Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor fog tüzelni a szukám?...

Mikor fog tüzelni a szukám? Vihetem így suliba?

Figyelt kérdés
Másfél hete mentettem egy szuka kutyát, nem tudni a pontos korát, de kb. 10 hónapos lehet. Szeretnék vele kutyasuliba menni, ami május végén kezdődik, vajon akkorra tüzelni fog? A másik kutyusomat most ivartalaníttattuk, ezért most anyagilag nem tudjuk megengedni magunknak a szuka ivartalanítását is. Május végétől június végéig vajon tüzelni fog?
2012. ápr. 10. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Ha tüköriskolába jártok, akkor nyugodtan vágjatok bele, ha mégis tüzelni fog a tanfolyam kezdetekor, akkor vagy csinálnak egy tüzelő csoportot, amiben csak tüzelő szukák lesznek, vagy bármelyik másik induló tanfolyamon részt vehettek tüzelés után, ami nektek megfelel, rugalmasak nagyon! :)


Valószínűleg tüzelni fog, ha eddig még nem tette meg, amit nem tudhatunk, inkább számolj vele úgy, hogy fog, és akkor nem ér meglepetés. Ha ajánlhatom, akkor őt is mielőbb ivartalanítsátok, mert a 2 méteres betonkerítést is képesek megmászni a tüzelő szukáért a kanok, láttam már példát erre, csodákra képesek a tüzelő szukákért, szóval nagyon vigyázz majd rá, nehogy baj legyen addig is! :)


Jó kutyasulit nektek! :)

2012. ápr. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elfelejtettem írni (első vagyok), hogy ha a tanfolyam közepén kezd el tüzelni, vagy átteszik a tüzelő csoportba ha lesz ilyen, vagy csinálnak, ha sok kutya tüzel be egyszerre, vagy félbehagyod a tanfolyamot, és pluszpénz befizetése nélkül kijárjátok a sulit legközelebb, mikor már nem tüzel.

A tüköriskolákban emiatt nem kell a következő tanfolyamot is befizetni, mivel emiatt kellett félbehagyjátok, hanem automatikusan újrajárhatjátok ezzel a befizetéssel! :)


De kérdezd meg a kutyasulit, ahova járhattok, ők készségesen fognak válaszolni ezekre a kérdéseidre, ráadásul szakszerűek is, és ők tudják, náluk mi a dörgés egészen pontosan! :)

2012. ápr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, tükörsuliba megyünk, a baj, hogy a májusi után már csak szeptemberben indul tanfolyam, addig nem szeretnék várni, mert így is elég nehéz vele:) Akkor lehet, hogy mégis összekaparom a pénzt az ivartalanítására...
2012. ápr. 10. 10:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyetértek az előzővel, csak annyi, hogy még a tüzelő szuka is átmássza a betonkerítést, hogy randizzon a kanokkal...

Nem tudom, merre laktok, de próba cseresznye - Dr. Soós Ferenc Biatorbágyon rendel, és az egyik legjobb, de egyben legolcsóbb állatorvos is, akit ismerek.


Ha felhívod és megmondod a kutya súlyát, megmondják, kb. mennyibe fog kerülni a műtét, de viszonyításnak mondom, hogy sima vizitért mé sosem kért pénzt, az oltás 1000-2500-ig terjed, attól függ, hány szuri kell, és ha jól emlékszem, a 8 k-os szukámat 10.000 alatt ivartalaníttatta, a 28 kg-os pedig mintha 18.000 lett volna. (sajnos pontosan nem emlékszem, de azért más dokikhoz képest, ahol 20.000-néll kezdődik egy yorki ivartalaníttatása is, nem rossz.:))



Sok boldogságot a kutyushoz!:)

2012. ápr. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szupi állatorvosom van, még 50-60 km-ről is idehozzák az állatokat, mivel nagyon olcsó (kanomat 5ezerért ivartalanította), és nagyon profi. Egyébként lakáskutya az ebem, szóval érdekes lenne, ha kiszökne:D
2012. ápr. 10. 11:00
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi is tükör sulisok vagyunk, nálunk is bejött középfokon, hogy a közepén, ha jól emlékszem, úgy a 4. héten kezdett el tüzelni a gyerek. Akkor november volt, csak 2-3 hónap után indult a következő tanfolyam. Mivel még csak kicsi, vidéki suli, tüzelő csoport sem indult. Úgy oldották meg az oktatók, hogy a tanfolyamok, klub és ovis foglalkozások után csak velünk és egy másik, hozzánk hasonló párossal foglalkoztak. Az oktatók kutyái voltak bent, semmi gond nem volt. Én nagyon hálás vagyok ezért a sulinak. :)

Kis mese még, az külön tetszett, hogy az egyik oktató a kan kutyájával volt bent. Jól látható volt, hogy a kutya beállt a gazdája mögé, soha semmiféle fedezési szándékot, egyéb a gazda irányába történő szemtelenséget nem mutatott. Tényleg hihetetlen látvány volt.


Amennyire tudom, nincs is másik suli az országban, amelyik fogadna és vizsgáztatna tüzelő szukákat. De ha tévedek, javítsatok persze ki.

2012. ápr. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ott ilyen ritkán van tanfolyam, hívd fel az iskolát, hogy mindenképp szeretnél menni, és az is lehetséges, hogy ha be is tüzel a kutyád, elmehetsz az órákra kutya nélkül, és otthon pedig gyakorolsz vele addig, ha ez nektek segítség.


Persze ezt személyre szabottan Neked kell megbeszélned velük és nem biztos, hogy ezt engedni fogják, de ha elmondod a helyzetet, akkor látok rá lehetőséget, hogy megengedik, hogy így "járjatok", amíg tüzel. :)


Szerencsére a tüköriskolák nagyon rugalmasak és gazdi-kutya barátok, segítőkészek, szóval amiben csak tudnak, igyekeznek majd segíteni, hogy ezt megoldjátok/áthidaljátok. :)

2012. ápr. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem még lenne egy olyan ötletem, hogy ha megbíznak benned, akkor a tanfolyam árának egy részéből még a kezdés előtt ivartalaníttatod a kutyát, elkezded a tanfolyamot és a végén, amikor megint lesz pénzed, rendezed az elmaradt részt.
2012. ápr. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket. Tulajdonképpen van pénzem, csak abból szerettem volna venni magamnak egy nyári szandált. Mindegy, marad a tornacipő, mert nekem ez a tanfolyam most mindennél fontosabb:)
2012. ápr. 10. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!