Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e tacskót kertbe?!?

Lehet-e tacskót kertbe?!?

Figyelt kérdés
a lakásba nem jöhet kutya.. de én a tacskót néztem ki magamnak (okos,rövid szőr ha ilyet tudsz oszd meg velem).lenne szélvédett helye kutyaháza stb. csak az a kérdés hogy lehet-e kertbe és télen bírni fogja-e a -20 fokot akár..

2012. ápr. 8. 21:58
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
szélvédett, szigetelt, ház? hely? mert tacskót szeretnék de csak kertbe lehetne..
2012. ápr. 9. 09:31
 12/23 anonim ***** válasza:
Ha mínuszok vannak, nem sokra mész egy szélvédett, szigetelt házzal, fűtés kell neki és pont.
2012. ápr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
A szálkás szőrű tacskó valamivel szívósabb. Kintre inkább ilyet vegyél. Rokonomnak szálkás van, és kint szokott lenni, csak ha nagyon hideg van, akkor engedi be. Ha van valami műhely, vagy pince, akkor nagyon hidegben ott is elvan. Esetleg garázsban. Nekem már telelt ki kutya a műhelyben és nem lett semmi baja. A tacskó nem szobakutya, csak annak tartják. Úgyis fogod látni, hogy mennyire fázik, és akkor az előszobába, vagy garázsba, vagy valami ilyen helyre be tudod tenni. Fog nyüszíteni (furcsa lesz neki, hogy be van zárva), de kibírja. Úgyhogy szerintem nyugodtan vegyél tacskót, de kintre inkább a szálkás való. A rövid szőrű tényleg nagyon tud fázni. Remélem tudtam segíteni. :)
2012. ápr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
a nagyanyámnál is kint van a tacskó és tényleg elég fagyos de a kutyaháza jól bélelt és így kibírja bár ha törpetacsi akkor nem tudom mert az egy rendes méretű kutyus
2012. ápr. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy, hogy a kutya csak kibírja, vagy jól érzi magát...
2012. ápr. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
hát az nem mindegy.. de amúgy a szálkás szőrűvel nincs sok gond a bundájával? mert épp ezért akarok rövid szőrűt hogy ne legyen sok dolgom a bundájával.
2012. ápr. 9. 20:26
 17/23 A kérdező kommentje:
ja és nem akarok törpe tacsit mert az még gyengébb szegényke..
2012. ápr. 9. 20:27
 18/23 anonim ***** válasza:
A szálkás szőrűnek sincs gond a bundájával, viszont az még emberbarátabb fajta, még kevésbé való kertbe, mint egy belevaló rövidszőrű...
2012. ápr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
most akkor szálkás szőrű vagy rövid szőrű a megfelelőbb kintre??? egyik ezt mondja másik másikat..
2012. ápr. 9. 20:48
 20/23 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek, én csak kinti tartásra semmilyen kutyát nem ajánlok. Régen meg lehetett ezt csinálni, mert akkor az emberek egyrészt nem voltak el egész nap, valaki mindig volt otthon, másrészt a szabadidejüket a szabadban töltötték, nem bezárkózva a számítógép meg a tévé előtt. De az az elzártság, amit ma a kerti létezés ad, egy kutyának sem való igazán. Napi pár óra foglalkozás remek, csak a nap többi részében, jó esetben is 20-22 órában tök egyedül van a kutya bezárva egy kertbe, és az egyetlen szórakozása az, hogy megugatja a postást. Rengeteget számít a kutyának az, hogy a nap nagyobbik részében a gazdájuk lábánál fekhetnek, vagy vastag falakkal elválasztva tőlük úgy, hogy még a hangjukat sem hallják.

Ezért ha már mindenképpen muszáj kinti tartásra kutyát javasolni, akkor a legkevésbé emberhez ragaszkodót ajánlom, mert őt viseli meg legkevésbé az egész napos egyedüllét. A szálkásszőrű tacsi sokkal ragaszkodóbb a sima szőrűnél általában, ezért hiába bírja jobban az időjárást, kevésbé való kintre.

2012. ápr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!