Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e tacskót kertbe?!?

Lehet-e tacskót kertbe?!?

Figyelt kérdés
a lakásba nem jöhet kutya.. de én a tacskót néztem ki magamnak (okos,rövid szőr ha ilyet tudsz oszd meg velem).lenne szélvédett helye kutyaháza stb. csak az a kérdés hogy lehet-e kertbe és télen bírni fogja-e a -20 fokot akár..

2012. ápr. 8. 21:58
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
50%

Na hát én azt nem mondanám, hogy a kutyát bent kell tartani. Épp ellenkezőleg. A kutya egy állat. A kutyának szüksége van a kertre, a zöld fűre, a friss levegőre. A kutyának az nem élet, hogy bent van egy lakásban (jó esetben nagyobb lakásban) és még egy jót futni sem tud. A kutya kintre való. Jó hát egy csivava nem, vagy valami ehhez hasonló kis kényes jószág. De azért a tacskóra nem mondanám azt, hogy kényes.

Ez a felfogás pedig annak az eredménye, hogy a panellakásokba bezsúfolnak mindenféle kutyát. A szívszorulás kap el, amikor egy basset-ot, vagy egy németjuhászt lakásban tartanak. Milyen lehet már az neki?! Gondolj bele, semmit nem tud csinálni, csak feküdni, nehogy leverjen valamit. A kutyának szüksége van a kertre. Másképp nem is igazi kutya.

És ha hideg van, akkor bebújik a házába és semmi baja nem lesz. Máshol is elvan a kutya kint, legyen az egy tacskó, vagy egy kaukázusi. Nem kell annyira félteni a kutyát a kinti léttől.

Gondolom ezeket olyanok írják, akik nem kertes házban laknak és életében nem látott még boldog kutyát a kertben. Látnád, milyen örömteli a kutya, amikor a hóban szaladgál, vagy csak kirohan az esőre.

Bocsi, egy kicsit eltértem a témától, de szerintem a kutya megvétele előtt ezekről el kell gondolkozni. És ez nem csak a tacskóra vonatkozik.

Remélem kihámozod belőle a lényeget és okosan döntesz. :)

2012. ápr. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
az utolsónak köszönöm szépen. nagyon igaz.. nyilván aki még nem tapasztalhatta milyen a kertbe egy kutya az azt mondja hogy "jajj ne" pedig tényleg egy kutya egy állat.. kin a helye persze vannak ezek a mai túltenyésztet zsebebek.. nyilván az 1 hetet se bírna ki.. de egy igazi kutya kertbe való. köszönöm hogy felvilágosítottál/gositottatok
2012. ápr. 10. 08:47
 23/23 anonim ***** válasza:

nekünk télen bejött de a garázsban kibírta volna vagy a kazánházban igazából csak annyi a lényeg hogy nyáron legyen kint neki árnyék télen meg tedd be garázsba vagy ilyesmi helyre és rakj oda neki rongyokat hogy ne fázzon így kibírja

amúgy aki azt mondja hogy a tacskó nem kertbe való az nagyot téved valóban kell neki meleg hely télre de jól alkalmazkodik minden körülményhez

2012. máj. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!