Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félős kutyus új gazdihoz megy...

Félős kutyus új gazdihoz megy hogyan segítsek nekik?

Figyelt kérdés
ideiglenes befogadóként tevékenykedem és egy kutyusomnak most találtunk gazdit. Viszont a kutyus állandóan szökne, félénk és ha idegen nyúl hozzá rögtön összepisilja-kakilja magát. Most egy hölgy magához venné van tapasztalata a kutyákkal de én mégis tartok attól, hogy nem fog tudni megbirkózni a hölgy vele. Ötletek,tanácsok amivel segíthetnék neki?
2012. ápr. 9. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Világosítsd fel, mit várhat tőle és hogyan kell kezelni egy félős kutyát, szánd rá az időt és a gyakorlatban is motasd meg neki, mi a teendő tipikus félős helyzetekben, és kérd meg, hogy tartsátok a kapcsolatot. Esetleg ajánlhatsz neki szakembert is, aki segít, ha úgy látod, hogy szüksége lesz rá.
2012. ápr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

ott kezdődik, hogy előbb magadat kéne átképezni, ha a hölgy valóban ért hozzá ellentétben veled akkor nem lesz gond, csak tájékoztasd jóelőre mindenről, és adj neki lehetőséget az örökbefogadás előtt többszöri találkozóra, sétára a kiskutyával-egy pár szakkönyv nem ártana az "állatvédők" kezébe!

Egyébként meg várja meg amíg a kiskutya özeledik hozzá és ne nyúlkáljon felé, ne nézzen a szemébe, ne beszéljen hozzá amíg meg nem nyugszik a közelében, ez alap a kutyával való kommunikációban. Te is kipróbálhatnád!

+sétáltatni kéne rendesen, szoktatni a környezeti ingerekhez, kutyákhoz, emberekhez stb.

2012. ápr. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
csak tudnám h mér kell leszólni. Nyilván tőlem nem fél a kutyus illetve sétáltatva van folyamatosan. csak azt nem tűri el ha idegen nyúl felé. Nem tudom mért kell az embert teljesen hülyének nézni. Igazad van ott kellett vna hagynom hogy agyon verjék... Ők biztos jobban értettek volna hozzá.
2012. ápr. 9. 22:26
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Sok sikert-kitartást az Új gazdinak

2012. ápr. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Néha én is úgy érzem egy-egy kutyusnál, hogy más nem fog tudni bánni vele, nem lesz elég türelme hozzá. De ha jó gazdit találsz, nincs miért aggódni. Én fel szoktam ajánlani, hogy vissza jöhet hozzám, ha nem birkóznak meg a feladattal. Eddig nem élt vele senki :)
2012. ápr. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!