Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki vihetem a kertbe ahol...

Ki vihetem a kertbe ahol macska is van, míg nincs beoltva?

Figyelt kérdés
Holnap mamám örökbe fogad egy 8 hetes kis kölyök kutyát( havanase keverék). Amíg nincs beoltva semmi ellen,addig kivihetem a kertbe?(egyébként a háznál macska is van...) És kb hány db oltás kell egy kutyának kiskorában? és árakat tudnátok írni? Köszi.

2012. márc. 31. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát elvileg kiviheted...

De csak felügyelettel.

Nagyon figyeld, nehogy felegyen bármit is.


(Amúgy a parvo, amitől ilyenkor a legjobban féltjük a kutyákat a levegőben terjed, tehát tulajdonképpen mindegy, hogy hol van a kutya...de nyilván a házban azért valamivel kevesebb szennyeződés van.)


Viszont amint hozzátok kerül, már ideje is az első oltásnak.


[link]


Tessék, ebben minden oltás benne van, még olyanok is, amit azért nem fontos megkapnia - pl. a parvo ellenit 12 hónapos kortól nem szokták ismételni, mert addigra már elég erős a kutya immunrendszere ahhoz, hogy gond nélkül legyűrje.



A cicától nem kell félteni, nagyon kevés olyan betegséget hordozhatnak, ami ártalmas a kutyára.


Az oltási árak nagyon változóak.


A féreghajtás max. 500 ft, a többi 2500-5000 között szokott mozogni.

(De ebben 2 van, egy parvo meg egy kombi, ha jól emlékszem.)

és ezt kell 3x ismételni.


A legjobb, ha megkérdezed az állatorvost.

2012. márc. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt hiszem 3 kölyök kori oltás a javasolt,de a dokik 5 oltást is beadnak nekik.ára: Ha jól tudom 3500 Ft körül mozog.Szerintem ki engedheted,de minnél elöbb az oltásait rendezd!
2012. márc. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb kutya kertben éli életét úgy hogy be sem teszi a lábát a házba. És nincs semmi bajuk. Ennyire nem kell eltúlozni.
2012. márc. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
azok a kutyák, amik meg elkaptak valamit, és már nincsenek köztünk, azok meg már nem a kertben élnek - ugy-e...
2012. márc. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez sosem lehet teljesen kiszorítani. A racionális védekezés pont elég, az már nem racionális (mivel nem hal meg a kutyák nagy része aki a kertben van amikor még nem kapott oltást) szerintem ha a kutyát sterilszobában tartjuk amíg meg nem kapja az oltásokat. Ilyen formán te se érj hozzá, mert hátha valamit felszedtél amíg nem voltál otthon. Én inkább megyek olyan tenyésztőhöz, akinek a szalmán ellett a kutyája és gyönyörű szép, egészséges, mint olyanhoz aki eltúlozza az egészet és hónapokig elzárja a kutyáit az élettől mert kölykei vannak. Na persze aki az "életképtewlen" fajtákat szereti az jobb ha vigyáz mindennel.
2012. márc. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, az én szüleim is így álltak sokáig az oltásokhoz.

Aztán amikor vemhesen fogadtunk be egy szukát és kiderült, hogy már túl van a 40. napon, ellett 8 gyönyörű kölyköt.


Igazi kis keverékek, akik az armageddont is átvészelik.

5-nek sikerült jó gazdát találni az ismeretségi körünkből, de 3 a "nyakunkon maradt".

Egyikükről már eldöntöttük, hogy megtartjuk, ő megkapta az első oltását.

A másik kettőről is döntöttünk: maradnak, már akkor sem tudtunk volna megválni tőlük, ha jön az álomgazdi.

Pedig mennyivel jobban jártak volna egy másik gazdával.


Vasárnap még senkinek semmi baja, hétfőn látom, hogy Panni iszonyatosan kedvetlen, nincs étvágya, nem is iszik.

Nyakamba vettem egy hordozótáskában, úgy bringáztam az orvoshoz mert nem volt aki elvigyen.

Kapott injekciót meg valami tablettát és hazaküldte azzal, hogy másnap is jöjjek.


Másnap is mentem, addigra még rosszabbul lett, már alig mozgott.

Megint injekció. Ez ingyenes volt, majd kedden kifizetem.

Tudta szerintem a doki, hogy már nem lehet segíteni a rajta, de nem tudom, miért nem mondta meg, meg miért nem rakta infúzióra,...


Akkor még azt se tudtam, mi az a parvo!

De még azt se, hogy a veszettségin kívül más oltás is létezik!


Keddre mintha kicsit jobban lett volna.

Csak 2-3 órára hagytam magára, és mire visszaértem, halott volt.

Az semmi, de a hétfőn még semmilyen tünetet nem mutató Betyár (aki akkor még vígan jött velünk sétálni) csak feküdt a földön mozdulatlanul.


Azonnal beültünk vele a kocsiba és száguldottunk a legközelebbi állatkórházba.

Menthetetlen volt, amikor elaltattuk, egy hatalmas vértócsa keletkezett körülötte, ami a végbelén át távozott.



Ha én előbb tudom, hogy miért kell az a h.lye oltás, egy pillanatig nem gondolkozom, hogy mindenki mindent megkapjon.


és a 3. tesójuk csak azért élte túl, mert megkapta azt az egyet... (Utána gyorsan a többit is.)



Kérdező!

Én olyan poklot a halálos ellenségemnek se kívánnék.

Szerintem tanuljon mindenki az én hibámból, aki teheti.


Nem azért nem hallunk sok halálesetről, mert a kutyák olyan ellenállóak, hanem azért, mert falun születik 5-10 kutya, 3 túléli és kész, a többiről nem is beszélnek.



Nem azt mondom, hogy az oltásokig steril környezetben legyen a kutya, de az oltásokat kapja meg időben és mondjuk ne oltás előtt kerüljön népes kutyaközösségbe.

2012. ápr. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én egy szóval sem mondtam, hogy ne kapjon oltást. Én csak azt mondtam, hogy nevetséges túlaggódás, hogy saját kertembe sem vihetem ki lassan a kutyám amíg meg nem kapja. Azért a kert meg a kutyaközösség között van egy aprócska különbség.
2012. ápr. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ja igen, bocsi, kicsit félreértettem.

csak már annyira begőzölök a témától, hogy inkább leírom, nehogy mással is megtörténjen...:(

2012. ápr. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nem hittem hoyg ennyi értelmes válasz érkezik majd. Kommentelő : nagyon sajnálom a kutyáidat :(
2012. ápr. 3. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!