Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire nehéz lefárasztani...

Mennyire nehéz lefárasztani egy border colliet?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom imádom ezt a fajtát és a legnagyobb álmom, hogy ilyen kutyám legyen. Viszont most panelban lakunk, így eszembe sem jutott ide hozni egy ekkora mozgásigényű kutyát, szóval most csak egy havaneset mertem bevállalni. De ha egyszer sikerül eljutnunk addig, hogy kertes házunk legyen (minimum 10 év), akkor nagyon szeretnék egy ilyen kutyust.


A mostani kutyám az első és még csak ízlelgetem a kutyatartás örömeit és nehézségeit és bár azt hittem, hogy lustaságomból adódóan nem fogom olyan gyakran sétáltatni, de magam is meglepődtem, hogy minden nap képes vagyok legalább egyszer, de van hogy többször is akár 2-3 órákat is lent tölteni vele (+ az egészségügyi séták természetesen). Szeretek vele foglalkozni és bár még csak fél éves, már most is nagyon sok dolgot sikerült megtanítanom neki, és már a behívás is nagyon jól megy neki (bár még nem 100%-os). Viszont azt is hozzá kell tennem, hogy egyelőre nem dolgozom, de gőzerővel munkát keresek, szóval valószínűleg akkor kevesebb időm is lesz. Plusz a párommal gyerekeket is szeretnénk.


Szóval elég összetett a dolog és lényegében az a kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy ha kertes házunk lesz, dolgozni fogunk és lesz 2-3 gyerekünk, akkor mennyire merjek egy ilyen fajtát bevállalni? Tudom, hogy nagyon sok foglalkozást igényel és az az első szempont, hogy a kutyának jó legyen, nem az, hogy mennyire vágyom rá. Szóval mennyire nehéz lefárasztani egy border colliet? Esetleg vannak itt olyan border collie tulajdonosok, akik hasonló körülmények között tartanak ilyen kutyát?


2012. ápr. 9. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kolleganőm panelban tart 2 bordert. Sok helyen egy border tartása felér egy életmód váltással.

Napi 2-3 óra aktív foglalkozás, amiben benne van a fizikai-szellemi fárasztás, kell nekik. Hétvégén agility, kirándulás, terelés. Ha ezt megtudjátok adni neki, akár panelban, akár kertes házban, vagy akár 2-3 gyerkőc mellett, akkor hajrá! :)

2012. ápr. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
21%
Ha nem csinálhatja azt, ami a feladata, tehát terelés, akkor elég nehéz lesz lefárasztani. Sőt...
2012. ápr. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Lefárad ő, csak közben te is le fogsz :) Egy éves ivartalanított szukám van. Rohanni nagyon sokat bír, minden nap tanítom, legalább egy fél órát. Teljesen más mint a többi kutyám. Szereti az olyan játékokat is, amivel lefoglalhatja magát. Egyébként jó kutya, úgy tudnám megfogalmazni, hogy ha egy bordert veszel, az olyan mintha rögtön két kutyád lenne. Annyi idő és energia.
2012. ápr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Akkor nagyon úgy tűnik, hogy még ezt párszor jól át kell gondolnom, de úgyis kiderül majd, hogy a gyerekeim mellett mennyit fogok bírni. Azért kíváncsi lennék, hogy van-e olyan aki gyerekek mellett tart ilyen kutyát és mik a tapasztalatai?


Köszönöm a válaszokat!:)

2012. ápr. 11. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!