr. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:

gondolni gondolhatja csak nem tud mit csinálni ..

én szeretem az állatokat meg velük vagyok de akkor is a vezér az az ember! embernél nincs nagyon termetű,tehetségű lény. ennyi..

2012. ápr. 10. 19:46
 34/45 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, hogy ezt ide leírom :D DE********************** HOGY LEKORCSOZOD A KEVERÉK KUTYÁKATT!!!

Mondjak neked valamit?

3 keverék kutyám van.

Eddig egyiket nem kellett semmilyen betegséggel elvinnem orvoshoz, semmi diszplázia, szembetegségek, szívbetegséget, érrendszeri megbetegedések ( 1 év, 3 év, 9 év a kutyusaim életkora)

Sokkal taníthatóbbak, mint a fajtatiszták, és igenis, van belőle, ami nagyon nagyon szép.

Idegrendszeri zavarok one nokedli, semmilyen fajtára jellemző rossz tulajdonságot nem kapnak meg, pl. kis szobacirkálóknál idegesség, szorongás

NEM VALÓ NEKED KUTYA :)))))))

2012. ápr. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:
nem fogom megismételni azt amit leírtam előzőleg ... nyilván én is védeném a kutyáimat.. nem érdekel hogy ennyien rám támadtok hogy így meg úgy meg hogy beszélek..itt nem a vitázás a lényeg és ha azt mondom korcs mi van? mondtam már van olyan hogy okos,jó,tiszta,rendes de az gazdától is függ. akkor is egy menhelyről hozott valami...
2012. ápr. 10. 21:38
 36/45 A kérdező kommentje:

ja és szerinted mért vannak a fajtiszta,okos,normális kutyának ára? a keverékek meg menhelybe kerülnek?

na? talán mert szegény,szerencsétlen kutya nem tud annyit mint egy fajtiszta..

2012. ápr. 10. 21:40
 37/45 anonim ***** válasza:
100%

Azért van annyi kutya a menhelyen, mert az emberek felelőtlenek. Tévedésben élsz, ha azt hiszed, hogy csak keverékek vannak ott. Minden kutya ki lett tenyésztve valamire, egyértelmű, hogy abban a legjobb, de kategorikusan kijelenteni, hogy a fajtatszita okosabb... na ez butaság.


Egyébként mutatok neked néhány "korcsot" az enyémek közül:

[link]

[link]

[link]

[link]



Jah, és itt van egy újmagyarok által tartott fajtatiszta akita, akit készülünk kimenteni onnan. Mond meg őszintén, szebb???

[link]


Lásd már be, hogy a keverék kutya nem egy rühes kis valami, ami a te képzeletedben él. Eléggé szomorú, hogy így látod. Szerintem ne tarts még egy kutyát.

2012. ápr. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%

Már ne is haragudj kérdező, tudom, hogy nem tartozik a témához, de annyira undorítóan beszélsz itt nemcsak a keverékekről, a kutyákról, az állatokról is, hogy csak azt tudom mondani, nem való neked semmilyen állat, még plüss sem, mert árad belőled az a tipikus gyomorforgató, emberi gőg, a felsőbbrendűség, amitől feláll az összes szőr a hátamon.

Amíg nem tanulsz alázatot és tiszteletet a fajok iránt, és amíg nem bírod megbecsülni az állatvilág szépségét, csak azt tudod szajkózni, hogy az ember a vezető, a felsőbbrendű lény, addig ne is próbálj állatok közelébe menni, mert nem fogod tudni megérteni őket.

Hányingerem van attól, hogy az embereknek egyre több százaléka gondolkozik úgy ahogy te, érzi magát vezető felsőbbrendű LÉNYNEK - mert az ember az Homo Sapiens Sapiens, az nem állat... na persze... (erről ne is nyissunk vitát) - és emiatt van nyomor az egész Földön, nemcsak környezetszennyezési szempontból vagy természetvédelemből, de politikai téren is, mert emberek azt gondolják, hogy ők felsőbbrendűek, és érdektelenek nemcsak más fajok érzelmeivel, a saját fajuk, az embertársaik érzelmeivel szemben is, és csak a saját vagyonukat és igazukat látják, ahelyett, hogy kinyitnák a szemüket és a fülüket és észrevennék mekkora pusztítást végeznek az önzőségükkel, az önimádatukkal.

Ha ilyen természetem lenne, mint neked, nem bírnék tükörbe nézni inkább szemközt köpném magam.

Csak úgy közölném veled, hogy minden kutya okos a maga módján, és még egy KORCSból is, - ahogy te hívod őket - válhat nagyszerű társ, sőt sok esetben hálásabb is egy menhelyi mentett kutyus, mint egy tk-s fajtatiszta egyed. Ha az embernek nincs elképzelése - mint neked, mert fogalmad sincs, hogy mit akarsz - akkor alap, hogy menhelyi kutyát vesz magához, egy bármilyen KORCSOT, amit tulajdonképpen az a nagyszerű és általad mélyen tisztelt és ajnározott EMBERI FAJ hozott létre, az ő tudatlan, az ő felelősségtelen terméke, amelyet csak úgy, mint valami értéktelen szennyet kivág az utcára, mintha nem hozzá tartozna, mintha valamiféle fertő lenne, PEDIG Ő TEREMTETTE! A te - és sajnálatos módon az én, azaz a mi - felsőbbrendű fajunk!

Azért néha el kéne gondolkoznod ezeken a dolgokon. Egy keverék nem tehet róla, hogy keverék, és te sem tehetnél róla, ha mondjuk félvér lennél, csak az a KÜLÖNBSÉG, hogy egy kutya, vagy bármilyen más állat ugyanolyan odaadással szeret minden embert - még az igazán romlott, gonosz embereket is - és nem törődik vele, hogy honnan jött, és hogy mivé lett, és hogy fajilag hová tartozik, csak SZERETI!


Többiek, sajnálom ezt a kirohanást, de nagyon felháborodtam.

2012. ápr. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim válasza:
Törpe Schnauzer. Nekünk ilyen kutyánk van, Samu.Nahyon aranyos, játékos, és ha sok időd van rámindenképp ajánlom.Most pontosan nem tudom hogy benne van e a magassági határban.Mi nagyin hamar összebarátkoztunk.
2012. ápr. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 compactegon ***** válasza:

22.09-es tegnap esti "kirohanós". gyönyörűek a kutyáid! főleg a két husky mix tetszik :)

kérdező, szerintem neked még nagyon sokat kell fejlődnöd, ha azt hiszed az ember az evolúció netovábbja (pont most akarják külön törzsbe sorolni a delfineket állítólag, mivel intelligenciájuk révén kimagasodnak a többi faj közül). az élővilágban harmónia (lenne), ha mi, a "vezérek", a mindenhatóak nem b#sznánk szét magunk körül mindent, ami még egyáltalán megmaradt. ennyit az emberről.

csak hogy a kérdésre is válaszoljak: foxi,schnauzer. egyébként vannak fajtamentők is. ott óccsón vehetsz fajTAtiszta kutyát, ha már ennyire számít.

2012. ápr. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!